Fauly: 11:12

FC Košice
Kira - Majdan (88. Magda), Krivák, Jonec, Mizerák - Golikov (79. Pavúk), Jakúbek - Smieško (32. Gladiš), Pačinda, Martinez Garcia (46. Liener) - Sagna (79. Voleský)

Belaník - Mensah, Nemčík (C), Ndjeungoue - Kopásek (74. Anang), Sauer, Šnajder (74. Mojžiš), Owusu (82. Pečarka) - Essomba, Krstić, Trabalík (82. Gomola)
V Košickej futbalovej aréne prinieslo 9. kolo II. ligy vyrovnaný súboj, v ktorom nebolo vôbec badať rozdiel desiatich priečok v tabuľke a pozíciu favorita na strane domácich. Šance prichádzali len sporadicky, no tú našu sme využili tesne pred prestávkou zásluhou kanoniera rezervy Krstića. Okolo 70. minúty sa ale po druhopolčasovom tlaku podarilo domácim streliť tri zlepené góly, čím sme podobne ako v minulej sezóne stratili v Košiciach dobre rozohratý duel. Hoci po sympatickom výkone, no domov odchádzame s prehrou 1:4.

Základná zostava sa spravidla po víťaznom zápase nemení, a tak tréner urobil oproti tej proti Komárnu iba kozmetické úpravy. Vynútenou bola zmena zraneného kapitána Martina Oravca, no viac ako kvalitná náhrada bol kapitán prvého tímu Tomáš Nemčík. V bráne dostal prednosť Samuel Belaník.

Iniciatívu zobrali hneď od úvodu do rúk domáci a ponuka Španiela Martineza za obrannú líniu MŠK iba tesne nenašla adresáta. My sme na svoj prvý pokus čakali do 9. minúty, keď sa do lopty poriadne oprel stopér Ivan Mensah. Viac ako rohový kop sme však nevyťažili. Postupne sme sa ale oťukali a prebrali taktovku hry aspoň v držaní lopty, pretože v 19. minúte mohli skórovať ako prví Košičania. Zo súboja Sagna versus Belaník vyšiel úspešne náš gólman. Vzápätí mohol na opačnej strane potešiť hostí Vladimír Trabalík, po tečovanej strele ale takisto zvíťazil brankár. Málo chýbalo aj akcii Šošonov z 30. minúty, Boris Krstić vysunul po narážačke Antoina Essombu, no ten po skvelom úniku už nedokázal vrátiť loptu do ohňa. Príležitosti sa striedali a my sme mohli byť radi, že domáci nevyužili po závare v našej šestnástke viaceré z nich. Napokon prišla 43. minúta a konečne aj úvodný zásah stretnutia. Na našu veľkú radosť sa z neho radovali žltozelení po zblokovanom pokuse Mária Sauera si našiel loptu Krstić a zoči-voči Kirovi potvrdil povesť strelca - 0:1. Ešte do polčasu však mohlo byť vyrovnané, keby striedajúci Gladiš neodmietol tutovku na zadnej tyči.

Aj do druhého dejstva nastúpili aktívnejšie domáci v žltom, ktorí museli doháňať náš najtesnejší náskok. V 51. minúte sa z uhla oprel do lopty tvorca hry Erik Pačinda a na štadióne to len tak zahučalo. Podobne prudký volej poslal po rohovom kope až za štadión aj o päť minút Golikov. Tlak aj príležitostí Košíc sa zvyšovali, a to do konca ostávala ešte pol hodina hry. Nebezpečnejšie však vyzerali zakončenia Krstića hlavou a Šnajdera spoza vápna po rýchlych protiútokoch Šošonov. Z nenápadnej situácie predsa len prišlo v 66. minúte vyrovnanie súpera, Jakúbek umiestil loptu presne k žrdi a Belaník bol bez šance. Stredopoliar domácich bol aj na konci druhej gólovej akcie FC o tri minúty neskôr, keď mu loptu na zadnú žrď poslal Pačinda. Z ničoho nič sme tak rýchlo stratili vedenie a dokonca prehrávali. A sypalo sa to na nás ďalej - Pačinda sa z diaľky rozhodol pre bombu z voleja a trafil to úplne presne. Akým-takým pozitívom bolo aspoň dvojité striedanie MŠK, v ktorom sa do hry vrátili po dlhých zraneniach Benson Anang a Adrián Mojžiš. Znížiť chcel po priťuknutí Trabalíka Sauer, vyslal iba slabý pokus do stredu brány. V nadstavenom čase stihol ešte pridať štvrtý klinec do našej rakvy Liener, čím ukončil napokon nevydarený duel, v ktorom sme však dlho viedli a predvádzali sympatický výkon.

Napriek sľubnému a vyrovnanému prvému polčasu, po ktorom sme siahali na body aj výhru, napokon odchádzame z východu smutní s prehrou 1:4. Na stúpajúcich výkonoch ale môžeme budovať naďalej naše sebavedomie a využiť ich už o týždeň. V nedeľu o 13:30 hod. privítame pod Dubňom nepríjemného súpera z Humenného.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"V prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli hrať - kombinačne, po zemi. Okrem gólu sme sa dostávali do dobrých finálnych vecí. Škoda druhého polčasu, kedy sme sa ako keby zľakli, že vyhrávame. Súpera sme pustili do tlaku tým, že sme nakopávali lopty a prestali hrať hru z prvého polčasu. Košice sme dostali na koňa, čo vyvrcholilo tromi gólmi v rýchlom slede. Skúsili sme nový systém, v niektorých úsekoch to vyzeralo veľmi dobre. Dnes to ale nebolo o rozostavení, skôr sme sa zľakli, že môžeme v Košiciach uspieť. Herne ale napredujeme, sme v zápasovom rytme, chalani sa vyrovnávajú s úrovňou II. ligy. Verím, že takto budeme pokračovať a pribúdať budú aj body."
Samuel Kopásek, obranca MŠK Žilina B
"Prvý polčas bol jeden z vydarenejších, hrali sme dominantne a nebolo vidno veľký rozdiel v tabuľke. Tam sme si mohli a aj mali vytvoriť väčší náskok. V tom druhom sme sa prispôsobili súperovi, nezmyselne sme nakopávali lopty, nehrali sme naším štýlom z prvého dejstva. Hoci dnes neprišiel želaný výsledok, každým zápasom vyzeráme lepšie a lepšie. Z toho sa musíme odraziť a do ďalšieho súboja pristúpiť ešte lepšie, pridať niečo nové a pretaviť to do výhry."