Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Boženík

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků uživatele "botas" |  vypnout filtr
26.01.2020, 17:20
Srdciari...! Vždy sa usmievam, keď tu niekto vypisuje o hráčovi, resp. hráčoch, že či sú alebo nie sú srdciari. To by som už akosi prehrýzol ale keď to niekto napíše v súvislosti z prestupom, tak to už je silná káva.
Po prvé. Najčastejšie sa toto slovko používa v súvislosti s bojovnosťou na ihrisku, čo je samozrejme zavádzajúce, pretože technický hráč nikdy nebude bojovník a teda jemu sa ani tej pocty, že je srdciar nikdy nedostane a pritom môže byť pre mužstvo osožnejší ako ten bojovníček alias srdciar.
Napr. taký Robo Jež. Bol to technik a rozum mužstva. Mám na mysli éru, keď hrával v strede zálohy, predtým keď hrával na strane, tak jeho konštruktívne schopnosti sa pochopiteľne nemohli prejaviť lebo bol ďaleko od zóny, kde sa tvorila hra.
Teda o ňom ako o srdciarovi sa nedalo hovoriť. Dnes by niečo podobné mohol dokázať Fazlagič ale ten hrá o pozíciu nižšie, takže z neho typický tvorca hra asi nebude.
Často tu čítam aký veľký srdciar je Paur. Včera to bolo vidieť v plnej paráde. Na súperovej polovici stratil loptu ale ani ho nenapadlo o ňu znova zabojovať alebo sa vrátiť do bloku ale on išiel krokom, akoby sa prechádzal po Masaričke. No a celkový jeho prejav bol všelijaký len sa nedá hovoriť, že tam nechal srdce.
A druhý význam slova srdciar niektorí používate teraz vo vzťahu k Boženíkovi lebo chce ísť preč. Som si istý, že keby bol prikývol na prestup do CSKA, ktorý riešil majiteľ MŠK za avizovaných 8 mil., tak by tu nik nevypisoval, že nie je srdciar. Ale keď sa on sám rozhodne pre iný klub, tak zrazu nemáme pre neho pochopenie, samozrejme česť výnimkám.
A ešte jeden postreh. Keď odchádzali Hancko, Vavro, Dúbravka, predtým Pekárik ale aj hráči, ktorí sa v Žiline "naučili obúvať kopačky" ako napr. Škriniar, Mráz, Špalek, Bénes, Mazáň, Mabouka a ďalší, tak u nich sa nepožadoval titul srdciar? Oni boli ok?
Dovetok. Prečo je Robo v reprezentácii strelecky a čiastočne aj herne úspešnejší ako v klube?
Odpoveď je jednoduchá, no preto lebo má okolo seba lepších hráčov a v nároďaku sa hrá iným systémom.
Ale nato, že náš systém ho ubíja, som už niekoľko krát písal...
Takže ja Robovi želám, aby pravidelne hrával a aby jeho výkony boli také, ktoré by ho aj naďalej oprávňovali hrávať za reprezentáciu Slovenska.


Botas leb potrebuje byť v opozícii.


26.01.2020, 19:21
hm... definicia "srdciar" sa da len tazko definovat ci ukazat na konkretneho hraca ktory vyrastol v msk akademii, ze? ono ale ak chlapec chce odist za vacsimi "bubakmi" prec zo ziliny po dvoch rokoch stravenych v acku, ked sa zasluhou tohoto klubu dostal do seniorskej repre sk sa asi tazko da v bozenikovom pripade hovorit o srdciarstve! v tom sa asi zhodneme, ze?


27.01.2020, 10:36
Ten je srdciar, tamten je srdciar, onen je srdciar...niektorí fanúškovia šibrinkujú s týmto slovom akoby to bolo nejaké zaklínadlo, nejaký fetiš na oddanosť ku klubu a pritom to tak nie je.
Mikea, v profesionálnom futbale povedať o niekom, že je alebo nie je srdciar, to mi jednoducho nepasuje, najmä ak si uvedomíme, že hráč sa futbalom živí a ním živí aj svoju rodinu. Teraz hovorím o srdciarovi vo vzťahu k klubu.
Ak si uvedomíme, že vek hráča na výhodný prestup pre kupujúceho sa pohybuje cca od 20 do 26, 27 rokov, tak je to rovnako výhodné aj pre samotného hráča. Samozrejme sú tu aj exstra výnimky ako napr. mladý Mbapé alebo vyslúžilec Ibrahimovč.
Takže z pohľadu dnešnej biznis doby pomenovanie srdciar mňa doslova irituje.
A srdciar na ihrisku? Aj to je len také fanúšikovské klišé.
Totižto v momente akonáhle hráč nastúpi na plac, tak je jeho pracovná povinnosť odviesť maximálny bojovný výkon. Už je iné, ak sa mu nevydaria niektoré technické veci.
A to samé platí aj vtedy ak hráč prestúpi do iného klubu a nastúpi na prvý zápas, tak hneď od prvej minúty by mal makať na doraz. A zato, že maká, drie, bojuje ho má fanúšik označiť za srdciara? To určite nie, veď ho po mentálnej stránke ani nepozná.
Takže ja pomenovanie srdciar vo futbale a celkove v športe vôbec nepoužívam pretože jeho význam sa stratil v dobe a v čase.


