Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Michalovce

Sú iba dve možnosti, buď je vo vzduchu nejaká brušná viróza, alebo väčšina z tých 1800 nás chudákov grcala z predvedenej hry nášho tímu... pán tréner, vy sa pred každým zápasom alibisticky vyhovarate aky nabral nás súper oproti začiatku sezony progres ale

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
1 2 >
24.10.2019, 15:27
Priznam sa, mne celkom nie su jasne niektore rosady, ktore evidentne nefunguju - napr. Tomic je neuveritelne nebezpecny na kridle. Ale alternuje na pravej strane obrany - je to zaujimavy tah - no mam pocit, ze Anangvi by ten post sedel lepsie a spolu s Tomicom by sme mohli mat velmi silnu pravu stranu. Takisto lava strana - Sluka je vyborny moderny lavy obranca - mozno by nemusela byt zla alternativa s Demirim v zalohe, ktory bol kupovany pre lavu stranu obrany. Zase mi to vychadza na sikovne vyskladanie lavej strany, ktora by mozno nebola taka ofenzine silna ako prava, no bola by zase viac silna po defenzivnej stranke s moznostou vyuzitia ofenzivnych chutok Sluku ale aj Demiriho. Stred s mladym Bernatom, ktory by mal za chrbtom/vedla seba Kacku,pripadne Diaza by vobec nemusel byt zly. Len ta taktika s Bozenikom vpredu hlavne znamena, ze chalan si od obrancov uzije svoje az nad ramec.
A preto premyslam, ci je v takom mladom veku dobre, ked hrac bezne alternuje na nejakej pozicii - netrpi tym rozvoj jeho prirodzenych vlastnosti, ktory by sa lepsie rozvijali ak by hral na "svojom" poste?


25.10.2019, 10:01
To vyskladanie pravej a ľavej strany je logické, len nerozumiem tej časti o Boženíkovi, najmä tá posledná veta. Skús to nejak dovysvetliť. Ďakujem.


25.10.2019, 12:19
myslel som to, ze je tam SAM na suboje s obranou supera. Takze schytava vela ran - kedze superi si na neho uz davaju pozor. Podobne je pod vacsim drobnohladom aj Bernath.
Tu poslednu vetu som myslel tak, ze mlady hrac - ak hra na poste, ktory mu maximalne sedi - rychlejsie a lepsie napreduje.
Napriklad: Ak je Tomic technicky vyspely, rychly, ma futbalove myslenie - tak je skoda ho alternovat do krajnej obrany. A moze ho to zacat ubijat. Alebo dalsi priklad - Diaz na kraji zalohy.


100% suhlas s nazorom. Tiez nerozumiem preco Tomic v obrane. Boli casy, ked Anang bol zraneny, ale teraz centruje do sestnasky ako zvykaval Mabouka. Mozna, ze nas pan trener by sa mal pozriet na zapas B-cka.
Tiez Tomic bol o moc lepsi na kridle ... je mozne ze Tomica "pestujeme" pre U21? Inac to nedava zmysel.


21.10.2019, 16:03
To bolo kecov o zlepšenej hre....a ono div sa svete hrali ešte horšie ako predtým. Vážený pán tréner, milé vedenie bol som naučený chodiť v Za na futbal a ten je momentálne na veľmi biednej úrovni. Výsledok si môžem pozrieť aj na nete. Na to sa nemusím zožierať cca 105 min. v hľadisku. Tie zápasy majú (od zápasu v ZM) klesajúcu krivku. Len náš tréner bude dookola trepať že zápas(y) sú dobré. Pán tréner myslíte si že sme v hladisku všetci až taký slepý a sprostý. Ale nakoniec fanúšik v Za je naučený na žvásty a plané sľuby. Ale nie všetci chalani v mužstve hrajú biedne. Dominik, Maťo K., Filip K., Kačka a určite aj Božo. Ten chalan behá, maká.... No ale div sa svete, ideme ho striedať za útočníka ktorý...(radšej nenapíšem nič, nechcem nikoho urážať). Už keď, tak mali hrať obaja, keď trebalo súpera doraziť. Namiesto toho sa strieda kus za kus. Naše kraje obrany to je kapitola sama o sebe. Jedna veľká hrôza. Naše krídla to je to isté. Jak Demiri tak aj Jánošík (aj keď premenil pokutový kop) to bol geniálny ťah. Jeden hral horšie ako druhý. Takže pán tréner, milé vedenie skúste niečo spraviť s tým aby nás polovica v hľadisku nebola na pokraji infarktu a druhá tesne pred nervovým kolapsom.
MŠK DO TOHO !!!


