U19: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Zápasové menu
Dorastenecké kategórie narazili počas víkendu na súperov z Banskej Bystrice. Devätnástka na rozdiel od svojich mladších kolegov musela za svojím súperom cestovať. V náročnom zápase v teple a na zlom trávniku síce dominovala, no nevedela sa presadiť cez pevnú obranu domácich. Nakoniec sa to Šošonom podarilo až v 84. minúte zásluhou Mária Sauera a svoju víťaznú šnúru natiahli už na päť zápasov. Kvalitné výsledky sa odzrkadľujú aj v tabuľke, kde hráči MŠK už trónia na špici pred Dunajskou Stredou a Slovanom.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Dnes sme očakávali náročný zápas, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Domáci vychádzali z dobre organizovanej obrany a dobre vypĺňali priestory na vlastnej polovici. Až na úvod stretnutia, kedy sme im ponúkli príležitosť po našej chybe, sme ich do ničoho vážnejšieho nepustili. Zakladanie útoku nám komplikoval terén, na ktorom sa ťažko kontrolovala lopta. Boli sme však dostatočne trpezliví a od 70. minúty sme si začali vytvárať vyložené šance, keďže súperovi už dochádzali sily. Našťastie sa nám podarilo prelomiť obranu súpera tesne pred koncom zápasu. Chalanom patrí pochvala a poďakovanie za dnešný výkon, lebo toto víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko."
I. LSD - U19,
sobota 11. 9. 2021 od 11:00
Kremnička
0:1(0:0)
FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Gól: 84. M. Sauer
Rozhodca: Gregorec - Mosor, Šága
ŽK: 35. Koroš - 75. M. Oravec
ZOSTAVY
FK Dukla Banská Bystrica
Baláž - Červeň (C), Kvietok, Koroš, Svetlík, Jackuliak, Ždánsky, Kandala, Rusko, Klimpl, Horváth (85. Varga)

MŠK Žilina
Belaník - Kopásek (C), Aremeyaw, Jaššo, Kukuč - S. Javorček, M. Sauer, Šnajder (83. Hroza) - L. Bortoli (90. Kaňuch), Vaľko, Prokop (66. M. Oravec)