Botas - to ako odchádzal / neodchádzal bolo hanebné. Chvíľu je Antošík druhý tato a deň nato už je pri moci Petráš. Potom ho zas odkopol a stiahol sa späť k Antošíkovi. Každopádne vôbec sa tam neukázalo nejaké srdce pre Žilinu. Klub si ho piple a on sa tam paktuje so ziskuchtivými agentami. Kvitujem rozhodnutie neísť do Ruska. Holandsko považujem za dobrú voľbu a nech sa mu darí, ale presne ako písal ktosi vyššie - pachuť v ústach zostala. Nutne kúpiť krídelníka !


09.12.2019, 17:49
Pánovi Antošíkovi zavoňalo 8 melónov, no či vonia Boženíkovi Rusko, tak to je asi pre neho nepodstatné.
Možná keby sme my ako fanúšikovia mali z minulosti pozitívne skúsenosti, že zo zarobených peňazí z predaja hráčov sa zainvestuje do nákup posíl, tak by ten pohľad na vzniknutú situáciu bol kapánek iný.
Ale keď vieme, že to nehrozí, tak v tom prípade je to na Robovi ako sa rozhodne.
...a Hamšík mu asi nechce zle, pretože z Talianska sa dostane kam koľvek, ak sa mu bude dariť.


09.12.2019, 19:44
Botas mal som rad tvoje prispevky,,, ale toto co za spinu si sem napisal.. si u mna kleson velmi hlboko.
"Precitaj" si poriadne este raz clanok P. Antosika a mozno pochopis kto komu chce dobre a kto zle, kto je podrazak a kto seriozny clovek!


09.12.2019, 20:20
Mikea, kroť emócie a ešte raz si dobre prečítaj (ale aj ostatní) ten článok od odstavca:
"Hráča som pozval na večeru a predstavil som mu projekt CSKA s tým, že potrebujeme jednu konkrétnu ponuku, aby sme prípadne iniciovali ponuky aj iných klubov. Dohodli sme sa, že v sobotu po tréningu a deň pred zápasom proti Slovanu sa stretneme so zástupcom CSKA Moskva v Žiline. "....čítajte ďalej originál.
Teda zástupca CSKA bol v Žiline ešte pred zápasom so Slovanom, dojednali podmienky prestupu s Antošíkom a až potom hovorili s Robom.
Takže ten majiteľov názor, že by mal ešte Božo ostať v ZA je len zástupná téma.
***A pred pár minútami hovoril v TV Antošík aj Petráš a pustili aj vyjadrenie Hamšíka, ktorý hovoril, že ligy v Taliansku, Španiesku a Nemecku sú kvalitnejšie ako tá Ruska...


09.12.2019, 21:01
Prosím ťa prestaň si vymýšľať a prekrúcať. Ako si z toho citátu a celkovo z celého článku vyrozumel, že o tom Robo nevedel? A naschvál si vynechal túto časť o pár riadkov nižšie? "Na záver sa ho opýtal zástupca CSKA na agenta a či tam chce ísť. Potešilo ma, že rokovanie prebehlo v angličtine a hráč nepotrebuje tlmočníka. Robo odpovedal, že môj boss (sedeli sme vedľa seba) je aj mojím agentom, je ako môj druhý otec a urobím to, čo mi on poradí. Rozlúčil sa a odišiel." Rovnako podľa toho článku chcel Robo odísť už minulé leto. Vôbec to nie je tak, že by ho tu JA tlačil do prestupu. Naopak - radí mu aby počkal.


09.12.2019, 22:09
Rišo, nič ti nechýba? Všetko je ok...?
Veď som jasne napísal že...."....čítajte ďalej originál.
Máš problém s čítaním?09.12.2019, 23:27
Akože ty si fakt tip-top troll. Prečo teda píšeš veci, ktoré tomu "čítajte ďalej originál" odporujú?

"Myslím, že ste nepochopili podstatu tohoto problému. Tá je totiž v tom, že Boženík nechce ísť do Ruska." - toto si napísal ty. Kdežto v článku je jasná veta: "Na záver sa ho opýtal zástupca CSKA na agenta a či tam chce ísť. (...) Robo odpovedal, že môj boss (sedeli sme vedľa seba) je aj mojím agentom, je ako môj druhý otec a urobím to, čo mi on poradí. Rozlúčil sa a odišiel." Preto som ti ju tam pekne skopíroval a robím to znova aby si ju videl.

