U19: FK Senica - MŠK Žilina 0:3 (0:1)
Zápasové menu
Po reprezentačnej pauze sa vrátili do akcie aj naši futbalisti do 19 rokov. V jedenástom kole putovali na Záhorie, kde sa stretli s domácou Senicou. Tréner Ivan Belák postavil do základnej zostavy či na lavičku náhradníkov aj viacero hráčov z kategórie U17, čo sa mu vyplatilo. V prvom polčase sa presadil práve jeden z mladších hráčov Samuel Dikoš a ten istý hráč aj uzatváral skóre na konečných 3:0. Okrem neho sa presadil aj striedajúci Roman Hroza. Šošoni si tak poistili prvú priečku v tabuľke, ktorú vedú o päť bodov.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Dnešný výsledok si veľmi vážime, pretože sme nastúpili proti súperovi, ktorý v domácom prostredí ešte neprehral. Kvalita terénu dnes nebola optimálna, ale veľmi dobre sme sa prispôsobili a ukázali sme aj potrebnú kvalitu na lopte. Domáci boli nebezpeční predovšetkým po štandardných situáciách, z hry si prakticky nič nevypracovali. Strelili sme tri pekné góly a mali sme aj ďalšie vyložené príležitosti vrátane pokutového kopu. Sme radi, že v zápase nastúpilo niekoľko mladších hráčov, ktorí ho zvládli veľmi dobre. Celému tímu dnes patrí pochvala a poďakovanie za predvedený výkon."
I. LSD - U19,
sobota 16. 10. 2021 od 11:00
OMS Aréna Senica
0:3(0:1)
FK Senica - MŠK Žilina
Góly: 36. a 75. Dikoš, 73. Hroza
Rozhodca: Dohál - Juhos, Cabaj
ZOSTAVY
FK Senica
Čermák - Prelec, Surový (76. Jurka), Koprna (C), Masár (46. Škodáček), Barcaj (46. Macho), Kudláč (71. Bogdalík), Stachovič, Osvlad, Ladislav, Vrablic (76. Bíly)

MŠK Žilina
Belaník (C) - Kopásek (58. Pečarka), Magát, Mynář, Zemko - Chyla, S. Javorček, Šnajder (58. Straka) - Bortoli (67. Addo), Bombík (67. Hroza), Dikoš (79. Kukulský)