”B”: V prvom jarnom zápase sme si rozdelili body so Šamorínom
ŽK: 49. Oinkonomou, 54. Vera, 57. Bogi, 69. Pančík, 70. Baez - 63. Suľa
Rozhodca: Papuča - Budáč, Poruban
FC ŠTK 1914 Šamorín
Valach - Pančík, Marič-Bjekič, Oinkonomou, Vera - Braun, Baez (86. Jenčo) - Švec (46. Bogi), Rymarenko (78. Fuják), Nebyla - Leginus

Belko - Suľa, Krkoška, Capko, Sluka - Farský, Myslovič, Holáň (75. Gomola) - Kaprálik, Jambor (75. Vaľovčin), Bari (86. Tandara)
V prvom kole jarnej časti II. ligy sme cestovali na juh do akadémie Dunajskej Stredy, kde sme si zmerali sily so Šamorínom. Po dobrom úvode s gólom Kaprálika, prebrali taktovku hry hráči Šamorína. V druhom polčase sa domáci dočkali aj vyrovnania, a zápas tak skončil zmierlivou remízou 1:1.

Zverenci trénera Vladimíra Veselého sa tento zápas naladili víťazstvom v poslednom prípravnom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Zápas začal vyrovnaným priebehom a hra sa prelievala zo strany na stranu. Prvú väčšiu príležitosť si v 8. minúte vypracoval po rohovom kope Šamorín, ale nebol úspešný. Z následnej akcie sa už ale radovali Šošoni. Kaprálik to vzal na seba a peknou strelou nedal Valachovi v bráne domácich šancu - 0:1. V 14. minúte sa po drobnej chybe našej obrany dostal k šanci na zadnej tyči Švec, ale naša obrana jeho strelu zablokovala. Ďalšou nebezpečnou situáciou sa prezentoval opäť Šamorín, keď po odvrátenom centri tvrdo strieľal Baez. V 26. minúte po pravej strane ušiel Pančík a naservíroval loptu pre Baeza, ktorého zastavila naša obetavá obrana. Po ňom dorážal vysoko nad Švec. V tejto pasáži hry mali navrch domáci zo Šamorína, čo sa premietlo do ďalšej nebezpečnej šance, kedy v blízkosti brány zlyhal Švec. Po rohovom kope v 34. minúte sme sa dostali do šance aj my, keď sa po rohovom kope dostala odrazená lopta ku Krkoškovi, ten ale trafil iba brankára domácich. Pred polčasovou prestávkou sa ešte k strele dostal aktívny Švec, Belko ho však bez problémov vychytal.

Začiatok druhého polčasu priniesol šancu pre Šamorín, keď Nebyla dorážal po rohovom kope, ale Belko strelu istil. Potom prišla na rad štandartka pre domácich z hranice nášho vápna. Baez poslal loptu do pokutového územia a na zadnej tyči zakončil nekrytý Braun - 1:1. O pár minút neskôr z podobnej situácie zakončoval Leginus, mával sa však ofsajd. Rovnaký priamy kop poslal Baez aj v 63. minúte, znovu na hlavu Leginusa, ale opäť sa pískalo postavenie mimo hry. Po dvoch minútach prišla šanca na domácej strane po strele Rymarenka, skóre sa ale nemenilo. V tejto fáze zápasu sme sa väčšinou bránili a vyrážali do protiútokov. Jeden taký potiahol Kaprálik a po narazení s Barim strieľal na bránu, bol však zblokovaný. V 75. minúte prišlo v našom mužstve aj k dvojitému striedaniu. Holáňa s Jamborom nahradil Gomola a Vaľovčin. Hneď potom sa prešiel s loptou cez celé ihrisko Sluka, ale jeho strela skončila len na rukaviciach Valacha. V 83. minúte sa do šance dostal Kaprálik, bol však čisto odzbrojený súperom. Sľubnú akciu žltozelených o chvíľu neskôr prerušil nedovolene Pančík, a musel tak po druhej žltej karte putovať pod sprchy. Tesne pre koncom základnej hracej doby mohol rozhodnúť aktívny Kaprálik, zvolil ale prihrávku do miest, kde nikto nebol. Zápas, tak skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Vzhľadom na priebeh zápasu a kvalitu domácich sme spokojní aj s bodom za remízu. Dali sme prvý gól, ale potom nás domáci začali prehrávať v strede poľa, z čoho pramenilo aj ich vyrovnanie. Škoda, že sme vedenie neudržali a inkasovali na 1:1. Chýbala nám rýchlejšia práca s loptou, mali sme problémy s ich vysokým napádaním a prechodovou fázou. Problémom bola aj rozohrávka a agresivita v osobných súbojoch, kde bol súper oveľa dôraznejší ako my. V ťažkých situáciách nás ale podržal brankár. Každý bod je pre nás však výborný, aj keď sme mali trojbodové ambície."
Ján Krkoška, obranca MŠK Žilina
"Šamorín nás prekvapil hlavne vysokým napádaním. Mysleli sme, že budú hrať skôr zo zabezpečenej obrany. To nám potom robilo problémy pri prechodovej fáze do útoku, kedy sme sa často dostávali pod tlak. Napriek tomu, že mal Šamorín viacej z hry, tak sme im hrozili z brejkových situácií. Zápas mohli vyhrať obidve mužstvá, ale remíza je podľa mňa spravodlivá a domov odchádzame spokojní."