A môžeme ísť aj ďalej:

"Hráča (Boženíka) som pozval na večeru a predstavil som mu projekt CSKA s tým, že potrebujeme jednu konkrétnu ponuku. Dohodli sme sa, že v sobotu po tréningu a deň pred zápasom proti Slovanu sa stretneme so zástupcom CSKA Moskva v Žiline. " - toto cituješ ty A V ROVNAKOM PRÍSPEVKU napíšeš, že "Teda zástupca CSKA bol v Žiline ešte pred zápasom so Slovanom, dojednali podmienky prestupu s Antošíkom a až potom hovorili s Robom." What the fuck? Čítanie s porozumením 0 bodov. Čo je pozoruhodné od niekoho kto tu dopodrobna zvykne analyzovať taktické detaily hry.

A čerešnička, zase z tvojho pera: "Pánovi Antošíkovi zavoňalo 8 melónov, no či vonia Boženíkovi Rusko, tak to je asi pre neho nepodstatné." Boženík si vypýtal prestup minulé leto, vypýtal si ho aj túto zimu. Podľa JA do Talianska ísť nechcel a prestupom do CSKA súhlasil.


10.12.2019, 07:24
Botas ide podľa zákona ruskej propagandy: "Nič nie je pravda, všetko je možné". Hlavne zasviniť, vymyslieť si lži a sprostosti a potom človek, ktorý si sem príde prečítať komentáre má pocit, že je to také relatívne a všetci zainteresovaní sú nejakí podozriví. Je úplne jedno čo mu odpíšeš, on si zase niečo vymyslí.


Pripajam sa. Mal som rad tvoje konstruktivne prispevky Botas, ale teraz mi to pride, ze by si si chybu nepriznal ani keby sam Bozenik posipal svoju hlavu popolom a olutoval co sa stalo...


Hlavne posypal :D


09.12.2019, 19:19
Myslím, že ste nepochopili podstatu tohoto problému. Tá je totiž v tom, že Boženík nechce ísť do Ruska. Či ho ovplyvnil Hamšík, tak to je druhá vec...
Samozrejme aj z môjho pohľadu by pre neho bolo lepšie, keby ešte ostal min. pol roka v ZA, pretože ak pôjde von, tak sa môže stať, že nemusí hrávať a tým pádom môže vypadnúť z repre.
Ale ak sa rozhodne prestúpiť, tak nech ide tam, kde sa ísť on a nie tam kde ho chce predať klub.


09.12.2019, 19:37
"Hráč sa vyjadril, že do Talianska nechce ísť."
"Ponuku FC Janov sme na základe stanoviska hráča a pravdepodobného rizika neplatenia odmietli."

Očividne nechce ísť ani do Talianska.


09.12.2019, 17:59
Ty si si vôbec to Antošíkovo vyjadrenie prečítal? Alebo si iba troll a uniká mi to?


09.12.2019, 18:13
Áno, je to troll. Asi ho už videl v Slovane, tak sa hnevá.


mas pravdu z talianska sa da dostat na lavicku sparty alebo kodane.bozenik nech ide dopadne ako mraz,hancko alebo mazan jedna dobra sezona a uz sa tlaci vonku.


Ty máš evidentný problém pochopiť písaný text...


05.12.2019, 21:00
Takže čo si vybrať z tých informácii? Buď sa prikloníme k biznis plánu majiteľa klubu alebo sa prikloníme na stranu Boža nech si sám vyberie kam chce ísť?
Každý zainteresovaný aj nezainteresovaný je rozhodne na strane Boženíka.
No a čože nám to narozprávala tá majiteľová hlasná trúba v televízii? Vraj bol Robo moc vyťažený? No čuduj sa svete, tak v stredu nebol vyťačený a v nedeľu už áno?
Pán Kentoš hanbite sa! Až tak ste hlboko klesol, že takto verejne idete rozprávať nezmysly? Vy nie že ako tréner nemáte žiadne osobné ambície niečo dosiahnuť ale ste dokonca ochotný takto verejne prostredníctvom médii klamať.
Má to len naše mužstvo za trénera...Nie len že výkonnostne a gólovo ideme od desiatich k piatim ale ste ochotný zavádzať nás fanúšikov ale aj celú futbalovú verejnosť nezmyselným argumentom, že Boženík nehral preto, že je vraj vyťažený.
Vás nenapadlo, že raz vyjde pravda najavo a že v médiach dostanú slovo na vyjadrenie aj iní?
Som zvedavý, že ak Robo nenastúpi v Senici, tak načo sa potom vyhovoríte?
P.S. A tá reťaz, ktorá vás pripútava na tú žilinskú trénersku stoličku je aj naďalej dosť pevná?


