U16: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)
Zápasové menu
Aj do tretice boli v súbojoch s Duklou Banská Bystrica úspešní naši dorastenci. Ako poslední sa k svojmu zápasu dostali hráči U16, no opäť z toho bola výhra, navyše, znovu aj s nulou vzadu. Zverenci Vladimíra Labanta si góly rozdelili na oba polčasy, v prvom sa trafil Šinko a v druhom zase zo štandardky Chlepko. Poradie na čele tabuľky vyzerá podobne ako pri kategórii U17, no pozície sme si tentokrát s Trenčínom prehodili a súťaž vedieme o skóre práve my.


HLASY PO ZÁPASE
Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16
"Dnešné víťazstvo sa nerodilo ľahko, super dobre bránil a zatváral nebezpečné priestory. Prvý gól nádherne trafil z ťažkej pozície Šinko a poistku na 2:0 pridal opäť parádnou strelou z dvadsaťdva metrov Chlepko. Dnes sme na môj vkus často a pomerne ľahko strácali loptu, čo nás stalo veľa síl. Vypracovali sme si aj pomerne dosť príležitosti na výraznejšie víťazstvo, avšak neboli sme tak efektívni ako v posledných dvoch zápasoch. Chlapcov však musím pochváliť za odvedenú tvrdú robotu, siahli si na svoje dno."
I. LMD - U16,
sobota 11. 9. 2021 od 13:15
Štadión MŠK Žilina
2:0(1:0)
MŠK Žilina - FK Dukla Banská Bystrica
Góly: 21. Šinko, 50. Chlepko
Rozhodca: Burger - Plavecký, Kosturský
ŽK: 48. Kaliský, 60. Baláž (všetci Dukla Banská Bystrica)
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Vavrík - Fiflík, Dovičák (61. Bukovčan), Vasko (C), Staník - Pekelský, Dolník (41. Filo), Chlepko - Kóša, Šinko, Horvát

FK Dukla Banská Bystrica
Lipták - Greško (61. Kaščák), Kaliský (75. Poljovka), Murčo, Dagnoli (C), Pinďura, Blihár, Mód, Zachar (34. Kormaňák), Baláž, Kačur (59. Hanzlovič)