”B”: S Banskou Bystricou opäť tesný výsledok 2:3, znovu však v náš neprospech
sobota 2. 10. 2021 od 15:00
Štadión MFK Zvolen
3:2(2:1)
MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 26. a 50. Depetris (druhý z pok. kopu), 31. Jurčišin - 15. Bari, 55. Paur (pok. kop)

MFK Dukla Banská Bystrica
Hruška - Kojnok, Červeň, Vajda, Prikryl, Slaninka (69. Willwéber) - Ľupták, Richtárech - Jurčišin, Depetris (76. Uhrinčať), Polievka (C) (81. Pišoja)

Belko - Tandara (73. Capko), Aremeyaw, Nagy, Owusu - Myslovič, Gomola (80. Pečovský), Gerebenits (85. Leitner) - Majdan, Paur (C), Bari
Na štadióne vo Zvolene sme boli svedkom súboja dvoch najlepších ofenzív druhej ligy. To sa napriek menšiemu množstvu príležitostí potvrdzovalo už od prvého dejstva, v ktorom padli až tri góly. Napriek tomu, že sme viedli, ešte do prestávky sme prehrávali. V druhej časti nás privítali dve premenené penalty na oboch stranách, no z gólovo bohatého stretnutia to bolo všetko. Nepresadili sa v závere Šošoni bojujúci o vyrovnanie a cenný bod, a tak sme Dukle podľahli tesne 2:3.

Tréner Veselý stavil na zostavu podobnej tej z posledných duelov. Do zostavy sa po dlhšej dobe vrátil napríklad Vladimír Majdan a po zranení aj náš kapitán Jakub Paur.

Za pekného jesenného počasia začalo stretnutie opatrne, mužstvá sa iba oťukávali a šance prichádzali ojedinele. No a aj úvodný gól súboja prišiel úplne nenápadne. Kubo Paur posielal center do šestnástky, kde ho pred Rolandom Gerebenitsom odvrátil jeden z obrancov domácich. Lopta však putovala presne na kopačku Kristiána Bariho, ktorý si ju pripravil a presným technickým zakončením trafil horný roh brány Matúša Hrušku - 0:1. Ďalší náznak príležitosti vybojoval v súboji na ľavej strane Richmond Owusu, vyslal do výpadu Bariho, no jeho prízemný center do ohňa nebol úplne presný. O ofenzívnu aktivitu sa pokúšala aj Dukla, a tá priniesla úspech v 26. minúte. Polievka dostal zľava až príliš veľa priestoru, pravou nohou zakončil, čo ešte Ľubo Belko vytlačil, avšak iba pred číhajúceho Depetrisa. Po vyrovnávajúcom góle prebrali iniciatívu hráči v červenom a opäť z nej aj zapršalo. Prsty v tom mal znovu Polievka, po ktorého aktivite tentokrát skóroval mladý Jurčišin. Hneď vzápätí sme mohli vyrovnať, výborne loptu predĺžil hlavou Bari, Kubo Paur vysunul časovanou loptou Rolanda Gerebenitsa, ale ten zoči-voči Hruškovi zlyhal, keď si brankár Bystrice s jeho pokusom poradil. Z podobnej akcie sme boli svedkami v 43. minúte, tentokrát sa Gerebenits k lopte ani nepretlačil.

Hneď z úvodu druhej časti hry bol opäť vo veľkej šanci "Gere", preváhal však ideálny moment na strelu a nakoniec ani nezakončil. Nedáš-dostaneš zase raz platilo. Vladimír Majdan nedovolene zastavil v šestnástke prenikajúceho Polievku, no a Depetris bezpečne premenil pokutový kop. Presne opačná situácia sa udiala na druhej strane o päť minút neskôr, Majdan bol v tomto prípade v úlohe unikajúceho hráča na pravej strane a obrana domácich jeho kľučky prerušila až faulom v pokutovom území. Za Šošonov si loptu na biely bod postavil Paur a rovnako skúsene poslal brankára k druhej žrdi - 2:3. Na ďalšiu príležitosť sme čakali až do začiatku 71. minúty, keď Polievka zblízka, no z uhla neprasíroval loptu za Belka. V zostávajúcom čase sme na štadióne vo Zvolene videli predovšetkým bojovný výkon v strede poľa, Šošoni sa pokúšali o vyrovnanie, no nie a nie prísť. Neujal sa ani pokus Bystričana Richtárecha päť minút pred koncom. Prehru MŠK neodvrátili, bohužiaľ, ani márne snahy žltozelených z úplného záveru.

Po tesnej prehre 2:3 proti lídrovi tabuľky tak naťahujeme sériu bez zisku troch bodov na tri zápasy, z ktorých sme až v dvoch vyšli naprázdno. V tabuľke zatiaľ zotrváme na siedmom mieste a už o týždeň privítame na domácom trávniku rovnako kvalitného súpera z hornej časti druholigového poradia - MFK Skalica.

zostrih

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Úvod bol z našej strany dobrý, no potom sme spravili dve chyby v pokutovom území a pustili domácich do vedenia. V šestnástke sa tie zápasy rozhodujú, my sme našu šancu za stavu 1:2 nepremenili a súper to využil. Zlyhali sme práve v dôraze a agresivite v pokutovom území. Dali sme síce kontaktný gól na 2:3, ale, bohužiaľ, neskôr sme si už žiadnu veľkú príležitosť nevytvorili. V závere sme hrali vabank, posunuli stopéra do útoku, no nedostali sme sa ani do krídelného priestoru, odkiaľ by tá šanca mohla prísť. Problém máme s finálnou fázou, rovnako sme mali málo streleckých pokusov či štandardných situácií. Aj to je príčina toho, prečo sme neuspeli. Predtým sme vyhrávali, no teraz sa nám už tri zápasy nedarí strhnúť stretnutie na našu stranu. Snažíme sa to prelomiť a verím, že nám to vyjde už v najbližšom dueli so Skalicou."
Kristián Bari, krídelník MŠK Žilina
"Prvých dvadsať minút sme podľa mňa začali veľmi dobre, darilo sa nám a dokázali sme sa aj ujať vedenia. Potom sme však spravili dve ľahké chyby, z ktorých sme dostali aj dva góly a súper ešte v prvom polčase otočil priebeh zápasu. O dobrý výsledok nás zase obrali individuálne chyby, nemôžeme dovoliť hráčovi prejsť tak jednoducho až do zakončenia, kde sa im to odrazilo a skórovali do prázdnej brány. V závere si už Banská Bystrica dávala väčší pozor na defenzívu, bolo ťažké presadiť sa v šestnástke, no neboli sme ani takí efektívni, ako sme si predstavovali. Dúfame, že proti Skalici opäť začneme víťaznú sériu a doma si už nenecháme ujsť cenné body."