U19: FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:2 (0:0)
Zápasové menu

Jarnú časť začali zverenci trénera Guľu súbojom proti poslednému tímu tabuľky z Banskej Bystrice. Šošoni vstupovali do zápasu ako jesenní majstri a tabuľkové postavenie potvrdili dvomi gólmi v úvodnej päťminútovke druhého polčasu. "Devätnástka" úlohu favorita zvládla a naďalej vedie ligu s dvojbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou, s ktorou sa stretne o týždeň.


HLASY PO ZÁPASE
Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19
"V dnešnom zápase sme boli herne lepší. Snažili sme sa kombinovať, hrať rýchlo. Súper sa zameral na bránenie vlastnej polovice. V prvom polčase sme sa dostali do troch výborných príležitostí, ale zlyhali sme v koncovke, vďaka čomu bol zápas stále otvorený. Hráčov sme nabádali k trpezlivosti a k princípom, ktoré by sme mali dodržiavať. Tie sa aj objavili, keď sme dali dva góly po akciách z ľavej strany. Súper hrozil nakopávanými loptami a svojou jednoduchou fyzickou hrou sa snažil dostať do našej šestnástky. Raz mu to vyšlo a odvtedy bol ten zápas trošku nervózny, ale chlapcom chcem poďakovať za tímovosť a prístup."

Záznam zápasu

Prvý polčas

Druhý polčas

I. LSD - U19,
nedeľa 23. 2. 2020 od 10:00
UT Podbrezová - Skalica
1:2(0:0)
FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina
Góly: 57. Kostúr - 46. Holáň, 50. Javorček
Rozhodca: Holas - Železňák, Herdel
ŽK: 75. Uhrinčať - 36. Mráz, 84. Mojžiš
Diváci: 100
ZOSTAVY
FK Dukla Banská Bystrica
Trnovský - Herc, Šimúth, Šteiniger (81. Horváth), Koreň, Gonda, Kostúr, Kothaj (75. Strapek), Uhrinčať (C), Piaček, Výbošťok (62. Plško)

MŠK Žilina
Belko - Tandara, Leitner, Nemčík (C), Javorček - Barbora, Mráz, Mojžiš (84. Hunčík) - Trabalík (46. Filippov), Rudonja (75. Vaľovčin), Holáň (88. Matejčík)