U19: Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:0 (1:0)
Zápasové menu

Vo vyrovnanom zápase nastúpili šošoni v Kremničke proti domácej Banskej Bystrici. Napriek prevahe nevyťažili vedúci gól, naopak inkasovali sme z protiútoku, čo defenzívnym domácim na mokrom teréne hralo do karát. Po prestávke prišlo prísne vylúčenie, čo ešte viac skomplikovalo náš zámer otočiť priebeh stretnutia. Strelecky sme napokon vyšlo naprázdno, zaznamenali sme preto druhú porážku v sezóne.


HLASY PO ZÁPASE
Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19
"Dnes sme nemali dobrý vstup do zápasu, zbytočne sme si to komplikovali na vlhkom ihrisku rozohrávkou, kde bol súper nachystaný na vysoký pressing. Postupom sme to prestriedali s rychlejším prechodom do útoku a vytvorili sme si šance. Na škodu sme len raz nastrelili tyč. Gól sme dostali po rýchlom protiútoku, keď sme mohli akciu vyriešiť na polovici ihriska a potom neskorým zachytením hráča. Druhý polčas nám prísne vylúčili hráča a prakticky celý polčas sme hrali o jedného menej. V poli sme napriek tomu boli lepším mužstvom, boli sme aktívni a snažili sme sa o otočenie zápasu. Na konci sme to riskli s rozostavením, ale nepodarilo sa nám ani vyrovnať. Chalani hlavne druhý polčas odovzdali na ihrisku maximum, škoda prvého polčasu, z ktorého sme mali vyťažiť viac."
I. LSD - U19,
sobota 10. 10. 2020 od 11:00
Kremnička
1:0(1:0)
FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 19. Jackuliak
Rozhodca: Gemzický - Mosor, Burger
ŽK: 25. Macko, 60. Škrteľ, 89. Červeň - 39. Hamza
ČK: 50. Hamza (po druhej ŽK)
ZOSTAVY
FK Dukla Banská Bystrica
Baláž - Patrnčiak, Macko (90. Reptiš), Koreň, Jackuliak (71. Horváth), Výbošťok (71. Milrád), Reptiš, Šimúth, Červeň, Hanes (C), Rusko (57. Škrteľ)

MŠK Žilina
Bobok - Tandara, Leitner (C), Luka (87. Javro), Capko (60. Kopásek) - Gomola (81. Urgela), Oravec, Sauer - Trabalík (60. Vaľovčin), Jambor, Hamza