Fauly: 16:8

FC Petržalka
Sokol - Oršula, Kuník, Konan, Kohút - Bobrovský (77. Chríbik), Privrel - Oduko (77. Assuncao), Gašparovič (C), Danek (57. Sliacky) - Harba (31. Spáčil)

Kúdelčík - Mensah, Kopas, Ndjeungoue - Gomola, Adang, Šnajder (C) (69. Anang), Owusu (46. Kopásek) - Essomba (69. Jakubík), Trabalík (62. Bile), Galčík (81. Beňadik)

Sľubovaný ofenzívny futbal v podaní útočne ladených Šošonov a takisto aj domácej Petržalky sa začal napĺňať od úvodných minút. Rýchlo sme ale prehrávali už o dva góly, keď sme nezachytili začiatok duelu. Ešte do prestávky sme sa však otriasli a gólmi Essombu s Galčíkom vyrovnali na polčasovú remízu. Druhý polčas začal vlažnejšie, šance Petržalky presný zásah nepriniesli, a tak svojím druhým gólom rozhodol o našich troch bodoch napokon Loic Essomba. Záverečné príležitosti zostali na oboch stranách nevyužité, čo nám však neprekážalo. Nedeľné predpoludnie v hlavnom meste nám prinieslo cenné víťazstvo 3:2.

zostrih zápasu

Do základnej zostavy Šošonov sa po kartovom treste vrátil stopér James Ndjeungoue a medzi tri žrde sa postavil Dominik Kúdelčík. Stredová formácia nastúpila v tradičnom zložení, no vpredu nás z "Áčka" posilnili Roland Galčík a Loic Essomba. Okrem nich nastúpil v strede obrany aj Adam Kopas.

Od úvodu sme v Petržalke mohli sledovať aktívny futbal z oboch strán. Prvý vážnejší zákrok si pripísal v 6. minúte domáci gólman Sokol po bombe z kopačky Adama Kopasa. Žiaľ, úvodné ohrozenie zo strany Petržalčanov na opačnej strane znamenalo okamžite aj ich vedenie. Gašparovičovu ponuku na prednú tyč jemne tečoval Privrel a cez Kúdelčíka lopta nešťastne prešla až do brány. Neprešlo ani päť minút a už sme prehrávali o dva. Na rohový kop domácich najvyššie naskočil Bobrovský a prudkou hlavičkou nedal brankárovi šancu. Do hry sme sa napriek dvojgólovému manku postupne dostávali aj my, po aktivite Galčíka pálil v dobrej pozícii nad Xavier Adang. Potešil nás ale v 28. minúte Loic Essomba, ktorý sa preštrikoval obranou v zelenom a umne umiestnil loptu k žrdi - 2:1. V podobnom časovom rozmedzí ako Petržalčania sme zaznamenali oba góly aj my a zmazali ešte do prestávky ich náskok. Tentokrát poslal dlhú loptu Ndjeungoue na Galčíka, ktorý si zasekol obrancov a strelou do protipohybu prekvapil domáceho Sokola - 2:2. Do konca úvodného dejstva sa už nič zaujímavé nestalo, a tak sme šli do kabín po štyroch góloch za vyrovnaného stavu.

Po zmene strán urobili tréneri na našej strane jednu zmenu, Richmonda Owusuho nahradil na kraji obrany Samuel Kopásek. Druhé dejstvo nám začalo v o čosi pomalšom tempe. Až po 15 minútach hry vážne pohrozili domáci, najprv pálil tvrdo a nepresne Kohút, no a následne tesne minul technickým pokusom Oduko. Petržalka to skúšala najmä z diaľky, strelu Oršulu tentoraz vytesnil Kúdelčík. Po dobrej fáze hráčov z hlavné mesta ale udreli žlto-zelení. Z nenápadnej akcie striedajúceho Erica Bileho vyťažil svoj druhý gól v päťke nepokrytý Essomba, no pri zakončení sa opäť nevyznamenal ani gólman Sokol - 2:3. Ideálnu pozíciu, ako pre neho stavanú, dostal v 76. minúte z priameho kopu Adam Kopas, v tomto prípade sa ale predviedol v dobrom svetle práve gólman Sokol. Na opačnej strane sme si zhlboka vydýchli po Gašparovičom načasovanom vysunutí za obranu, lob Sliackeho, našťastie, nebol presný. Príležitosť na reparát dostal Kopas aj o pár minút neskôr, bránu ale prestrelil. Nebezpečnú štandardku mali aj domáci, s pomocou dobrého bránenia, Kúdelčíka a aj šťastia sme ju ale na dvakrát odvrátili. Definitívu sme mohli zasadiť domácim vďaka Bilemu a Jakubíkovi, prvý menovaný ale v nájazde trafil žrď a druhý následne sám pred gólmanom zas trafil iba jeho. V závere sme ešte tŕpli pri strele nášho bývalého hráča a odchovanca MŠK Chríbika, ale napokon sme to s vypätím všetkých síl udržali. V hlavnom meste sa tak tešíme z troch bodov po víťaznej otočke v pomere 3:2.

O týždeň nás čaká opäť v nedeľu o 10:30 hod. krajský súboj s Dolným Kubínom. Proti oravskému tímu bojujúcemu o záchranu nastúpime tentokrát na domácom Štadióne MŠK Žilina.

Peter Galadík, asistent trénera MŠK Žilina B
"Dnes sme sa sústredili na začiatok, aby sa neopakoval minulotýždňový scenár z duelu so Šamorínom. Paradoxne sa nám stalo to isté, asi za to mohla slabšia koncentrácia. Veľmi sa nám však páčilo, že chalani nespanikárili, stále sme hrali systémovo a neopustili sme svoj štýl. Výsledok sa napokon dostavil. Zomkli sme sa, do polčasu vyrovnali a tímovo sme to napokon po zmene strán aj otočili. Takéto víťazstvo po otočke skóre chutí ešte viac."
James Ndjeungoue, obranca MŠK Žilina B
"Po takomto výsledku sme spokojní, nebol to jednoduchý zápas, o to viac tešia tri body. Na začiatku sa mi zdalo, že sme neboli sústredení, a aj z toho pramenili dva rýchle inkasované góly. Po týchto momentoch sme sa otriasli, zobudili a hrali našu hru. Boli sme dôrazní vzadu, vpredu zas nebezpeční a hlavne góloví. Hoci som dvakrát asistoval, nie som so svojím výkonom spokojný. Chcem od seba viac."