Fauly: 8:13

Kúdelčík - Mensah (75. Mynář), Gomola, Capko - Kopásek (66. Anang), Adang, Šnajder (C), R. Owusu - Trabalík (82. Beňadik), Addo (82. Weber), Jakubík (66. Kudlička)

FC ŠTK 1914 Šamorín
Gyurákovics - Pančík, Marić-Bjekić (C), Bahi, Yarosh - Szolgai (86. Baez), Riquelme, Szabó (74. Mojžiš) - Leginus, Záhradník (65. B. Owusu), Csóka (65. Ferleťák)

Očakávaná útočná bitka podporená takmer už letným počasím bola pred duelom so Šamorínom dobrým znamením aj pre početnejšiu návštevu. A tá sa určite nenudila, keď hneď v úvode videla po góle na oboch stranách. Ofenzívne divadlo ale nabralo poriadne grády až po zmene strán, keď sa v priebehu dvadsiatich minút menilo skóre až štyrikrát. V závere ešte mohli strhnúť výhru na svoju stranu oba tímy, no napokon je z toho deľba bodov v pomere 3:3.

zostrih zápasu

Šošoni nastúpili v základnej jedenástke opäť s viacerými zmenami. Medzi tri žrde sa postavil Dominik Kúdelčík, vykartovaného Ndjeungueho na stopérovi nahradil Matúš Capko, na kraje obrany sa vrátili Samo Kopásek aj Richmond Owusu a na hrote operoval Henry Addo. Vôbec prvýkrát v sezóne nastúpil v základe aj krídelník Patrik Jakubík.

Diváci sa pod Dubňom ešte ani nestihli poriadne usadiť a už sme prehrávali. Po rohovom kope a skrumáži vo vápne sa dostal k hlavičke Bahi a zblízka nedal Kúdelčíkovi šancu. V úvode sme pôsobili zaspatým dojmom, v 7. minúte sme iba so šťastím prežili šancu Csóku, ktorý mal na zadnej tyči odkrytú svätyňu MŠK. Úvod nás však dostatočne prefackal, zapli sme vyšší stupeň a už o šesť minút bolo vyrovnané. Z ľavej strany posielal loptu Richmond Owusu, ktorá sa cez celé vápno dostala až k zabudnutému Vladovi Trabalíkovi a ten do prázdnej bez problémov zrovnal skóre - 1:1. Netrvalo dlho a stav sa mohol meniť na oboch stranách. Najprv predskočil obrancu Trabo, no zoči-voči Gyurákovicsovi zakončil nevýrazne, zatiaľ čo na druhej strane bol v úniku Záhradník, ale rovnako nezvolil ideálne riešenie. Následne sa hra upokojila a do konca polčasu to bol skôr boj medzi šestnástkami, viaceré straty zbrzdili rodiace sa šance na oboch stranách.

Bleskový úvod polčasu sme v tom druhom predviedli pre zmenu my. Najprv sme prežili šancu Szabóa a následne to prišlo. Ako je už zvykom, kapitán Dominik Šnajder sa oprel do lopty spoza vápna a už po niekoľkýkrát v sezóne výstavne vymietol šibenicu - 2:1. Netešili sme ale ani 60 sekúnd, to keď Csóka najprv naskočil na výborný center, ktorý ešte Kúdelčík reflexne vyrazil, no na dorážku toho istého hráča už nemal nárok. Druhopolčasové gólové hody pokračovali hneď o pár minút. Náš nedôraz pri odvrátení rohu využil presnou hlavičkou na prednej tyči Záhradník, a tak sme po rýchlej obrátke hostí už prehrávali. Na rade boli tento raz Šošoni, spätný úder mohla onedlho priniesť dobrá pozícia Kopáska, no strela do stredu brány nemala nárok. Vyrovnanie ale napokon zobral do svojich rúk v 64. minúte Trabalík pekným technickým pokusom k žrdi - 3:3. Na trávnik sme poslali aj čerstvé sily v podobe Bensona Ananga a Tima Kudličku. Udrieť mohli opäť hráči Šamorína v bielom, ex-Šošon Mojžiš dostal až priveľa času v pokutovom území, našťastie pohladil iba bočnú sieť. Do záverečných minút sme chceli ešte zápas strhnúť na našu stranu, čoho dôkazom bol príchod čerstvých dorastencov - Mareka Beňadika a Mariána Webera. Prvý menovaný sa mohol rovnako ako v Humennom presadiť už po pár sekundách. Nepodarilo sa to však ani jeho spoluhráčom v následnej skrumáži a viacerých nádejných strelách. S uplynutím riadneho hracieho času nás ešte podržal Kúdelčík, rozhodca, na druhej strane, nepochopiteľne prerušil hru pri našom protiútoku 3 na 1.

Aj v druhom vzájomnom stretnutí so Šamorínom sa zrodila remíza, tentokrát po prestrelke 3:3. Pre žltozelenú rezervu to znamená zotrvanie na 8. mieste druholigového poradia. O týždeň nastúpime v rovnakom nedeľnom čase na pôde Petržalky.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Podľa priebehu zápasu je gólová remíza spravodlivá. Súper hral odvážne, vysoko napádal, naopak, nám sa nedaril pressing a hostia z toho vychádzali. Následne sme to zlepšili, no aj napriek tomu ukázal súper kvalitu. Vzadu sme urobili chyby, viackrát sme sa v defenzíve nekoncentrovali, zle sme si to zorganizovali pri štandardkách, aj preto až trikrát inkasovali. Každý bod sa ráta, pre nás trénerov je to dobrý materiál na rozbor, zároveň tam vidím priestor na zlepšenie."
Vladimír Trabalík, útočník MŠK Žilina
"Stretli sa dve ofenzívne družstvá, ktoré vyznávajú útočný a kombinačný futbal, možno aj preto sa dal očakávať takýto gólový výsledok. Pomalšie sme sa do toho dnes dostávali, no následne prišli už aj šance. Určitú pasáž sme dominovali my, potom zas oni. Chceli sme tri body, no z pohľadu priebehu duelu mu svedčí remíza. Osobne som spokojný s výkonom, teším sa z dvoch gólov."