U16: FC Nitra - MŠK Žilina 0:3 (0:0)
Zápasové menu

“Šestnástka” napodobnila svojich starších kolegov a súpera spod Zobora zdolala. V prvom polčase síce góly nepadali, no po zmene strán ich dávali výlučne mladí šošoni a zaslúžene zvíťazili. Zverenci trénera Slavomíra Konečného si pripísali štvrté víťazstvo v sezóne, v neúplnej tabuľke im patrí štvrté miesto.


HLASY PO ZÁPASE
Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U16
“Zápas proti fyzickému a agresívnemu súperovi, kde sme mali v úvode problém s vysokým napádaním a získavaním druhých lôpt. Keď sme dokázali z pressingu vyjsť a vyhrávali sme osobne súboje, začali sme si už do polčasu vypracovávať vyložené šance, ktoré sme ale nepremenili. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, boli sme pohyblivejší a nebezpeční smerom dopredu. Z množstva šancí sme premenili tri a zaslúžene vyhrali. Chválim cely tím.”
I. LMD - U16,
sobota 29. 8. 2020 od 13:15
FC Nitra
0:3(0:0)
FC Nitra - MŠK Žilina
Góly: 49. Oravec, 57. Šimun, 71. Vaľko
Rozhodca: Kováč - Rajtar, Božik
ŽK: 44. Mlkvik (Žilina)
Diváci: 50
ZOSTAVY
FC Nitra
Zúzik - Málek (51. Frait), Michaleje, Bujna, Grác (C), Ševčík (51. Dulay), Hodúr, Lipovský (70. Geschnábel), Oršula (59. Korec), Berky (51. Záhon), Burák

MŠK Žilina
Jokl - Husár (62. Jančiga), Magát, Zemko (19. Košťál), Oravec (C) - Straka, Šimun, Mlkvik - Hranica (68. Ilovský), Vaľko, Trubačík (73. Palka)