Šošoni zdolali poľské Jastrzębie poľahky 5:0
Góly: 20. Gono, 34. Bernát (pok. kop), 57. Ďuriš, 71. Jibril, 78. Anang
Rozhodca: Hrivo - Kuba, Súkeníková
Petráš - Vallo (C) (69. Anang), Nemčík, Kiwior, Anang (46. Javorček) - Rusnák (46. Iľko), Bernát, Fazlagić, Gono, Ďuriš (69. Rusnák) - Jibril

GKS Jastrzębie
Drazik - Zejdler (46. Szcześniak), Slodowy (46. Szczech), Bielak (61. Wybraniec), Jadach, Witkowski (46. Feruga), Komor (46. Szczepan), Mróz, Zalweski (36. Kulawiak), Rumin (46. Bondarenko), Apolinarski (46. Niewiadomski)
V šiestom prípravnom zápase pred jarnou časťou sa futbalisti MŠK Žilina predstavili na domácom štadióne proti druholigovému poľskému mužstvu GKS Jastrzębie. To v úvode ešte otupilo naše útočné ostrie, ale žltozelení sa neskôr presadili a dvomi gólmi v prvom a tromi v druhom polčase si pripísali poľahky tretiu výhru v príprave.

V súboji proti Poliakom už tréner Pavol Staňo doprial hráčom väčšiu porciu minút, ostatní nastúpili po tomto stretnutí proti Třincu v drese rezervy.

Šošoni, ktorí v tomto stretnutí nastúpili v čiernych dresoch, od začiatku diktovali tempo hry a súboje sa tak odohrávali najmä na polovici súpera. Gólová príležitosť ale prišla až v 19. minúte, najskôr si spravil priestor po rohu Taofiq Jibril, ale namieril presne do brankára hostí, následne sa zas dostal k zakončeniu, ale jeho pokus zblokovala obrana hostí. Tešili sme sa až o minútu, prihrávku na päty ideálne prepustil práve Afričan na hrote do druhej línie na Miroslava Gona, ktorý nás presnou strelou k tyči poslal do vedenia - 1:0. Druhý presný zásah prišiel z penalty, ktorú vybojoval svojou dravosťou na pravom krídle Matúš Rusnák. K bielemu bodu sa postavil Ján Bernát a prudkou strelou do hornej polovice brány zvýšil naše vedenie - 2:0. Obliehanie šestnástky Jastrzębia pokračovalo aj do polčasového hvizdu, skóre sa ale nemenilo. Nezmenil to ani brejk súpera v posledných sekundách, ktorý vyriešil úspešným sklzom kapitán Kristián Vallo.

Do druhého dejstva nastúpila čerstvá dvojica Patrik Iľko a Dominik Javorček, ktorí nastúpili na našu ľavú stranu. Práve "Javor" centroval v 48. minúte na zadnú tyč, kde stál Fazlagić, ale ľavačkou neprepasíroval loptu za Drazika. Tretí gól staňovcov nepridal po kľučkách Iľko, ktorý nevyzrel na obranu v žltom. V 57. minúte prišla krásna kombinácia od trojice Vallo, Bernát, Ďuriš, ktorí rýchlou výmenou lopty prešli cez hradby Jastrzębia a posledný menovaný prízemnou strelou k bližšej žrdi upravil na 3:0. Štvrtý gól mal na kopačke po svojich typických kľučkách Iľko, ale jeho zakončenie uviazlo na nohe Drazika. Šošoni sa núkali aj o minútu, Bernát ale váhal a premárnil správny moment na strelu. Góloviek neubúdalo, na druhej strane neprekvapil Petráša unikajúci Mróz. V 66. minúte opečiatkoval brvno Vallo, ktorý sa dostal k odrazenej lopte. Šancí bolo dostatok, skóre na tabuli sa nemenilo ani po našej drobnej chybe v rozohrávke, ktorú nepotrestal Szczepan. V 71. minúte prišla predsa len aj naša štvrtá radosť, po pravej strane ušiel Rusnák, naservíroval loptu Jibrilovi, ktorý si poradil s obrancom a za svoju aktivitu si zaslúžil gól - 4:0.  O sedem minút sa presadil aj náš druhý Afričan, Benson si počkal na loptu na opačnej žrdi po centri Rusnáka, spracoval si ju a do protipohybu nedal Drazikovi šancu - 5:0

Po Pohroní a Podbrezovej si zverenci trénera Pavla Staňa pripísali v šiestom zápase zimnej prípravy tretiu výhru. Pred jarným štartom Fortuna ligy nás už čaká o týždeň iba "generálka" proti Tychy.

"V prvom polčase bol súper čiperný, snažil sa hrať futbal, ale kvalita bola dnes celý zápas na našej strane. Hráči k tomu výborne pristúpili a po zmene strán sme už dominovali. Dobre sme boli nastavení, pracovali sme tvrdo, boli sme ochotní behať. Všetky parametre - futbalové, bežecké i mentálne - sme držali na výbornej úrovni. Gólov mohlo byť ešte viac, ale teším sa z prístupu i výhry. Dnes dostali hráči väčšiu porciu minút, druhá partia zas odohrá zápas proti Třincu. Nebrali sme to vyslovene tak, že hrá "A" a "B"-tím, ale dve pomiešané družstvá, v ktorých bojovali chalani o miesto v základe. Chceli sme vyťažiť chalanov na maximum, čo sa podarilo."
Taofiq Jibril, útočník MŠK Žilina
"Výsledok je jednoznačný, ale museli sme na neho tvrdo pracovať. Ideme krok za krokom v každom prípravnom zápase za výhrou a dnes to vyšlo na výbornú. Pomáhali sme si navzájom, bojovali jeden za druhého, čoho výsledkom bol aj môj gól, ktorý mi vypracovali spoluhráči. Zlepšujeme sa každým zápasom a verím, že to pretavíme aj v lige."