Tak ta pravda o Bozenikovi dnes vysla najavo. Predpokladam, ze trosku ina, ako si ocakaval. Naramne som zvedavy, co budete vypisovat teraz, ked ste dopredu vedeli, ze zly je klub a tlaci Roba do prestupu, ktory on nechce...


09.12.2019, 17:29
Claudio, už by si mal konečne prestať tárať jak sopľavý chlapec. Polemika bola predsa o vyťaženosti hráča...
Tak buď chlap a komunikuj na úrovni.


Sa spamätaj, chúďatko nechápavé - táto téma je o Boženíkovi, názov témy je "Boženík" nie "Vyťaženosť Boženíka".
A ty nie si ten, kto bude určovať, o čom sa má písať...

Dovoľ, aby som ťa citoval z 05.12.2019, 21:00:

"Každý zainteresovaný aj nezainteresovaný je rozhodne na strane Boženíka"

Si si týmto tvrdením stále istý aj po tom, čo dnes vyšlo najavo? Alebo si budeš zakrývať oči pred realitou a kopať okolo seba nožičkami ako nejaký malý Igorko???


Botas, pozri sa na facebooky hráčov akadémie. Arsenal, Barcelona, Real Madrid. Ja som si myslel, že Bozenik je srdciar. Mrzí ma, že hádam nikto tu nie je taky srdciar, ktorý by túžil po tom, aby Žilina hravala skupinovú fázu v Európe. Napadá mi jedine Paur alebo Káčer, ktorý chcel tiež odísť... Neviem, či to je len tým, že som introvert alebo čo... Ale kebyže mám možnosť hrať za MŠK, viac by som nechcel... chcel by som aby sa na mňa mohli prísť kamaráti a rodina hocikedy pozrieť a hlavne by som.hral za svoje rodné mesto. Dúfam, že v budúcom živote. Je otázka, aký je Božo chalan a ako to vlastne je.


06.12.2019, 11:57
"No čuduj sa svete, tak v stredu nebol vyťažený a v nedeľu už áno?"

No čuduj sa svete botas ale áno, presne takto to funguje. Vyťaženosť narastá s počtom odohraných zápasov. Zaujímavé ako to funguje, čo?


06.12.2019, 21:42
Rišo, v tomto prípade kecy o vyťaženosti musia bokom. Hrali sme predsa jednokolový zápas proti favoritovi súťaže a išlo o postup do štvrťfinále, teda víťaz z tohto zápasu pravdepodobne získa aj pohár.
Netreba obhajovať neobhájiteľné.


Botas netrep. V tomto roku v pohári predtým v 2. kole v Lipanoch striedal v 66.minúte, v treťom kole v Ľubovni nehral, vo štvrtom kole v Novom meste tiež nehral. Napamätám sa, že by sa vtedy sťažoval. Kto si ty, že sa verejne odvážiš trenéra obviniť z klamstva?

Že si Kentošov verejný hejter, je každému jasné, ale zaujíma ma a som zvedavý, keď Robo v Senici v nedeľu nastúpi, ako na to zareaguješ a na čo sa budeš vyhovárať. Alebo zahráš "mŕtveho brouka"???


06.12.2019, 21:35
claudio, opäť si nezaprel v sebe odborníka na nezmysly. Ty ideš porovnávať mužstvá z nižších súťaží so Slovanom? Veď v tých predošlých zápasoch, keby nastúpili béčkari, tak aj oni by vyhrali ale toto bol zápas, ktorý s kľudom môžeme nazvať finálový, pretože jeho víťaz bude s vysokou pravdepodobnosťou aj víťaz pohára.
Na tlačovke tréner verejne zavádzal, že Boženík je vyťažený a bla, bla, bla a pritom tí, ktorí to chceli vedieť, tak už v deň zápasu vedeli, že sa Robovi nepáčil postup klubu v otázke prestupu.
Uf, až teraz ma napadlo, že v dnešnej dobe sa nesmie hovoriť pravda lebo liberáli a slniečkári to hneď otočia naopak.


botas, najväčším odborníkom na nezmysly si tu neohrozene ty.

Ako si môžeš myslieť, že ak by Robo na Slovane nastúpil, tak ho porazíme? To je len také hranie sa slovíčkom "keby"...
Najschodnejšie cesta do pohárovej európy je cez umiestnenie v lige, teraz máme na štvrtého 10-bodový náskok, ktorý na jar nesmieme stratiť. Pohár je lotéria, viď. posledné finále, v ktorom sme podľa mnohých boli jasní favoriti a ako to nakoniec dopadlo...

Prečo ste vy konzervy a katolibanci vždy takí nevrlí a podráždení, keď si niekto dovolí s vami nesúhlasiť?


06.12.2019, 21:42
Ty máš ohľadom Božovho prestupu nejaké info z vnútra klubu? Lebo zatiaľ poznáme iba to, že Robo nenastúpil, a to, čo tvrdil Kentoš na tlačovke.


