Fauly: 14:16

FK Humenné
Knurovský - Zlacký, Dzurík, Kranthove, Maťaš - Losiev (60. Mateus), Avetisian, Harvila (C) (68. Dopater), Song - Komár (60. Wróblewski), Diamé

Belaník - Gomola, Jaššo, Ndjeungoue - Anang, Adang (67. S. Javorček), Šnajder (C), Capko (79. Jakubík) - Kaprálik (86. Beňadik), Krstić, Vaľko (67. Trabalík)

Súboj 25. kola II. ligy nás zavial na východ Slovenska ku aktuálne trinástemu Humennému. Úvod patril domácim, avšak bez gólového efektu. Hra sa postupne vyrovnala, no do prestávky sme presný zásah nevideli. Ideálny štart sme predviedli po prestávke, priamy kop umiestnil presne vykartovaný Kaprálik a poslal nás do vedenia. Ďalší priebeh bol o snahe domácich vyrovnať, no nám sa v závere podarilo využiť jeden z protiútokov a Beňadik premiérovým druholigovým gólom rozhodol o konečnom skóre 2:0 v prospech žltozelených.

zostrih zápasu

Kormidelník Šošonov urobil do dnešného duelu viacero zmien. Do základu sa vrátili Martin Gomola, Tomáš Jaššo, Xavier Adang či Boris Krstić. V "A"- tíme vykartovaný Adrián Kaprálik nastúpil na pravom krídle Šošonov. Na opačnej strane dostal po dlhšom čase príležitosť Vladimír Vaľko.

V úvode sa takmer zopakovalo to isté ako v prvom vzájomnom meraní síl pod Dubňom v októbri. Za prihrávkou poza našu obranu sa na konci 5. minúty naťahoval domáci Diamé, našťastie však na loptu nedočiahol. O chvíľu to zase skúšal tiahlou strelou z diaľky Losiev. V 16. minúte sa po štandardnej situácii dostal k príležitosti sám pred brankárom znovu Diamé, ďalší zo svojich skvelých zákrokov však vytiahol Samuel Belaník. Šošoni sa k prvému zakončeniu dostali až po úvodnej 20-minútovke, Kapova hlavička presná nebola. Nebezpečnejšia už bola jeho ponuka prihrávkou pod seba, ktorou hľadal niekoho zo spoluhráčov, no našiel iba hráčov v modrom. Sľubnú možnosť na otvorenie skóre sme dostali aj vďaka priamemu kopu z dobrej vzdialenosti, signál nám ale nevyšiel podľa predstáv. V závere prvého dejstva ešte domáci pohrozili opäť Diamém, no opäť sa iba márne naťahoval za loptou. Do kabín sa tak išlo za vyrovnaného skóre.

Po prestávke privítal hráčov hustý dážď a s tým aj spojené ťažšie podmienky. Žltozelení sa však poučili z prvého polčasu, nastúpili aktívnejšie a vyplatilo sa. V 50. minúte poslal nadýchaný priamy kop do ohňa Maťo Gomola a posila od hynkovcov - Aďo Kaprálik ho skúsene na prednej tyči hlavou umiestnil do brány - 0:1. Aj o šesť minút naštartoval Kapo svoje motory, pod sebou našiel Krstića, no tomu sa lopta ako keby zamotala pri zakončení pod nohy, a tak z toho nezapršalo druhýkrát. Humenné muselo zvýšiť aktivitu a opäť zahrozilo po štandardke, keď po odraze z rohu v páde prestrelil Dzurík. My sme ťažili z rýchlych protiútokov, presne ich nedokázali zakončiť Benson Anang a neskôr aj Kaprálik. Na trávnik sme tak poslali čerstvé sily, podporiť našu snahu o tri body prišli Vlado Trabalík a Samo Javorček. Osem minút pred koncom sme mohli definitívne rozhodnúť. Opäť v tom mal prsty Kapo, no Krstić prvým pokusom trafil pred ním stojaceho hráča a druhým zase prestrelil. Definitívny klinec do rakvy domácich tak zasadil v 87. minúte po pár sekundách na ihrisku striedajúci Marek Beňadik svojim premiérovým gólom v II. lige pri svojom druhom štarte - 0:2. V závere sme si aj v oslabení o vylúčeného Ndjeungoueho už víťazstvo postrážili a pripísali si cenné tri body.

Výhra 2:0 z pôdy Humenného nás v nekompletnej tabuľke posúva o tri priečky vyššie na 7. pozíciu. Najbližšie budeme chcieť pridať ďalšie body už o týždeň v nedeľu pod Dubňom. Od 10:30 hod. pred popoludňajším "hlavným chodom" A-tímu proti Slovanu nastúpime pred domácimi fanúšikmi proti Šamorínu.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Dva rozdielne polčasy z našej strany. V tom prvom nám chýbala energia, emócia, kvalita vo finálnej tretine ihriska. Po zmene strán to bolo lepšie, hrali sme aktívnejšie. Využili sme z minima maximum a premenili v zápase prakticky bez šancí dve príležitosti. Sme teda spokojní s výsledkom. Obrana dnes fungovala veľmi dobre, nedovolili sme domácim vytvoriť si okrem štandardiek žiadnu tutovku. Naopak, my sme si pomohli priamym kopom a brejkom do otvorenej defenzívy domácich. Som rád za gól Mareka Beňadika, ktorý si svojím nastavením a prístupom zaslúžil šancu a presadil sa aj strelecky. Rutinérske zakončenie z jeho kopačky. Verím, že všetci mladí budú napredovať a čoskoro ich uvidíme v II. lige."
Marek Beňadik, útočník MŠK Žilina B
"Nepríjemný súper, ktorý sa na nás dobre pripravil a prerušoval našu snahu útočiť. V prvom polčase to nebolo z našej strany optimálne, druhý polčas sme už zvládli lepšie a hlavne do víťazstva. Tréner ma na záverečné minúty poslal s tým, aby som niečo vymyslel. Gólom sa to podarilo, za čo som rád. Dnes sme boli psychicky odolní, nepodľahli sme tlaku domáceho publika. Je to super pocit, že dostávam od trénera dôveru a som vďačný za každú druholigovú minútu."