”B” | Rozdielny priebeh s rovnakým výsledkom ako v 1. kole, Slovanu sme podľahli 1:2

Fauly: 13:4

Belaník - Kopásek, Mynář, Jaššo, Capko (C) (61. Lamptey) - Mráz (61. M. Oravec), Gono (79. Gomola), Kudlička - Šnajder, Jambor (61. Prokop), Owusu

ŠK Slovan Bratislava
Hrdina - Mičák, Antálek, Habodasz (C), Tóth - Hornyák, Nikitin (90.+ Baláž) - Kušnír (75. Koprna), Schlossár (83. Božik), Koseček (83. Radulović-Veličković), Medved
Prvé domáce stretnutie II. ligy prinieslo pod Dubňom v úvodných minútach vyrovnaný futbal bez väčších šancí. My sme následne svoje nepremenili a Slovan sa tešil z prvej príležitosti. Po zmene strán pridal aj druhý presný zásah z priameho kopu a bolo zle. Šošoni sa napriek snahe zmohli iba na zníženie zásluhou Martina Gomolu. Aj v druhom stretnutí novej sezóny tak nezískame body po prehre 1:2.

zostrih zápasu

Do úvodného duelu sezóny v domácom prostredí postavil tréner Vladimír Veselý podobnú základnú jedenástku ako pred týždňom v prvom zápase proti Púchovu. Zmeny nastali v útočnej formácii, kde nastúpili Timotej Jambor a Richmond Owusu a rovnako aj v bráne, kde dostal prednosť Samuel Belaník. Kapitánom Šošonov bol opäť Matúš Capko.

Začiatok zápasu sa niesol v opatrnom tempe, ktoré neprinieslo v prvých 20 minútach žiadne veľké príležitosti na oboch stranách. Do prvej vážnej sa rútil Timo Jambor, prerušil ho hvizd hlavného rozhodcu, ktorý videl faul nášho hráča. Deviatka na našom hrote sa už v regulárnej šanci ocitla aj o pár sekúnd, po centri Tima Kudličku zakončoval volejom tesne nad. Opäť sa ale potvrdilo staré-známe a otrepané nedáš-dostaneš. Slovan z ničoho nič zaúradoval po centri z pravej strany, ktorý sadol presne na hlavu útočníka Medveda. Samo Belaník bol bez šance a žltozelení prehrávali. O päť minút bol v ďalšej tutovke belasých Nikitin, tentokrát nás dvakrát výborne podržal Belaník. Vzápätí mohol v dobrej pozícii vyrovnať Filip Mráz, lopta z jeho kopačky smerovala nad bránu. Potrestať nás tak opäť mohol Medved, na naše šťastie trafil iba žrď.

V druhom dejstve sa, bohužiaľ, obraz hry a najmä nebezpečie z našej strany veľmi nezmenilo. Po desiatich minútach sme tak znovu inkasovali. Strelecké kopačky si obul Žan Medved, keď v tomto prípade trafil výstavne z priameho kopu. Oživiť hru Šošonov tak prišla trojica čerstvých hráčov z lavičky - Martin Oravec, Lukáš Prokop a Michael Lamptey. Tieto zmeny sa po chvíli takmer aj vyplatili. Po ľavom kraji ušiel Prokop, ktorý naservíroval ideálnu loptu pre Mira Gona, ten však trestuhodne nezmestil svoju strelu z ideálnej pozície ani medzi tri žrde. Šancu znížiť manko sme mali dostať v 72. minúte, po jasnom nedovolenom zákroku v pokutovom území na Kudličku arbiter prekvapivo ukázal, aby sa hralo ďalej. Efektnú narážačku predviedli Šnajder s Kopáskom, druhý menovaný peknou strelou tesne minul. Timo Kudlička bol presunutý na hrot aktívny, strelou z uhlu však Hrdinu v bráne hostí neprekvapil. V 82. minúte ho zase po kľučke a prudkej strele vychytal mladý brankár Slovana. Zníženia sme sa napokon dočkali až minútu pred koncom, čo bolo neskoro, keď sa ku gólovému zakončeniu predral striedajúci Martin Gomola - 1:2.

Ani v druhom stretnutí novej sezóny sa nemôžeme tešiť zo zisku bodov. Rezerve Slovanu Bratislava sme v domácom prostredí podľahli po dvoch góloch Medveda 1:2. Ďalšiu možnosť majú chalani už o týždeň v sobotu, keď sa predstavíme na pôde nováčika ligy z Myjavy.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Najmä v prvom polčase to z našej strany nebol dobrý výkon. Boli sme veľmi nervózni, kopili sme veľa chýb, ľahko strácali lopty a nepresadzovali sme sa v krídelnom priestore. Vyzeralo to úplne bezzubo. Súper bol živší a futbalovejší. Vypracoval si šance a jednu premenil aj na gól. V druhom dejstve sme to trochu oživili, presadzovali sme viac po stranách, bohužiaľ, zníženie prišlo príliš neskoro. Chceli sme hrať svoj štýl hry, hoci s trochu iným rozostavením v ofenzíve, ale to nám vôbec nevychádzalo. Chalani sa v tom systéme zle orientovali, zatiaľ čo Slovan dobre vykrýval priestor a čakal na brejkové situácie. Dnes to bola výzva aj pre obranu hrať proti hráčovi ako je Žan Medved, čo potvrdil a vyťažil z minima maximum. Všetko sa rozhoduje v šestnástke súpera, tam musíme byť dôraznejší. Rovnako treba zlepšiť prechodovú fázu a finalizáciu."
Timotej Kudlička, stredopoliar MŠK Žilina
"Podľa mňa bol dnešný výkon lepší ako v prvom stretnutí proti Púchovu najmä, čo sa týka držania lopty a vypracovaných šancí. Tie však ale treba aj premieňať. Aj som ich mal zopár, ktoré mohli skončiť v sieti. Tréner dnes zvolil trochu iný systém, s ktorým sme v úvode mali trochu problém. Cez polčas nám to ale upresnil a po zmene strán to už podľa mňa vyzeralo lepšie. Myslím si, že celkovo ale rozhodla kvalita Medveda na hrote útoku Slovana, ktorý bol pri všetkom dôležitom. Osobne sa mi hralo dobre na oboch postoch - v strede poľa aj v útoku. Stále som sa snažil zapájať do ofenzívnej činnosti. Škoda, že som neskóroval. Mrzí aj to, že rozhodca neodpískal podľa môjho názoru jasnú penaltu, kedy ma súper potkol v šestnástke. Musíme naďalej pracovať a zlepšovať medzihru, kde sme mali veľa strát, ktoré napríklad zapríčinili aj prvý inkasovaný gól. Samozrejme, vyhrať sa nedá ani bez lepšieho zakončenia a gólov."