A ešte jedna vec Claudio - ja som naopak zvedavý, či budeš hrať mŕtveho chrobáka ty ak robo v Senici nenastúpi ty pochlebovač.


Nie, dopredu hovorím, že by to bola chyba, veľká chyba. Ak bude zdravý a pripravený na zápas, je to náš nejlepší útočník a prípadné tri body do tabuľky zo Senice by boli teraz na záver jesene vynikajúce a povzbudzujúce.

Ale je zaujímavé, že ty, ktorý si ma pred časom bez dôkazov obvinil, že urážam ľudí a na moje výzvy, aby si teda ukázal, kde a kedy som tak robil, si dlhodobo hral mŕtveho chrobáka, mi teraz nadávaš do pochlebovačov...
Viac-menej mi to je jedno, je to vec tvojho svedomia a vypovedá to viacej o tebe, ako nedokážeš rešpektovať iné názory ako svoj vlastný a ľudí s iným názorom urážaš a nálepkuješ...

MŠK, JEDNA RODINA! (irony off).


Zase trištvrte príspevku od veci. Ak robíš v MŠK a kritika ti ohrozuje živobytie tak beriem späť všetko a ospravedlňujem sa. Ale aj najnaivnejší človek vidí čo sa deje. A kľudne môžme zimovať aj na druhom mieste. Ale to neznamená, že hráme tak dobre ale že ostatní hrajú slabo.


06.12.2019, 19:38
Neviem... ja nikdy nepochopím túto logiku, že sme tretí lebo "ostatní hrajú slabo". Liverpool potom tiež vyhral Champions League lebo ostatní hrali slabo. Treba chápať, že aby si o niekom mohol povedať, že hrá slabo znamená to, že iní hrajú lepšie. Inak to proste nefunguje. A to tu teraz nechcem obhajovať naše výkony z posledných týždňov, lebo tie naozaj dobré neboli, ale povedať, že si napríklad to tretie miesto nezaslúžime lebo "ostatní hrajú slabo" je úplne mimo.


Až na výnimky ( 1. polčas v Michalovciach, domáci zápas so Senicou a prvý polčas v Trnave) hráme zle. Držal nás Holec a božia šťastena a aj keď sme boli prví, tak som to vravel. Áno - ostatní hrajú slabo. My máme dopredu vybojované body ale náskok sa stráca a nehráme 5 zápasov nič. Cestoval som cez pol Slovenska do Zlatých Moraviec - 0:0. To isté Nitra. Máme zostupnú tendenciu a všetci sa tvária že šak tretie miesto takže pohoda.


Claudio vieme rozdiel medzi Ľubovňou a Slovanom ? Momentálne sme jeden z najslabších teamov v lige. Slovan druhý polčas absolútne nevládal a odflákol a keby sme hrali v plnej sile aspoň potrápiť sme ich mohli. Inak iba pripomínam, že pod trénerom bude za chvíľu rekord ako dlho sme nedali gól.


Smajlík ešte 1 polčas v Ružomberku by som ohodnotil seriózne žiaľ nič svetlejsieho som od nás nevidel a to som obyčajný divák a keď sa bavím s kolegami v robote na tému ako hra Žilina už od začiatku som všade počúval že áno sme vysoko v tabuľke ale herný prejav totálne nulový
;alibistické prihrávky smerom dozadu aby sme nedajbože neprekvapili nesformovaneho súpera a nebit viac "šťastia ako rozumu" mohli sme byť úplne niekde inde.
V posledných kolách sa to úplne ukázalo čo som počúval z každej strany že pokiaľ sa to šťastie odkloní bude to sakra vidieť na výsledkoch a nanešťastie aj klesanim v tabuľke Smajlík p


Pod týmto trenerom je aj dosť nelichotivý rekord v počte prehier za sebou čo sme nemali ani v sezóne, keď sme vypadli do druhej ligy!!!!!
Pod ním sme prehrali vo finále, kde sme boli jednoznačne pasovaní za favorita a táto príležitosť v najbližšom desaťročí sotva s toutou filozofiu bude.
Tento tréner sa nedokáže a ani nedokázal poučiť zo svojich opakovaných chýb!
Napriek tomu je tu dosť jeho fanúšikov, čo si to proste nechcú pripustiť.
Poslednú dobu si veru vytvárame jeden nelichotivý rekord za druhým


botas, ty si vazne myslis, ze JA posiela Boza prec teraz? ty si vazne myslis, ze JA by nepockal, nech sa Bozo ukaze na play-off kvaldy, aby mu narastla jeho cena? jeho cena o moc neklesne, aj keby v kvalde gol nedal. JA skor chalanov presviedca, aby este chvilu ostali a viac sa ukazali a narastli na cene (pokial samozrejme nepride ponuka, ktora sa neodmieta). lenze ak ti chalan tu nechce hrat a narastu mi kridla a mysli si, ze je Messi, tak moc na vyber nema. JA nech je aky je, ale je biznismen a vie pockat na prilezitost, ktoru zhodnoti. on tu prilezitost videl v MSK, ked nas vytiahol z 2. ligy a ziskal s nami tituly.

to je moj nazor.