21.10.2019, 11:04
Koučing, koučing, koučing. Aké to čarovné slovíčko. Keď ho poznáš, keď vieš čo to je a vieš ako s ním nakladať, tak je to paráda, no keď ho aj poznáš, keď aj vieš čo to je ale keď nevieš ako s ním nakladať, ako ho používať, tak je to tragédia alá Shakespeare.
A toto nám predvádza (už po koľký krát) náš kouč.
Tak postupne:
Zdá sa vám, že Boženík nemá formu? Že nie je produktívny? Že mu hra nejde?
Zdá sa vám, že v repre hrá lepšie?
To sa vám nezdá, to je fakt! A prečo je tomu tak? No preto lebo Kentošov herný systém založený na cetroch ho postupne "zabíja".
Koľko centrov išlo na Boženíka v zápasoch v Azernajdžane v Maďarsku s Walesom a s Paraguajom? Akosi si nespomínam.... A ako dal tie dva góly? Na ten prvý mu v Maďarsku prihral Lobotka do nohy, nasledovalo prikrytie hráča za chrbtom, potom vynikajúci prvý dotyk a bum...a pritom druhom góle dostal od Bénesa rovnako loptu do nohy, opäť prikrytie hráča za chrbtom a opäť vynikajúci prvý dotyk a bum...
Takže Boženík má vynikajúce krytie lopty pod tlakom, čo dokázal pri oboch góloch a vie to aj Hapal, vedia to fanúškovia, no len ten náš "Mourinho" nato ešte neprišiel a tak sme v každom zápase svedkami neustálych pokusov o centrované lopty na Boženíka a výsledok je taký, že už viac krát ho tréner striedal za Balaja.
No a teraz k tomu koučingu:
Božo maká...o tom niet pochýb, Božo je v poli tesne strážený svojim strážcom, dokonca aj za cenu faulu a v 16-stke niekedy aj oboma stopérmi, presne ako teraz proti Michalovciam. Takže chalanisko toho nabehá dosť, je neustále okopávaný a miesto pochvaly od trénera, tak je vystriedaný.
Aj tréner 4 triedy by pri stave 1-1 nestriedal post za post ale snažil by sa hrať na dvoch hroťákov, teda Boženík, Balaj, čo by v súperovej defenzíve narobilo problémy lebo obaja stopéri (Carillo, Soler) by museli mať hráča, čím by sa narušilo ich vzájomné zabezpečovanie, ktoré im dobre fungovalo. Navyše obaja defenzívni záložníci Savidis, Žofčák vynikajúco čistili priestor pred stopérmi a pri takto organizovanej defemzíve si Žofčák mohol dovoliť aj vypomáhať pri tvorení hry.
A toto všetko sme videli z tribúny, no škoda že to nebolo vidieť aj z lavičky...
Celkovo je cítiť na hráčoch určitá stagnácia, snáď s výnimkou Králika, ktorý sa mimoriadne zlepšil a Káčera. Na druhej strane veľmi slabé výkony v posledných zápasoch podáva Demiri. No a naši krajní obrancovia v defenzíve doslova horia, čo bolo markantne vidieť v tomto zápase. Zlatý Mabouka...
Ešte tu je ten Taliansky odborník na defenzívu...? Akosi to v bránení jedna na jedna (Tomič, Sluka) nie je vidieť!


Dovolím si otázku, čo ak bol Boženík striedaný pre zdravotné dôvody (mám neoverené info), po vyrazení dychu išiel s výkonom dole .... dúfam, že akceptuješ skutočnosť, že o hráčoch vedia najviac tréneri.


