Z Krakova vezieme remízu, Wisła - MŠK 2:2
Góly: 37. Frydrych, 84. Buksa - 16. Jibril, 58.Kurminowski
ŽK: 14. Szot, 42. Mehremić (obaja Wisla)
Wisła Kraków
Lis - Mehremic, Sadlok (53. Burliga), Zhukov (78. Chuca Martinez), Silva (53. Buksa), Frydrych (74. Klemenz), Yeboah (74. Starzyński), Szot (80. Abramowicz), Savic (74. Bequiraj), Plewka (78. Boguski), Brown Forbes (65. Hoyo Kowalski)

1. polčas: Petráš - Vallo, Minárik, Kiwior, Anang - Paur, Gono, Slebodník - Kaprálik, Jibril, Iľko

2. polčas: Petráš - Rusnák, Minárik (65. Kiwior), Nemčík, Javorček - Bichakhchyan, Fazlagić, Goljan - Ďuriš, Jambor, Kurminowski

Aj naším druhým súperom v príprave bol účastník poľskej Ekstraklasy. Futbalisti MŠK Žilina tentoraz ale cestovali za súperom, keď sme sa predstavili na hlavnom štadióne Wisly Krakow. Veľkého mena poľského futbalu sa dve kombinované jedenástky šošonov nezľakli a dvakrát viedli, no výhru do Žiliny nepriviezli. Vo výkonnostne slušnom zápase z toho bola napokon remíza 2:2

Aj v druhom prípravnom stretnutí zvolil tréner Pavol Staňo dve kombinované jedenástky, pričom každá si odohrala svoju polovicu. Od začiatku si premiéru za "A"-tím odbil Tibor Slebodník pripravujúci sa s prvým mužstvom.

V mraze sme začali aktívne, po prvej akcii sprava ešte nestrieľal Jakub Paur, po ňom už pálil krídelník Adrián Kaprálik, ale iba do pripraveného Lisa. Náš pressing takmer slávil úspech v 8. minúte, hlavičkoval kapitán Paur, znova však letelo jeho zakončenie presne na domáceho brankára. Domáci odpovedali štandardkou, z priameho kopu to skúšal Sadlok, mieril iba nad. Poliaci, ktorých vedie bývalý tréner Dunajskej Stredy Peter Hyballa, hrali rovnako útočne s rizikom. Petráš ale zasahovať nemusel, skôr kontroloval niekoľko nepresným centrov a striel hráčov v červenom. Úvodný gól prišiel v 16. minúte po chybe v rozohrávke súpera, Slebodník ihneď odecentroval na Taofiqa Jibrila, ktorý však nehlavičkoval. Spracovaním oklamal svojho ochrancu a pravačkou prekonal brankára Wisly - 0:1. Poliaci išli za vyrovnaním, obrana však odvracala všetky náznaky šancí, a preto si Petráš pripísal prvý, no o to krajší zákrok až v 25. minúte po strele Silvu, keď jeho strelu pod brvno vytlačil na roh. Ešte predtým to skúšal technickým obstrelom Paur, jeho točený pokus skončil iba o centimetre vedľa Lisovej tyče. Domáci postupne preberali iniciatívu, pokus Browna Forbesa zblokoval Ján Minárik, dlhé prsty ukázal o niekoľko sekúnd Petráš po nepríjemnom centri Sadloka. Vyrovnanie priniesla 37. minúta a roh domácich, hlavičku ešte vytesnil Petráš na brvno, ale na dorážku Frydrycha už nemal nárok. Pred polčasom sme predviedli peknú kombináciu a na Bensona museli už druhýkrát domáci vytiahnuť tvrdý zákrok na žltú kartu. Ponúknutú výhodu nevyužil z priameho kopu Paur, neujala sa ani dorážka Kaprálika. Do vedenia nás neposlala pred prestávkou ani tvrdá rana Kristiána Valla.

Po zmene strán ostal v našej zostave iba brankár Petráš a obranca Minárik, ktorý prebral od Paura kapitánsku pásku. Deväť novicov malo gól na kopačke už v 51. minúte, brejk ale nezakončila dvojica našich najlepších strelcov - Kurminowski, Bichakhchyan - gólom. Poliakovi chýbali po strieľanej prihrávke Arména centimetre. V 55. minúte kopali priamy kop domáci, Petráš vytesnil strelu Yeboaha na roh. O tri minúty sme šli do vedenia druhýkrát v zápase, bezchybne a nekompromisne tentokrát zakončil brejkovú situáciu Kurminowski, ktorý si zasekol obrancu a nárok na jeho ľavačku nemal ani Lis - 1:2. Futbal hore-dole pokračoval, staňovci hrozili najmä po rýchlych prečísleniach do otvorenej obrany. V 68. minúte hrala so žltozelenými tyč po hlavičke Buksu. Vydýchli sme si aj po hlavičkovom zakončení Bequiraja v 80. minúte, ktorý napol iba hornú sieť. Vyrovnaný zápas sa premietol napokon aj do skóre, v 84. minúte sa center v päťke dostal k tiesnenému Buksovi, ktorý prízemnou strelou stanovil na konečných 2:2. Remízový stav nezmenilo zakončenie Starzyńskeho na domácej strane, rovnako neúspešne pochodil pred druhou bránou náš Timotej Jambor.

V druhom prípravnom zápase proti Poliakom tentoraz šošoni remizujú, najbližšie sa predstavia v stredu opäť doma proti Pohroniu. Budúci víkend cestujeme znova do Krakowa, tentoraz k mestskému rivalovi z Cracovie.

"Výborný zápas, výborná previerka. Najmä z nášho výkonu som nadšený. Inkasované góly nás mrzia, ale klobúk dole pred naším dominantným herným prejavom. Bolo náročné preskočiť z umelej trávy na prírodnú, ale hrali sme dobre. Vypadli nám kvôli zdravotným dôvodom niektorí hráči, preto sme nemohli hrať s dvomi kompletnými jedenástkami. Napriek tomu sme dokázali výborne držať loptu, pracovať v defenzíve a aj si vpredu vytvárať šance. Škoda inkasovaného gólu v závere, ale zanechali sme dobrý dojem. Chalani makajú, poctivo pracujú, čo ma teší."
Tibor Slebodník, stredopoliar MŠK Žilina (1. polčas)
"Dnes to bolo z našej stránky lepšie ako v minulom zápase. Nestrácali sme toľko lôpt a celkovo sme podali dobrý výkon smerom dopredu aj dozadu. Gól nás mrzí, pretože sme si nepostráźili hráča v šestnástke. Dostávali sme ale Wislu pod tlak, dobre napádali a snažili sme sa hrať futbal. Som rád za šancu, po zranení mám za sebou iba pár tréningov, ešte to ale nebolo ono. Asistencia potešila, presne tak som to chcel odcentrovať. Verím, že ostanem v kádri "A"-tímu aj po príprave."
Dawid Kurminowski, útočník MŠK Žilina (2. polčas)

"Myslím si, že dnes to bol kvalitný duel, celý zápas bol na vysokej úrovni. Wisla nebola súperom ako Podbeskidzie, ktorý iba čakal zavretý vzadu. Bol to otvorený futbal, aj preto to bolo zaujímavé stretnutie s množstvom šancí. Na január a počasie, aké bolo, bol aj trávnik veľmi dobre pripravený, preto bol pre nás prechod z umelky jednoduchší. Pre mňa osobne vždy inak chutí zápas, keď sa vrátite domov do Poľska. Hrali sme dominantne, škoda len, že sme neudržali vedenie do záverečného hvizdu."