06.12.2019, 10:26
Roman, asi ti ušli včerajšie informácie od Petráša a Hamšíka.


asi narazas na toto:
odkaz06.12.2019, 11:57
Hamšík: ČO BY ODPORUČIL ROBOVI BOŽENÍKOVI?
Počas týždňa sa objavili správy, že reprezentačný kanonier Róbert Boženík je v hľadáčiku viacerých zahraničných tímov. V hre je údajne CSKA Moskva, FC Janov a tímy z Bundesligy. „Ja by som mu odporučil taliansku, nemeckú alebo španielsku ligu. Záleží aj od toho, aké bude mať podmienky. Ale určite sú to kvalitnejšie a zvučnejšie ligy ako ruská a mal by väčšiu šancu prestúpiť ešte niekde inde,” poznamenal na adresu 20-ročného útočníka MŠK Žilina Marek Hamšík.


botas, splietas 2 na 3. nikto nevravi, ze Bozo tu ma ostat do konca zivota. ja som len vravel, ze JA ich nenahovara chalanov, aby odchadzali v takom mladom veku, ale aby pockali.
Marek len radi, aku ligu si ma vybrat, a nie je sam, nie aby odisiel hned v zime.


priznam sa, ze ano. hod odkaz. diky


jednoznacne do moskvy klub potrebuje peniaze tak to treba vyuzit.ked hra ale aj ked nehra goly nedavame horsie bude ako chcu nahradit holeca, bozenika nejako nahradia odisli už aj lepsi ako on a prezili sme v pohode.


Pokiaľ neprišiel Kentoš k Á-čku, tak bol Holec "zabudnutý" v Béčku alebo chodil po hosťovaniach. Až Kentoš z neho spravil brankársku jednotku u nás a za ten cca rok a pol sa stal jedným z najlepších brankárov v lige, dostal sa do širšieho kádra repre a, či sa to niekomu páči alebo nie, výkonnostne prerástol našu ligu.

Ak sú informácie o záujme Sparty pravdivé a bude tam chcieť ísť, treba mu poďakovať a popriať, nech sa mu v ďalšej kariére darí. Určite nemá význam ho tu nasilu držať a o brankársky post u nás nemám obavy.


06.12.2019, 10:21
miso1908, keby náš klub fungoval štandardne, t.j. predajú hráča a za zarobené peniaze kúpia dvoch troch nových hráčov, tak to je v poriadku ale u nás sa toho nedočkáš.
My sa správame trhovo len smerom von ale smerom dnu to nehrozí.
A ešte raz. Rusko alebo západná Európa? V prípade futbalu a teda konkrétne Boženíka, tak jednoznačne tá druhá voľba.
Príklad. Ak by išiel napr. do Talianska a náhodou by mu nešlo, tak ešte stále môže ísť na hosťovanie alebo na prestup, buď do série B alebo niekde inde ale stále je na očiach. Ale keby išiel do CSKA a tam by nehrával, tak sa úplne stratí a neštekne po ňom ani pes.
Takže zarobené peniaze skasne majiteľ a Robo by s najväčšou pravdepodobnosťou vypadol z reprezentácie a bol by nešťastný jak po stránke športovej, tak aj po stránke osobnostnej a my fanúšikovia by sme sa aj naďalej radovali, že sme sa dostali s novými akademikmi do prvej šestky.
To je perspektíva..., čo povieš?


17.11.2019, 13:11
Už som to viac krát písal, že Kentošov systém zabíja Boženíka a včera sa to opäť potvrdilo.
Ak to niekto nechápe, tak to vysvetlím. Pri nekonečnom prihrávaní našich zadákov a centrálnych záložníkov do šírky a do zadu, Robo sa presúva sprava do ľava a naopak, podľa toho kam smerujú tie alibistické prihrávky. Teda je úplne vypojený z hry. O nejakej kolmičke do nohy na Roba niet ani "vidu ani slychu" a o nejakej narážačke s ním detto.
Pripomínam, že nie že by to hráči nedokázali ale jednoducho majú trénerom nalinkovaný nepozerateľný pochodový futbal založený na zbytočných prihrávkach, ktoré nie sú pre súpera nebezpečné.
Včera mal Boženík za tých cca 70 min. viac dotykov s loptou ako v Žiline za dva zápasy a narážačka s Lobotkom pred gólom bili čítankové a to spolu denno denne netrénujú.
A tiež ste si mohli všimnúť, že včera na Roba nesmeroval ani jeden center...veď je to logické lebo obaja stopéri boli o dosť vyšší od neho.
Takže ak Žilina chce zmeniť spôsob hry z tohoto pre oči unavujúceho, donekonečna alibistického prihrávkového spôsobu hry, tak to s Kentošom nepôjde. O tom som presvedčený.


