Víťazná premiéra Pavla Staňa, Podbrezovú sme zdolali vysoko 6:0
MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová
Góly: 14. Fazlagić, 17. Balaj, 51. Paur, 70. a 84. Kurminowski, 76. Boženík
Diváci: 100
Rozhodca: Očenáš - Vachan, Kuba
I. polčas: Volešák - Rusnák, Kaša, Kiwior, Demiri - Káčer (C), Fazlagić, Gono - Jánošík, Balaj, Bichakhchyan
II. polčas: Holec - Anang, Králik (C), Minárik, Suľa - Paur, Diaz, Gerebenits - Kaprálik, Kurminowski, Boženík

FK Železiarne Podbrezová
Macej (46. Ludha) – Otrísal (46. Kováčik), Ďatko, Pastorek (46. Mizerák), Šulc (60. Vondryska), Jenat (46. Straňák), Paraj (46. Trapanovski), Petrák (46. Pavúk), Krčula, Candy (46. Bartoš), Chvátal (46. Bakaľa)
V úvodnom zápase zimnej prípravy, ktorý bol zároveň premiérou na lavičke MŠK pre Pavla Staňa, sa šošoni postavili proti Podbrezovej. Kormidelník postavil okrem reprezentantov všetkých hráčov, obe jedenástky odohrali polčas, prvá strelila dva góly a druhá dokonca dvojnásobok. Vôbec premiérový zásah za šošonov strelil Enis Fazlagić.

Tréner Pavol Staňo potvrdil svoje predzápasové vyjadrenie a v prípravnom stretnutí proti "železiarom" dal šancu všetkým hráčom. Najskôr sa zastreľoval súper, gólom smrdelo najmä zakončenie Šulca, ktoré skončilo na žrdi. Potom prišla séria zblokovaných striel šošonov a v 14. minúte aj prvý gól, keď po rohovom kope poslal žltozelených do vedenia Enis Fazlagić - 1:0. Krátko na to, v 17. minúte, Rusnák centroval do šestnástky, po odrazoch sa lopta dostala k Filipovi Balajovi, a ten prepálil Maceja - 2:0. Šošonov zdobili pekné kombinačné akcie a množstvo vypracovaných príležitostí, skóre sa však do prestávky nemenilo.

Do druhého dejstva nastúpila úplne iná jedenástka, pričom premiéru v drese "A"-tímu si odbil talentovaný mládežník Adrián Kaprálik. Šošoni hneď prvú vážnejšiu šancu premenili na presný zásah. V 51. minúte Diaz zahrával rohový kop, na centrovanú loptu si najvyššie vyskočil Jakub Paur, a hoci brankár Ludha hlavičkový pokus vyrazil, urobil tak až za bránkovou čiarou - 3:0. V 66. minúte, opäť z rohu, nebezpečne hlavičkoval Minárik, jeho pokus letel tesne nad brvno. o štyri minúty neskôr sa už skóre menilo, keď dobrý center Bensona Ananga premenil na gól hlavičkou Dawid Kurminowski - 4:0. Štvorgólový rozdiel nevydržal dlho, pretože v 76. minúte po krásnej narážačke medzi Kurminowskim a Gerebenitsom sa k prihrávke druhého menovaného dostal Róbert Boženík, ktorý v sklze zvyšoval na 5:0. Zaujímavý signál skúšal z rohu Diaz - na hranici šestnástky našiel Gerebenitsa, ktorý volejom nemieril k ľavej žrdi márne a gólman Ludha musel zasahovať. Brankár Podbrezovej sa činil aj po strele Kaprálika v 84. minúte, no odrazená lopta sa dostala ku Kurminowskimu, ktorý do prázdnej brány pohotovo zakončil - 6:0. Šošoni tak do kalendárneho roka 2020 vkročili úspešnou nohou.

„V prvom rade chcem poďakovať chalanom za odvedenú robotu, pretože ešte ráno sme mali silový tréning. Bolo to dobré prípravné stretnutie, v ktorom sme však nechceli hrať iba „priateľsky“, ale chceli sme dominovať. Svojím spôsobom sa nám to darilo, ale máme čo zlepšovať. Vo viacerých momentoch sme z toho mohli vyťažiť viac – chceme byť živé, agresívne mužstvo a v tréningovom procese na to dbáme. Verím, že v tom budeme pokračovať. Hráči plnili kritériá, už počas polčasu som si pozeral bežecké štatistiky – intenzitu, odbehané metre či tep a smerovanie je dobré. Som rád, že sme videli v zápase všetkých hráčov, ktorí boli od začiatku prípravy v tréningovom procese.“
Enis Fazlagić, stredopoliar MŠK Žilina

"Na to, že išlo o prvý zápas, sme ho odohrali s dobrým tempom, dobre sme napádali a vychádzala nám finálna fáza. Samozrejme, musíme sa zlepšovať a máme dosť času na to, aby sme pred ligou vylepšovali formu. Musíme hrať rýchlejšie, presnejšie a jednoduchšie. Možno sme vyzerali pomalší, ale ešte máme ťažké nohy. Potrebujeme to čím skôr rozbehať a uvidíme, kam nás to posunie. Z prvého gólu za Žilinu sa teším, bodaj by prišiel čím skôr aj nejaký v ligovom zápase."