U19: MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Zápasové menu

Šošoni proti Liptákom potvrdili úlohu favorita a pripísali si šestnáste víťazstvo v aktuálnej sezóne. Družina vedená Norbertom Guľom po hodine hry viedla rozdielom triedy, a hoci Ružomberčania korigovali, žltozelení si tri body zobrať nenechali a naďalej vedú I. ligu staršieho dorastu.


HLASY PO ZÁPASE
Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19
"Dnes sme narazili na huževnatého súpera, ktorý nás vysoko atakoval a museli sme sa s tým vysporiadať. V prvom polčase sme neboli spokojní s agresivitou v osobných súbojoch, veľa z nich sme prehrali. I keď sme počas celého stretnutia boli kombinačne silní, nie vždy to vychádzalo. Mrzí nás niekoľko útokov, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca po prekonaní súperovho pressingu, aj keď sme ich zahrali slušne. Nakoniec sme zápas zvládli a jarný vstup do súťaže je zatiaľ fajn. Chlapcom treba k výsledku zablahoželať, hoci výkon mohol byť aj lepší."
I. LSD - U19,
sobota 7. 3. 2020 od 11:00
Štadión MŠK Žilina
3:1(1:0)
MŠK Žilina - MFK Ružomberok
Góly: 10. a 59. Rudonja, 56. Mojžiš - 73. Macejko
Rozhodca: Papuča - Vitko, Poruban
ŽK: 28. Javorček - 50. Matejčík - 32. Dopater, 68. Šimko
Diváci: 100
ZOSTAVY
MŠK Žilina
Teplan - Matejčík, Leitner, Nemčík (C), Javorček (67. Gomola) - Barbora, Mojžiš, Mráz - Filippov (61. Vaľovčin), Goljan (81. Trabalík), Rudonja

MFK Ružomberok
Červeň - Bajtoš, Šimko, Rakyta, Selecký, Jedinák, Dopater (C), Jonaš (62. Svetlošák), Kubík (76. Varga), Macejko, Hatala (76. Kohút)