21.11.2019, 08:24
ja s Tebou nesuhlasim - v prvom rade je uplne normalne, ze utocnik si musi hladat najlepsie miesto, nemal by len stat a cakat na prihravku. Ci zlava doprava to je uplne jedno - kazdopadne by mal byt v pohybe. A toto Robo Bozenik robi. Na rozdiel od Teba ja nevidim problem v prihravkach (samozrejme nie nekonecnych, ved nehraju bago). Zasadna vec u tejto taktiky vsak je, ze po prihravkach by mal nasledovat "uder" - ako pises aj Ty - kolmicka, finalna prihravka, center, jednoducho nieco prekvapujuce pre supera. A tam je zakopany problem - chyba nam hrac, ktory by to prekvapenie dokazal zrezirovat. Hrac, ktory by bol dost kreativny a dost technicky na to, aby ten uder dokazal pripravit. Obcas to vide Kackovi, Bernathovi, ale je to skor vynimka.
Okrem toho, berme do uvahy ze u mladych hracov je velmi labilne sebavedomie na ihrisku. Ti nasi hraci vobec nie su zli - len akoby nemali sebavedomie pri hre jeden na jedneho a castejsie volia prave tu prihravku pred spravenim si superovho hraca, a castokrat ta prihravka pod tlakom je nepresna a je to spek. A velakrat postupne sami seba dostaneme pod tlak prave takymito nepresnostami.
Porovnavas Bozenika v repre - super vyborny priklad pre porovnanie - prave tam je vidiet, ako on dokaze vyuzit sancu, ku ktorej sa dostane vdaka hracom vyssej kvality hrajucim kvalitne zahranicne ligy - vid Lobotka napr. To je jeden z tych hracov, co dokazu nieco vymysliet.
U nas je potencial v Bernathovi, vo Vahanovi len zatial su prilis mladi a u mladych hracov celkovo je zname, ze si este nevedia udrzat stabilnu vykonnost a vo viacerych zapasoch za sebou.
Kazdopadne trener by sa mal zamysliet nad svojou defenzivnejsou taktikou, urcite by mal nieco zmenit, do detailov to prebrat s hracmi co od kazdeho ocakava, mal by im pomoct so sebavedomim, nech po repre prestavke vystartujeme ku krajsim zajtrajskom, haha


21.11.2019, 23:32
shakal, pozri si dnešné bago ako hodnotí Paldan posledné výkony Žiliny.


21.11.2019, 18:15
Nemusíš so mnou súhlasiť. Máš svoj pohľad na futbal, ja mám svoj.
Vybral som časť z jedného príspevku.
"4 hráči osamotení na vlastnej polovici si nahrávajú medzi sebou. Minúta. Potom prihrávka do stredu a prihrávka späť. Minúta. Zrazu sú na našej polovici 2 protihráči. Malá domov. Minúta. Brankár v núdzi odkopáva až pred súperovu šestnástku, konečne vzrušo, chaos v obrane súpera. Nebolo jednoduchšie kopnúť už pred 3 minútami dopredu, tam, kde by sa organizovane presunuli zo 4 hráči"?!
Nič ti to nehovorí?
shakal, stále sa ti akosi nedarí pochopiť, že spôsob hry akým hráme je otázkou nácviku v tréningovom procese a nie je to žiadna náhoda, ktorá vyplýva z hry.


v skratke zhrnuté...hráme alibisticky a nepriamočiaro....


botas aplikoval taktiku stolného futbalu :-D

Psychická labilita mladších hráčov je reálna. Chcete aby si niečo dovolili, kľučku, kolmicu, center ale ak sa nepodarí? Budete bučať jak teľce a pískať na hráčov s každým dotykom s loptou. Keď som pozeral repre s Azerbajdžanom bolo mi až trápne za "fanúškov".
A v klube čo má v základe 6-8 hráčov okolo 20 rokov to to dosť dupe po sebavedomí hráčov a tak sa neodhodlá na kolmicu, center či klučku ale radšej nahrá aby nič neposral, a za odmenu dostane bučanie a pískanie.


Presne ako píšeš Piestanec...Ja mám permanentku na ZT A.
Piskot a nadávanie je tam za každého stavu..koľko krát by som sa od hanby najradšej pod zem prepadol.


obavam sa, ze trenerov system zabija vsetko a kazdeho Smajlík


Opäť súhlas s Botasom. V zápase s Ružomberkom som pri jednom z útokov našich narátal 27 prihrávok, kým sa dostali k šestnástke súpera a tam loptu, ako inak, stratili. Čo tam môže čakajúci a už dobre strážený Božo urobiť?


