U17: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (2:1)
Zápasové menu
Podobný scenár ako pri kategórii U19 sa opakoval aj v kategórii U17. Šošoni nevstúpili do zápasu ideálne, inkasovali a museli doťahovať. Už do polčasového hvizdu však zápas dokázali otočiť na žltozelenú stranu a gólom pár minút pred koncom iba poistili konečný resultát 3:1. V tabuľke prvej ligy mladších dorastencov to znamená posun na šiestu priečku so zápasom k dobru.

HLASY PO ZÁPASE
Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17
"Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne a vytvorili sme si aj šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Naopak, inkasovali sme z rohového kopu po našej nedôslednosti. Napriek tomu sme boli stále aktívni, do polčasu sme ešte dokázali streliť dva góly a zaslúžene otočili skóre. V druhom polčase sme herne dominovali, no i napriek tomu sme nezvládli streliť ďalší gól z viacerých sľubných príležitostí. To sa nám nakoniec podarilo až pred koncom stretnutia, kedy sme výsledok zlomili definitívne na našu stranu. Za dnešný výkon chcem pochváliť celý tím, no musíme popracovať na efektivite."
I. LMD - U17,
sobota 21. 8. 2021 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
3:1(2:1)
MŠK Žilina - MFK Ružomberok
Góly: 25. Dikoš, 41. L. Sauer, 84. Kubala - 22. Probala
Rozhodca: Krajči - Bryndziar, Sudorová
ŽK: 82. Mihályi (Ružomberok)
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Badžgoň - Jančiga, Oravec (C), Magát, Zemko - Straka, Dikoš (69. Hranica), Šimun (83. Kubala) - Šarudi (69. Beňadik), L. Sauer, Trubačík (46. Bartoš)

MFK Ružomberok
Kelčík - Marek, Hozza, Filipiak (C), Košút, Hrobák, Petruška (73. Dolník), Slosarčík (63. Švehla), Jendroľ (73. Lukášik), Probala (46. Mihályi), Szijjártó (83. Sásik)