ŽK: 19. Mensah, 58. Šnajder, 86. Adang - 34. Varga, 48. Šindelář

Fauly: 13:13

Belaník - Mensah, Leitner, Ndjeungoue - Kopásek, Stojchevski, Šnajder (C), Capko (75. Owusu) - Trabalík (85. Adang), Addo, Weber (67. Bile)

FC Košice
Valach - Jakubko, Jonec, Šindelář - Gallovič, Jakúbek, Varga, Mizerák - Pačinda, Lačný (59. Sagna), Nafiu (59. Liener)

Sviatočnú sobotu spríjemnil pod Dubňom duel II. ligy proti druhému tímu tabuľky z Košíc. Po vyrovnanom úvodnom dejstve bolo vyrovnané aj skóre, keď sa najprv presadil Trabalík, no hostia do polčasu odpovedali hlavičkou Lačného. V druhom polčase sme šli opäť do vedenia, tentokrát zásluhou Šnajdera. Znovu sme však náskok neudržali a o chvíľu vyrovnal z penalty Pačinda. V záverečnom boji o tri body už gól nepadol, a tak sa delia po remíze 2:2.

Do základnej zostavy postavil tréner Vladimír Veselý k tradičným menám aj trojicu členov "A"- tímu: Patrik Leitner, Andrej Stojchevski a Samuel Kopásek. Medzi tri žrde sa vrátil po prestávke Samuel Belaník a premiérovo do základu nastúpil 17-ročný krídelník Marián Weber.

V úvode stretnutia sa do toho obe družstvá pustili zostra, v prvej tutovke sa ocitla zimná posila Košíc Nahiu, no Belaník už v 2. minúte vytiahol skvelý zákrok. Šošoni sa na začiatku ako keby báli zakončiť, čo dokumentovalo nepodarené zakončenie hlavou od netypického hlavičkára Henryho Adda. Obliehanie súpera bez efektu prestalo baviť v 18. minúte Dominika Šnajdera, ktorý sa do toho poriadne oprel. Jeho povestná jedovka vyletela tesne nad. Po hluchšej fáze sa to rozbehlo od 33. minúty. Šnajder stredom rozbehol akciu, posunul loptu do kraja na Vlada Trabalíka, na ktorého ako keby zabudla obrana v oranžovom a ten presnou strelou k bližšej žrdi aj za pomoci tyče nedal Valachovi šancu - 1:0. Hneď o dve minúty však mohli Košičania vyrovnať, proti Lačnému v stopercentnej šanci zázračne zasiahol nohou Belaník. Po rohovom kope sa odrazila lopta zase k produktívnemu Jakúbekovi, ktorého na dvakrát zblokoval Matúš Capko. Ďalší zo série rohov sme si však už nedokázali postrážiť a po hlavičke Lačného bolo pod Dubňom vyrovnané. Do polčasu nás volejom mohol poslať expresne znovu do vedenia Addo, no trafil iba v strede brány pripraveného Valacha.

Po prestávke sme bez zmien v zostave vstúpili na ihrisko s veľkou aktivitou, čo mohol využiť priamym kopom z výhodnej pozície Samuel Kopásek. Z podobného miesta ako Adam Kopas v Podbrezovej tesne minul priestor košickej brány. Hostia, naopak, útočili po brejkoch, po situácii 3 na 2 výborne zasiahol opäť Belaník. Ukážkovú akciu na jeden dotyk sme ukázali v 58. minúte rozohrávku od stopérov si narazil Marián Weber so Šnajderom a ten prízemnou krížnou strelou ukázal, prečo nosí na rukáve kapitánsku pásku - 2:1. O pár minút zahrávali hostia v oranžovom priamy kop, ktorý napálili priamo do tváre Ivana Mensaha. Hlavný rozhodca váhal trochu nepochopiteľne s prerušením hry po vehementnom páde nášho obrancu, akcia pokračovala a, navyše, po zákroku v šestnástke dostali hostia možnosť zahrávať pokutový kop. Pačinda ho, žiaľ, rutinérsky do protipohybu brankára aj premenil. Šošoni ale hlavy nesklonili, práve naopak. Vedení aktívnym Šnajderom sme zavelili do útoku a po akcii Adda takmer vypadla lopta gólmanovi Košíc priamo pred striedajúceho Erica Bileho. V závere hra nabrala poriadny spád, keďže oba tímy očividne neboli spokojné iba s jedným bodom. Päť minút pred koncom sme si vydýchli, keď pri góle Sagnu mával postranný rozhodca ofsajd. Všetkých na štadióne takmer prekvapil v nadstavenom čase Kopásek, ktorého tečovanému pokusu nechýbalo veľa. Napokon sa ale body delia po remíze 2:2.

Po súperovi z východu republiky tam pocestuje o týždeň aj my. Už v piatok 14. apríla nás čaká duel 25. kola na pôde nepríjemného Humenného.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
„Duel sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, keďže sme dvakrát vyhrávali. Spravili sme však chyby a dovolili sme Košiciam vyrovnať. Je to škoda, no bol to výborný druholigový zápas. Na môj vkus tam bolo v našej hre dosť chýb, hlavne v prechodovej fáze. Vždy chceme tri body, no berieme aj remízu. Teší nás, že sme dnes vytiahli ďalších mladíkov - Majo Weber sa dnes nestratil a určite sa prezentoval slušne.“
Dominik Šnajder, kapitán MŠK Žilina B
„Chceli sme tri body a aj sme ich mohli mať, keďže sme dvakrát viedli. Bol to zápas hore-dole, kde sme mohli vyhrať aj prehrať. Divoký duel, v ktorom obaja chceli hrať. Škoda, že sme inkasovali hneď po našom góle. Ako keby prišlo k nejakému miernemu uspokojeniu. Nebolo to prvýkrát, kedy po eufórii inkasujeme. Na tomto treba popracovať. Som rád za asistenciu aj gól, oslava po góle bola spontánna. Verím, že v Humennom budeme bodovať naplno.“