”B” | Úvod ako z futbalovej knihy a výhra s Komárnom po prestrelke 4:2
sobota 3. 9. 2022 od 14:30
4:2(3:2)
MŠK Žilina - KFC Komárno
Góly: 9. a 25. Krstić (prvý z pok. kop), 11. Trabalík, 55. Šnajder - 40. Štepanovský (pok. kop), 45. Šimko

Fauly: 11:12

Kúdelčík - Kopásek, Mensah, Ndjeungoue, Owusu - M. Oravec (C), Sauer, Šnajder (89. Capko) - Essomba, Krstić (79. Mráz), Trabalík (72. Lamptey)

KFC Komárno
Bréda - Šmehyl (87. Druga), Szöcs (C), Špiriak, Horodník (76. Šurnovský) - Ganbold, Šimko - Varga (76. Németh), Mészáros (58. Tóth), Štepanovský - Szetei (46. Adayilo)
Začiatok 8. kola proti Komárnu bol akoby cez "kopirák" z minulého týždňa. Jasná prevaha, tlak a rýchly trojgólový úvod. Následne ale prišla mierna strata koncentrácie a hostia do polčasu ešte znížili na rozdiel gólu. Po zmene strán opäť prebral iniciatívu súper, no z protiútoku sme poistili výhru zásluhou Šnajdera. Aj naše druhé víťazstvo v sezóne tak prišlo pod Dubňom po prestrelke - v tomto prípade 4:2.

zostrih zápasu

Realizačný tím na čele s trénerom Vladimírom Veselým vsadil pred Komárnom na podobnú zostavu ako na Pohroní. V základnej jedenástke sa objavili štyri nové tváre - v bráne Dominik Kúdelčík, v obrane Ivan Mensah, v strede poľa Mário Sauer a na hrote Boris Krstić.

Strelecky sme otvorili zápas v 7. minúte pokusom Vlada Trabalíka. Z jeho ľavej strany prišla o chvíľu aj prihrávka Richmonda Owusuho na Borisa Krstića, ktorý bol sám pred malým vápnom jasne faulovaný a pískala sa penalta. Sám útočník si zobral loptu a s prehľadom od stredu brány premenil - 1:0. Ubehli len dve minúty a srbský forvard sa tentokrát ocitol v úlohe prihrávajúceho, keď naservíroval loptu pre Trabalíka. Dokonalý úvod - Bréda v bráne hostí bol bezmocný - 2:0. Naďalej sme boli pri chuti, tlačili sme a dostávali sa do zakončenia. Po viacerých nepresných pokusoch prišiel aj do tretice gólový. V rýchlom protiútoku vysunul Krstić Essombu, ktorého strelu síce stlmil gólman Komárna, no za jeho chrbát dobiehal práve prvý menovaný, a pridal tak svoj druhý presný zásah v zápase - 3:0. Z ničoho nič však prišla penaltová situácia aj v našom pokutovom území. Ojedinelý center hostí odhlavičkoval Mensah, no podľa rozhodcu si pri tom nedovolene pomohol rukami. V 40. minúte tak znížil z bieleho bodu Štepanovský. Ešte do polčasu sa stalo presne to, čo sme nechceli. Posledný rohový kop pred polčasovým hvizdom a Komárno do šatne znížilo na rozdiel jedného gólu a upravilo polčasové skóre na 3:2.

Do druhého dejstva nastúpili oba tímy ako vymenené. Od úvodu tlačili hráči Komárna a my sme sa všetkými silami bránili. Najväčšie nebezpečie sme ubránili v 54. minúte, keď sme na viackrát Šošoni odkopávali loptu z bránkovej čiary. Tradičné nedáš-dostaneš ale vzápätí platilo v náš prospech. Odrazená lopta po zakončení Krstića našla Dominika Šnajdera, ktorý to umiestnil presne do protipohybu Brédu - 4:2. Tento gól nás upokojil, no naďalej pokračovala mierna ofenzívna prevaha súpera, poctivo sme však strážili oblasť okolo brány Dominika Kúdelčíka. Najaktívnejší bol z hostí Štepanovský, pri ktorého šanciach sme si viackrát vydýchli. V 83. minúte mohol pridať druhý gól v stretnutí a definitívu troch bodov Šnajder, sám v nájazde na brankára ale opečiatkoval iba žrď.

Potrebovali sme ich ako soľ a vďaka kvalitnému výkonu sme ich aj konečne získali. Tri body a výhra po prestrelke 4:2 znamená posun mimo zostupových miest 12. miesto. Výkonnostný aj výsledkový posun budeme chcieť potvrdiť už o týždeň v sobotu o 18:00 hod. v Košiciach.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Myslím si, že zaslúžené tri body. Úvod bol z našej strany naozaj skvelý, pred koncom polčasu sme však hostí pustili späť do hry. Po zmene strán to zjednodušili a nedovolili nám už hrať svoju hru. Chvalabohu, že sme ustáli 5-10 minút v druhom dejstve s množstvom štandardných situácií súpera. Chalani to veľmi dobre uskákali, za čo im patrí pochvala, lebo pre Komárno je to typické. Mierne sme zmenili rozostavenie pri bránení rohov a chalani to zvládli výborne. Potom sa nám podarilo znovu odskočiť na dva góly, čo nás upokojilo. Mali sme aj ďalšie príležitosti po rýchlych brejkoch, ale ostali nevyužité. Samozrejme, bolo tam dnes aj dosť chýb, ktoré si rozoberieme na videu, ale som rád, že sme to zvládli vďaka tímovosti, obetavosti či kompaktnosti."
Boris Krstić, útočník MŠK Žilina
"Počas týždňa sme sa naozaj poctivo pripravovali na tento zápas. Minulý týždeň sme zlyhali, a tak sme to chceli napraviť. Prvá 30-minútovka bola z našej strany skvelá. Potom sme síce mierne poľavili a stratili koncentráciu, no cez polčas sme si povedali, že ostaneme sústredení a pôjdeme naplno až do konca, čo sa nám aj podarilo. Myslím si, že dnes sme konečne hrali ako jeden tím, každý zo seba vydal sto percent, a to rozhodlo o troch bodov v náš prospech. To bol kľúč k úspechu. Takto musíme hrať aj naďalej. Strieľať góly je mojou prácou, vždy sa o to snažím a som rád, že dnes mi to tam znovu padlo. Teší ma, že som mohol pomôcť celému mužstvu."