”B” | Strelecké hody, štvorgólový Jambor a prvá výhra v sezóne
sobota 6. 8. 2022 od 17:00
8:3(2:2)
MŠK Žilina - FK Rača
Góly: 34., 53., 64. a 68. Jambor, 85. a 88. Krstić, 23. Sauer, 77. Essomba - 37. a 76. Antal, 29. Bellás
ŽK: 57. S. Javorček, 81. Sauer - 8. Mitrík, 31. Štefanka, 47. Terentiev, 73. Antal

Fauly: 10:17

Teplan - Kopásek, Mynář (86. Ndjeungoue), Jaššo, Capko - Šnajder (86. Pečarka), S. Javorček, Sauer - Kudlička (64. Prokop), Jambor (71. Krstić), Trabalík (71. Essomba)

FK Rača
Žákech – Lörincz, Kňažek, Výbošťok (62. Csáno), Adam (K), Ružička (80. Zošš), Mitrík (74. Vecsei), Terentiev, Štefanka, Antal, Bellás (74. Hlushko)
Gólové hody, no najmä prvé víťazstvo v sezóne. Rušný duel prinieslo 4. kolo II. ligy, v ktorom Šošoni privítali ďalšieho nováčika - družstvo Rače. V prvom polčase sa fanúšik rozhodne nenudil, štyri góly a množstvo útočných akcií. Po zmene strán dokonca sedem presných zásahov, našťastie sme to už gólovo zlomili na svoju stranu a pripísali si tak dôležité, premiérové tri body v novom ročníku.

zostrih zápasu

Aj v štvrtom dueli sezóny boli trénerovi Vladimírovi Veselému k dispozícii z "A"-tímu reprezentanti do 19 rokov, v bráne stál opäť Marek Teplan.

V úvode mal plné ruky práce Marek Teplan, ktorého preverili hostia viacerými projektilmi. Prvý prišiel v 4. minúte, kedy nášmu gólmanovi vypadla lopta, k nej sa pred ním dostal Výbošťok, no svoju chybu napravil výborným zákrokom. Pri ďalšom s nami hralo šťastie, prihrávku z ľavej strany dostal ideálne pred šestnástku žltozelených Juraj Štefanka, z prvej opečiatkoval pravú tyč našej brány. Rezerva sa osmelila až postupne, na zadnej tyči dostal v 17. minúte ideálny center Vladimír Trabalík, k jeho strele ale stihli pristúpiť obrancovia v červenom. Prežili sme teda úvod a gólovo udreli. V 23. minúte sme kombinačne rozobrali súpera, Mário Sauer vnikol do šestnástky, spravil si miesto na prízemnú strelu, ktorá zapadla k tyči Žákechovej svätyne - 1:0. Paradoxne sme sa po góle dostali do hry oveľa viac, no inkasovali sme. Po chybe v rozohrávke nezabránil zakončeniu Bellása ani sklz Mynářa, z uhla sa útočník hostí nepomýlil a začínalo sa odznova. Prešlo však päť minút a znova sme o gól viedli. A to vďaka Timovi Jamborovi, ktorý si ideálne spracoval prienikovú prihrávku od Sauera a nepomýlil sa ani v zakončení zoči-voči Žákechovi - 2:1. Gólové hody pokračovali, to keď sme chybovali pri rozohrávke, v brejku si dokonale počínal Antal, ktorý oklamal nášho obrancu i brankára. Druhýkrát vyrovnané. Potlesk si vyslúžil aj brankára hostí, to keď sa do vzduchu zavesil Trabalík, no Žákech skrotil jeho hlavičku.

Gólové to mohlo byť aj zo začiatku druhého polčasu, najskôr sme si takmer zrazili center hostí do vlastnej siete. Následne zo značky pokutového kopu zahodil svoju šancu Dominik Šnajder. Až do 53. minúty platil remízový stav, Kopásek totiž posadil na nohu Jambora nadýchaný center, ktorý to trafil od brvna do chrbta brankára a naspäť do siete - 3:2. Hetrik dokonal náš útočník v 64. minúte. Musí za to poďakovať striedajúcemu Lukášovi Prokopovi, ktorý sa nebojácne predral popri čiare až pred Žákecha a ako na zlatom podnose vyzval na skórovanie nášho hroťáka - 4:2. Džambi mohol pridať aj štvrtý gól a definitívne uzavrieť duel. V úniku síce kľučkou oklamal brankára, no v páde napol iba bočnú sieť. Nemusel sa však na seba hnevať. Lebo tento mikrosúboj sa opakoval aj v 68. minúte. Pri odkope Žákech, nešťastne pre hostí, trafil Jambora a ten si pripísal už štvrtý presný zásah v stretnutí - 5:2. Hostia sa nevzdávali, Antal nešpekuloval a bombou vykresal iskierku nádeje. To by ale nemohli byť Šošoni pri chuti, premiérový štart okorenil premiérovým gólom gambijský Antoin Essomba, ktorý sa dostal za obranu a strelou k tyči nás znova poslal do trojgólového vedenia - 6:3. Siedmy gól mal na kopačke Sauer, ktorý vyzvŕtal obranu Rače, namieril však iba do Žákecha. Essomba bol aktívny, dva jeho streleckú pokusy v dobrých príležitostiach skončili iba na brankárovi Bratislavčanov. Jubilejný desiaty gól v zápase prišiel v 85. minúte, znova z kopačky premiérového strelca. Boris Krstić to bombou uložil pod brvno - 7:3. Srbský útočník sa presadil aj o tri minúty, na skórovanie ho vyzval Sauer, Srb obišiel gólmana a zvýšil už na 8:3. Jedenásť gólov, gólový koncert žltozelených, ale najmä premiérové tri body v sezóne.

Aj o týždeň sa naša rezerva predstaví proti nováčikovi, tentoraz na pôde Považskej Bystrice.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
„Výsledok hovorí jasnou rečou, ale úvod nebol z našej strany dobrý. Boli sme nervózni, nevedeli sme si prakticky prihrať. Našťastie sme strelili gól, no súper po našich chybách odpovedal. Tam sa to lámalo. Dôležité bolo, že sme šli za gólmi, aj keď tam bolo veľmi veľa chýb. Lepší súper by to dnes využil, pokojne sme mohli prehrávať po prvom polčase. Tešíme sa z prvej výhry, ale musíme sa z toho poučiť. Sme radi, že Timo Jambor sa chytil, to sme potrebovali, rovnako tak premiérové góly Borisa či Antoina. Po sérii troch prehier, čo bolo na začiatku stretnutia znať, je toto tá správna vzpruha.“
Timotej Jambor, útočník MŠK Žilina B
"Vedeli sme, že body dnes budú veľmi potrebné. Verili sme, že to konečne zlomíme, i keď sme nečakali, že až takýmto vysokým rozdielom. Teší nás to, že to prišlo strelecky i výsledkovo. Rača hrala prvý polčas veľmi dobre, až v tom druhom po našom góle na 3:2 fyzicky odpadla. Vtedy bolo dôležité, že sme si to ukontrolovali a pridali ďalšie góly. Každý útočník je rád, keď strieľa góly a pomáha mužstvu víťaziť. Som rád, že mne sa to dnes štyrikrát podarilo. Štyri góly som strelil naposledy asi v doraste, teraz premiérovo aj v mužskej kategórii. Verím, že si to prenesiem aj do ďalších zápasov."