U19: FC Petržalka - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Zápasové menu
Druhé kolo najvyššej dorasteneckej súťaže nás zaviedlo do hlavného mesta, kde sme si zmerali sily s nováčikom - FC Petržalka. Od začiatku vyrovnané stretnutie sme dokázali nakloniť na našu stranu v 16. minúte po góle iba 16-ročného Šimuna. V druhom dejstve súper hrozil aj vďaka hráčom z prvého tímu, no dôležitý druhý gól sme pridali my. Postaral sa oň striedajúci Gajdoš, a tak aj po druhom súťažnom stretnutí máme v tomto ročníku stopercentnú bilanciu.

HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Dnes sme nastúpili u nováčika súťaže, ale na ihrisku tak určite nepôsobil. Petržalka poskladala slušné mužstvo, ktoré bolo podporené aj hráčmi z "A"-tímu. V prvom polčase to bol skôr zapás medzi šestnástkami, skôr sme videli nedotiahnuté situácie ako nejaký výraznejšie šance. Gól sa nám podarilo streliť po výbornej finálnej prihrávke za obranu a umiestnenej strele. V druhom polčase sme už riešili zakladanie útoku s väčším pokojom a dostávali sme sa aj viac pred súperovu bránu. Na konci stretnutia sa nám podarilo uzavrieť skóre druhým gólom, čo bolo mimoriadne dôležité, keďže domáci neustále hrozili. Chalanom patrí veľká pochvala za veľmi bežecky náročný súboj, ktorý sa hral v teplom počasí."
I. LSD - U19,
sobota 7. 8. 2021 od 11:00
Športový areál FC Petržalka
0:2(0:1)
FC Petržalka - MŠK Žilina
Góly: 16. Šimun, 85. Gajdoš
Rozhodca: Kišš - Lalo, Juhos
ŽK: 18. Kudlička, 33. Riznič, 87. Žilinský - 29. S. Javorček, 35. Jaššo
ZOSTAVY
FC Petržalka
Šurima - Zajíc, Kudlička, Menyhárt, Dávid (79. Žilinský), Spáčil (61. Vailing), Sliacky (46. Szitás), Slivka (79. Tokár), Tvrdík, Riznič (74. Strákoš), Holka

MŠK Žilina
Kúdelčík - Kopásek, Jaššo, Mynář, Mlynár (46. Oravec) - S. Javorček (83. Prokop), Sauer (90. Chyla), Šnajder - Bortoli, Šimun (83. Gajdoš), Kaňuch (46. Kukuč)