Do nového trénera by bolo treba zainvestovať, tam tkvie kameň úrazu.


presne tak. take prachy do toho tlaci, zabezpecie OK, akademia, stadion, ale zabije to trenerom, ktory nema vitazne myslenie. to je velka skoda.


18.11.2019, 09:25
@Fredi:Toto je inac presne trafeny klinec po hlavicke - je super hladat mlade talenty a davat im moznosti, no musi byt top priorita dotiahnut a zaplatit top spickovych trenerov bez ohladu na kategorie hracskych teamov. Vtedy dostane filozofia klubu vyssi level. Nehovorim, ze ti terajsi su zli, to nie. Len ti co su slabsi tak by mali byt nahradeni spickou. Na staffe sa nesmie setrit, musi byt naozaj top kvalitka...


18.11.2019, 17:38
Ani ryba ani rak...."Nehovorim, ze ti terajsi su zli, to nie. Len ti co su slabsi tak by mali byt nahradeni spickou."
Ktorí terajší nie sú zlí a ktorí sú tí slabší? Kentoš? Golian? Auxt? Alebo tréner brankárov Seman?


21.11.2019, 13:57
to si musia asi rozobrat ludia v klube co su za to zodpovedni a plateni, nie? ci to naozaj chces odomna? Smajlík


21.11.2019, 17:35
Tuším že pri komunikácii s tebou budem musieť písať lopatistický, pretože .....nechápando?
Ani ryba ani rak som narážal na tvoje vyjadrenie "Nehovorim, ze ti terajsi su zli, len ti co su slabsi tak by mali byt nahradeni spickou".
Už chápeš ten rozpor v tvojom vyjadrení?


21.11.2019, 17:59
nie, stale tomu nerozumiem. niketo moze byt nie zly vo svojom obore. No ak je slabsi ako niekto dalsi, kto je vo svojom obore lepsi, malo by prist k vymene...
polopatisticky - ak by si mal v garazi audi nie je to zle. ale ak by si mal moznost vymenit to audi za bentley a vies ze to audi je slabsie ako bentley, tak by si ho mal vymenit - je to len ilustracny priklad, aby si pochopil co som chcel napisat.


vcera 6 odchovancov:
Dubravka-nic nepokazil za goly nemohol
Skriniar-v pohode jeden zmála hráčov ktory sa vonku presadil
Vavro-opat tragicky prehral hadam vsetky suboje som zvedavy dokedy mu bude davat Hapal este sance
Hancko-neviditelny ked sa nevie dostat do zakladu sparty asi to je na zamyslenie
Pekarik-priemer nic extra nepokazil ale tiez nic velke nepredviedol ako cely team
Bozenik-jedna šanca jeden gol škoda ze ho nevieme v klube vyuzivat ako v repre musi odist do lepsieho klubu inak tu zakape.


O tom je tu viacero diskutujúcich presvedčených len niektorí si stále nedajú povedať....
V jedinej veci nechápem majiteľa, keď hráči pod K. vedením stagnujú a tým pádom aj razantne klesá ich trhová hodnota a to už dlhodobejšie, prečo neurobí na Tom poste proste zmenu však ptm sú všetky jeho slová, vyhlásenia a články kontraproduktívne. Nedáva mi to potom zmysel lebo klub nezarobí ani na slanú vodu


17.11.2019, 16:48
Úplne s tebou súhlasím. Veď keď je klub odkázaný na predaj hráčov, tak tí hráči by mali mať kvalitu, aby ich trhová hodnota bola čo najvyššia. No opak je pravdou. Hráči by mali kontinuálne pribúdajúcimi mesiacmi a počtom odohratých zápasov formou ísť hore a nie stagnovať alebo dokonca ísť dole.
Veď sa len pozrime na Sluku, Bernáta, Ananga, Valla (ten hral za 21 - tku celkom solídne ale u nás je to bieda), Tomiča (ktorý už ani nevie či je bek alebo útočník) a už ku nim patrí aj slovenský najväčší hrotový talent Boženík a tu by mala začať blikať kontrolka nášmu vedeniu!
Rovnako je to aj s tými o kapánek staršími hráčmi ako Káčer, Jánošík a výpadky má aj Kašša.
A nezlepšujú sa ani ďalší mladí: Bichakhchyan, Ďuriš, Balaj, málo šancí dostávajú mladí zahraničný reprezentanti Kurminowski a Kiwior .
Takže či chceme alebo nie, tak takýmito výkonmi sa z predaja hráčov klubová kasa nenaplní a postupne budú ubúdať aj euráče zo vstupného lebo odliv fanúšikov bude pokračovať lebo kvalitných posíl z vonku sa nedočkáme a keď nebude ani kvalita od mladých, tak čo má tých fanúšikov pritiahnuť na ten futbal?
Takže tento mládežnícky rýchlovlak potrebuje komandíra čo z hráčov dostane podstatne viac ako z nich dokáže dostať pán Kentoš.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.