21.10.2019, 20:37
Asi ti unikla pointa môjho príspevku o koučingu. Teda pointa bola v tom, že za stavu 1-1 pán tréner miesto toho, aby niečím prekvapil súpera (napr. hrať na dvoch hroťákov), tak on strieda post za post. A takéto striedanie nebolo prvý krát, takže aké zranenie? A neoverené informácie sa hodia politikom v parlamente a nie v serióznej diskusii.


veru tak, Jánošík nevie zacentrovať ani keby mu mali hlavu uťať... Tomič, to je jedna tragédia. Demiri netrafí bránu ani keby sa mu posúvala v smere jeho strely a ešte by mu šla aj po koľajisku naproti....Otras...Sereď bola od nás lepšia, Michalovce nás v nietorých fázach hry cvičili, proti Žiaru sme sa báli do spoledných sekúnd o výsledok a tréner iba holo skonštatuje, že naši súperí sa neustále posúvajú vpred....to čo má byť?
Záložník ma v strede poľa loptu ale nie že by hlavu zdvihol zo zeme a pozrel sa kam mu na kolmicu nabieha do voľného priestoru Boženík, on mu praští prihrávku poslepačky úplne niekde inde...škoda reči


Janosik je totalne mimo. dali mu koat penaltu, reku nech ho to nastartuje. on nepresiel cez jedneho protihraca.


Patrím k fanúšikom MŠK už niekoľko desaťročí, takže pozerám sa na zápas bez emócií, trošku z nadhľadu.
Podľa môjho názoru to bol dobrý futbal, pozitívne hodnotím prácu trénera Šoltísa, počas súťaže dal dokopy mužstvo, ktoré hrá futbal, viacerí hráči predčili svojim výkonom našich hráčov (Popovits pokiaľ vládal zahral bravúrne - takého hráča nemáme a donútil Tomiča k trom kiksom,jeden s gólom), hrali to na päť obrancov, takže Boženík tam nemal šancu, mali dobrú ponukovú činnosť, ale taktiež Žofčáka ...
MŠk v 1. polčase slušný výkon, v druhom sme bohužiaľ naskočili na systém, ktorý nám absolútne nesedí - Futbal hore-dole, podľa mňa na to nemáme hráčov .
Stotožňujem sa s hodnotením, že naša záloha nepracuje dobre, mne tam chýba súhra hráčov (v niektorých fázach hry aj Škvarka).
Hráčov nehodnotím, na to máme trénerov, sú to profíci, majú moju dôveru, pracujú s kádrom, ktorý je odrazom filozofie klubu, skutočnosť je taká, že niektorí naši hráči by sedeli v iných kluboch na lavičke .... škoda kiksu Diaza, nakoľko súper mal problémy s fyzičkou.


tiez som chcel vcera pisat, ale bolo by to horucim perom. neviem, co sa s nami deje. ako tu bolo povedane, dla mna Janosik do Becka. o Balajovi skoda reci. z Becka vytiahnut chalanov, ktori na to maju. treba to zrotovat.


Nechcel som sem včera s horúcou hlavou niečo písať ,dnes už som kludnejsi tak sa skúsim vyjadriť postupne.Brankar OK tam niet čo vytknúť.Obrana-Tomič na kraji posledné zápasy veľká slabota,často kritizovaní Králik sa stáva spoľahlivým ,Kaša už ani tak nie.Sluka smerom hore OK,smerom dozadu nič moc-inkasovany gól ide na jeho dres.Zaloha -okrem Káčera celé zlé.Bernat aj Demiri sa pýtajú na lavičku a na ich miesto Viktor a Vahan (môj názor) .Jánošík sa podľa mňa snažil a mal aj pár pekných okamihov,ale má na viac.Diaz nieje krídelník ,snáď tam trenerko nasadí v TT Paura .Boženik hra v predu v krci tam by som tiež siahol po Kurminowskom.cize moja zostava na TT je Holec-Vallo, Kaša, Králik,Sluka-Pecovsky,Kačer,Bikahchian-J (dlhý reťazec bol skrátený) keď viem že tam bude Demiri aj Bernát isto a ako poznám Kentosa budeme hrať na 3 stoperov čiže miesto Paura asi Kiwior


20.10.2019, 19:46
Až na Boženíka 100% súhlas. Ak by každý v tíme odmakal toľko, čo Robo s Káčerom, tie zápasy by vyzerali úplne inak. Na našu ligu stačí kľudne len ochota behať a odmakať celý zápas. S optimálnym a stálym nasadením sa musí dostaviť aj kvalita (neskôr). Jánošík aspoň z penalty trafil bránu, inak tie jeho centre sú hotová katastrofa. Snáď vďaka Bohu, že sa Diaz vykartoval a nabudúce nebude hrať. Po jeho nútenom odchode sme hrali o dosť rýchlejšie, priamočiarejšie a obetavejšie...


