I. LMD - U16,
sobota 30. 4. 2022 od 13:15
2:4(2:1)
MŠK Žilina - FC Nitra
Góly: 15. Adamica, 34. Pavlík - 28. Kuruc, 64. Henyig, 72. Hipš (pok. kop), 78. Fekets
ŽK: 36. Pekelský - 59. Hipš
Diváci: 50
Rozhodca: Ukropová - Gešová, Krajči
Jokl - Fiflík, Pavlík, Dovičák (C), Bukovčan - Filo (75. Hriňa), Blaško (46. Dolník), Pekelský (60. Horvát) - Adamica, Klaučo, Chebeň (46. Chlepko)

FC Nitra
Zábojník - Farský, Kuťka (C), Konôpka, Belička, Bucheň, Urban, Henyig, Fekets, Hipš, Kuruc
Identický výsledok zaznamenala aj druhá kategória mladších dorastencov. Žltozelená 16-tka nedoviedla do úspešného konca dobre rozbehnutý zápas, v ktorom viedla po polčase 2:1 po presných zásahoch Adriána Adamicu a Matúša Pavlíka. Nevydarené druhé dejstvo a tri inkasované góly však pre Šošonov znamenajú citeľnú stratu bodov a prehru 2:4. Vedúci Trenčín sa už tak bude našim chalanom iba ťažko dobiehať.

záznam zápasu

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16
"Síce sme dnes prehrali o dva góly, ale výsledok nezodpovedá priebehu diania na ihrisku v dnešnom zápase. Už po úvodných 20 minútach sme mali rozhodnúť, lebo sme si po pekných akciách dokázali vypracovať štyri čisté vyložené príležitosti na skórovanie. Žiaľ, len sme potvrdili, ako v poslednom období zápasíme s premieňaním takýchto šancí na gól. Tento duel sme mali vyhrať, ale rozhodla efektivita v koncovke, kde nás super dokázal vytrestať z rýchlych protiútokov. Herne sme síce boli lepší a celkovo sme mali lepší prvý polčas, no v druhom sa to potrhalo, hralo sa hore-dole a v defenzíve sme už neboli takí kompaktní. Ťažko sa mi to hodnotí, keď si vypracujete v ťažkom zápase so súperom s dobrou organizáciou hry desať čistých šancí, ale využijete z nich minimum."