”B” | Výborný vstup nám tri body nezabezpečil, z Pohronia berieme iba bod po remíze 2:2
sobota 27. 8. 2022 od 16:30
Štadión Žiar nad Hronom
2:2(0:2)
FK Pohronie - MŠK Žilina
Góly: 71. Urgela, 90.+ Blahút - 10. Iľko, 25. Essomba
ŽK: 8. De Oliveira, 65. Tatar, 70. Klabník, 86. Štrba - 12. Jibril, 24. Owusu, 69. Essomba, 83. Capko, 86. Krstić

FK Pohronie Žiar nad Hronom
Slančík - Klabník, Štrba, Kren (85. Prachar), Barbora (46. Cíferský) - De Oliveira, Brodziansky (31. Holub) - Urgela, Blahút (C), Tatar (67. Laktionov) - Berisha (46. Abrahám)

Teplan - Kopásek, Stojchevski, Ndjeungoue, Owusu - Oravec (C) (72. S. Javorček), Iľko (46. Gomola), Šnajder (90. Mynář) - Essomba (81. Capko), Jibril, Trabalík (81. Krstić)
Úvod ako z partesu, keď sme súpera nepustili prakticky k ničomu a jasne dominovali nám napokon nezabezpečil tri body. Po polčase sme viedli vďaka Iľkovi a Essombovi, no po zmene strán sme sľubný náskok nedokázali udržať. Zníženie v 71. minúte, vylúčenie v 77. minúte a následné vyrovnanie v nadstavenom čase zhatili naše trojbodové plány. Napokon sme si teda body s Pohroním rozdelili po remíze 2:2.

zostrih zápasu

Kormidelník Vladimír Veselý po sérii neúspešných výsledkov zasiahol tentokrát do zostavy viac a využil aj pomoc viacerých hráčov prvého tímu. V základnej zostave sa predstavili napríklad Andrej Stojchevski, Richmond Owusu, Patrik Iľko, Vladimír Trabalík či Taofiq Jibril. Premiéru v základe zase absolvovala dvojica Kamerunčanov - Antoin Essomba a James Ndjeungoue. S kapitánskou páskou vybehol na trávnik Martin Oravec.

Šošoni nechceli nechať nič na náhodu a začali zostra. Už v 4. minúte sme takmer išli do vedenia, kedy sa lopta po odraze od Taofiqa Jibrila dostala až do brány, no pískal sa ofsajd. O päť minút hral už ale teč v náš prospech. Jibril tentokrát v úlohe prihrávajúceho posunul na Paťa Iľka, ktorého pokus aj s veľkou dávkou šťastia zapadol za chrbát bezmocného Slančíka - 0:1. Prešla ďalšia desaťminútovka a Vladimír Trabalík nás mohol poslať do dvojgólového vedenia. Odrazený roh sme poslali späť do ohňa, kde ho sklepol Stojchevski, no Trabo v tutovke prestrelil. V podobnej situácii boli následne aj domáci, Berisha rovnako mieril nad. Po druhýkrát v stretnutí sme sa mohli radovať v 25. minúte a opäť bol za tým gólový teč. Antoin Essomba si vymenil loptu s Jibrilom a aj s prispením domáceho obrancu zvýšil vedenie žltozelených - 0:2. Zápas komplikoval hustý dážď spojený s náročným terénom a samotnú hru kúskovalo aj množstvo faulov. Do konca prvého dejstva zaujala už iba krídelná akcia Dominika Šnajdera, ktorú na druhej strane nezakončil tiesnený Trabalík.

Zmena strán znamenala pokračovanie našej snahy najmä po prvej strane, veľmi aktívny tu bol Essomba. Dva jeho rýchle prieniky ale do väčšej príležitosti nevyústili. Postupom času začali preberať iniciatívu viac domáce pohronské osy, z čoho vyťažili aj viaceré náznaky šancí. Šošonom vpredu akoby došla šťava a v ofenzíve sme neboli takí nebezpeční. Bohužiaľ, táto pasivita sa nám v 71. minúte vypomstila gólom domácich. Priamy kop jemne pohladil Urgela a bolo znížené. Nezmyselne sa rozhodol do duelu vstúpiť hlavný rozhodca v 77. minúte, keď pri našom avizovanom striedaní vylúčil Richmonda Owusuho za údajné zdržovanie hry pri zahrávaní autu. Od tejto chvíle sa nervozita stupňovala a pribúdali žlté karty na oboch stranách. Šance síce neprichádzali, no v nadstavenom čase nás parádnym nadľudským zákrokom zachránil Marek Teplan. Mrzieť ho to mohlo o to viac, že vzápätí si nepostrážil prednú tyč po centri Blahúta a súper, na našu smolu, vyrovnal v posledných sekundách zápasu.

Z dvojgólového náskoku po prvom polčase bola napokon dráma, ktorá v závere vyústila do vyrovnania domácich a remízy 2:2. Bod do tabuľky znamená pre Šošonov zotrvanie na 15. priečke. O týždeň nás v ďalšom kole čaká súper z Komárna, ktorého pod Dubňom privítame v sobotu o 14:30 hod.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Konečne som od chalanov videl emócie a energiu, ktoré sme od nich vyžadovali. Už pred duelom som cítil, že sme výborne nastavení a prvé dejstvo to potvrdilo. Dali sme dva góly, bohužiaľ, nepridali sme aj ďalšie. Po zmene strán domáci zjednodušili hru, vsadili všetko na jednu kartu, všetky lopty posielali do šestnástky a dve situácie sme, žiaľ, nezvládli. My sme mali aj v úvode druhého dejstva svoje šance, no zle sme ich vyriešili. Skomplikovalo nám to aj vylúčenie, po ktorom sme museli preskupiť rady, i keď sme to mali inak nachystané. Takéto zápasy ale musíme udržať lepšie po taktickej stránke. Za stavu 2:1 sme zbytočne zbrklo rozohrali a súper to potrestal. Na tomto musíme tiež zapracovať. Z prvého dejstva si toho môžeme zobrať do ďalších kôl veľa, no zlyhali sme, keď hra začala byť viac súbojová. V tomto ohľade treba zabrať, lebo v druhej lige budeme mať problémy."
Dominik Šnajder, stredopoliar MŠK Žilina
"Oproti minulému zápasu to dnes vyzeralo oveľa lepšie. Prístup a energia boli od začiatku diametrálne odlišné. Jazdili sme, makali sme a išli sme sa jedným cieľom. Škoda, že sa nám na prvý polčas nepodarilo nadviazať aj v tom druhom. Hoci sme viedli, tak súper strelil kontaktný gól a v poslednej minúte aj vyrovnal. Veľmi sme to v závere chceli udržať, čo sa nám, žiaľ, nepodarilo, a tak odchádzame smutní. Mrzí nás, že sme nepridali tretiu gólovú poistku, po ktorej by sa nám určite hralo ľahšie. Súper bol ale po zmene strán viac na lopte, dostal väčšie sebavedomie a aj so šťastím v nadstavení rozhodol o remíze. Treba si ale zobrať pozitíva z prvého polčasu, keďže v ňom sme ukázali, ako to má vyzerať. Ak to zopakujeme nabudúce počas celého duelu, tak to už bude iba lepšie a lepšie."