U19: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:1)
Zápasové menu
Víkendové zápasy mládeže už tradične odštartoval duel našej kategórie do 19 rokov, v ktorom Šošoni narazili na silného súpera zo Slovana Bratislava. Kvalita Bratislavčanov sa naplno prejavila a po našom nešťastnom výkone s množstvom zbytočných chýb sme doma prehrali vysoko 0:4. Miesto prvého miesta v tabuľke si tak pripisujeme prvú prehru v ročníku.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Dnešný zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, je to pre nás mimoriadne krutý výsledok. Dnes rozhodli mikrosituácie, v ktorých sme neboli dostatočne koncentrovaní. Od úvodu sme sa dostali do 4-5 sľubných šancí, no nedokázali sme ich využiť. Žiaľ, následne prišla naša chyba a súperovi sme umožnili ísť do vedenia, čo ich ešte viac povzbudilo k bojovnému výkonu. Vypracovali sme viacero príležitostí na vyrovnanie, ale dnes nám nebolo dopriate streliť gól. Stále sme sa tlačili do vyrovnania, z toho však plynuli individuálne chyby vzadu, za ktoré sme pykali. Slovan nás potrestal prakticky zo všetkého. Samozrejme, veľmi nás mrzí prehra, ale ešte viac nás mrzí vypustený záver v obrane a zbytočne inkasované góly. Na konci sme tak už nemali šancu zabojovať o lepší výsledok. Z tohto zápasu si do ďalšej práce musíme zobrať ponaučenie, duel sa mohol vyvíjať v náš prospech, no miesto toho sme utržili vysokú prehru. Je to pre nás veľká facka a dúfam, že aj dobre mierená."
I. LSD - U19,
sobota 14. 8. 2021 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
0:4(0:1)
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 32. Božik, 70. Rehuš, 82. Džavoronok, 90. Čongrády (všetci Slovan)
Rozhodca: Holas - Čajka, Hrobárik
ŽK: 14. Jaššo (MŠK Žilina)
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Belaník - Kopásek, Mynář, Jaššo (86. Chyla), Kukuč - S. Javorček (86. Kukulský), Sauer, Šnajder, Bortoli, Šimun (66. Hroza), Kaňuch (46. Prokop)

ŠK Slovan Bratislava
Hrdina - Hudec (80. Thorpe), Vaško, Koseček, Kachnič, Džavoronok, Čongrády, Rehuš, Božik (73. Patrnčiak), Murcko (73. Benko), Dornai (58. Mišovič)