Nechapem preco stale na pravu stranu stale dava Tomica alebo Valla ked anang co som ho videl hrat za b-cko hral urcite lepsie a taktiez Sluka na lavej strane do predu ok ale v braneni nulovy


Absolutný súhlas! Náš tréner má asi utkvelú predstavu, že na pravej strane obrany má hrať hráč schopný nielen brániť ale aj útočiť. Asi z toho dôvodu začal vlani forsirovať na tento post Valla. Po jeho zranení zasa Tomiča. Pán tréner ak by ste otvorili oči, tak ani Vallo ani Tomič nemajú na Ananga ani náhodou. Je pravdou, že zavaril vlani na Slovane tou nešťastnou hlavičkou do brvna Holecovej brány s nasledným dokopnutím Śporara do našej brány blbý gol, ale tak dlho ho predsa nemôžete trestať a dávať mu šancu len v B-čku aj to nie v každom zápase. Chlapec je rovnako rýchly ako Vallo a Tomič, ale na rozdiel od nich ide do každého súboja a prevažne víťazne. Hoci je nízkeho vzrastu hlavičuje lepšie ako váčšina našich hráčov. Navyše ná cit na kolmice do obrany súpera. Tomičovi ani Vallovi tento post absolútne nepasuje, Oni nemajú s hrou obrancu nič spoločné. Pri vyrovnávajúcom gole Zemplina ako Popovits ušiel Tomičovi do 16tky nebol schopný aspoň sa pokúsiť o blokovanie prihravky na gol svojou ľavou nohou.


suhlas, Anang je ulne niekde inde. dufam, ze jeho talent nezabiju v Becku a potom nam zdupka ...


Neviem moj nazor Balaj jedine do b-cka a Kurminowski,Anang,Pecovsky na plac do Acka ved posledne zapasy je to trapenie a pan trener stale to iste...


Sorry: nie. bez vagóny, ale bez fazóny - to tá mobilná diakritika


Mám len pár otázok na tzv. trénera: 1. v zálohe okrem Mira, totálna slabota, Bernát, Diaz, predtým Demiri bez vagóny (zlatý Fazlagič) pýtam sa, prečo aspoň na polčas nepostaví Pečovského.
2. Útok, pri slabo hrajúcej zálohe Božo stratený, navyše v kríze, na plač príde Poleno a je to zabité definitívne. Pritom v béčku strieľa mladý a pohyblivý Kurminowski góly... O Jánošíkovi radšej pomlčím.
3. Obrana. Včera cez Tomiča ako nôž cez maslo, Sluka na druhej strane nepokryl Koštrnu - gól. V béčku hrá zápas od zápasu lepšie Anang. Čo tak vrátiť mu sebadôveru?


No ja navrhujem Diaza do B. Ale nie za skrat. Asi medzi 30 -45 minútou na ľavom krídle stratil po súbojoch loptu a ostal stáť akože " ja na to kašlem nevydalo" ľudia na neho správne húkali a on ani len pohodvým tempom nebežal za hráčom, ktorý mu loptu zobral a zakladal útok. Neuveriteľné vypustenie repressingu - pre mna milovníka nasadenia až na kriminál. Naši nehrali už od remízy v ZM absolútne nič tréner je jeden z najslabších v histórii.


Súhlasím. Od zápasu v ZM nehráme nič a vôbec to dnes nebol prvý žilinský slabý zápas v tejto sezóne, na ktorí majú títo hráci nárok, ako to v závere prenosu interpretoval pán obhajca Goffa.
Ak sa v blízkej budúcnosti nezobudíme tak Mikeov predsezónny odhad "táto sezóna bude naša" môžme zmeniť na "ďalšia priemerná sezóna".


Paur nic neukazal v Becke dnes nas mal zachranit?Bozenik od zapasu v madarsku uplne mimo este dobre ze v trnave nebude hrat hadam mu to pomoze,diaz,balaj,janosik,sluka a tomic skoda nieco pisat dnes zlaty bod ale posledne 3 dom. zapasy absolutne nic ale zostava stale rovnaka.


1 2 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.