Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Sereď

Och, však my sme totálne z formy,to čo hráme aspoň do 65.minuty je absolútny trapas. Tak ako nám repre.prestavka uškodila dúfam, že nám teraz ďalšia pomôže...

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
07.10.2019, 22:36
Ako to tak čítam, tak v sobotu večer nám viac chutilo orosené, ako ten náš fotbálek.
Vážení súkmeňovci a spolutrúchliaci. Myslím, že by nezaškodilo, keby nám pred zápasom okrem bulletinu mohli zdarma rozdávať aj žuvačky. Pýtate sa prečo? No preto lebo pri intenzívnom žuvaní sa znižuje riziko infarktu, ktorý na nás číha počas našej "vysokokvalitnej hre".
Pamätáte na Alexa Fergusona? Ten si nesadol na lavičku bez žuvačky.
A čo dodať k zápasu? Stotožňujem sa s kritickými názormi spolutrpiteľov a len dodám, že táto naša hra má úplne jednoduché a zároveň logické vysvetlenie.
Všetci vieme, že v prevažnej väčšine sa hra v každom a teda nie len v tom našom zápase odohráva v centrálnych zónach a to jak na našej, tak aj na súperovej polovičke. Takže u nás by v týchto priestoroch mali byť nositelia kvality hráči, ktorý by sa tam z pohľadu rozostavenia mali pohybovať a to sú Káčer, Demiri, a Bernát. Samozrejme z kraja by sa tam mali striedavo zapájať z jednej strany Jánošík a z druhej strany Diaz. Týchto dvoch nazvime ako pomocníkov pri tvorbe prípravnej fázy, pretože sa pohybujú viac po stranách. Teda celá naša hra v strede by sa mala točiť okolo nosnej trojice Káčer, Demiri a Bernát.
Ako vieme, tak Bernát hrá podhrotového hráča a teda je spravidla predsunutý pred dvojicou Káčer, Demiri a tak ho ani moc nie je vidieť pri hre v klasickom stredovom pásme. Teda hlavná ťarcha na tvorbu hry spočíva na dvojici Káčer, Demiri.
A už toto je málo ale poďme ďalej.
Demiri je všetko možné len nie hráč do kombinácie a o tvorivých schopnostiach je škoda hovoriť. Jeho najväčší prínos pre mužstvo je v pomerne dobrom vykrývaní priestorov pred stopérmi pri defenzíve no ale bavíme sa o našej tvorivej hre po získaní lopty, teda prípravná fáza pre útočné akcie a tu je tento chlapec takmer nulový. Nezapája sa do kombinácii, jeho prihrávky nemajú kvalitu, ktorá je potrebná pre získanie prevahy v tejto časti ihriska, no a keď sa dostane sem tam do zakončenia, tak by potreboval raz takú bránu.
Takže pre získanie prevahy v strede ihriska, nám ostáva Káčer a to je sakra málo. Preto sa ani nečudujme, že aj vo viacerých zápasoch sa nám zdalo, že súperi sa nám zdajú byť kombinačnejší a naša záloha na nich často krát nestačí.
A ten dôvod som práve opísal, inými slovami povedané: Káčer sám na všetko v strede ihriska stačiť nemôže, bodka!
Z pohľadu trénera a jeho systému hry to vychádza asi takto: načo sú nám v strede zálohy kreatívni hráči, keď aj tak naša útočná hra je založená na:
- dostať loptu do strán buď na jednej strane cez Valla alebo Jánošíka a na druhej strane cez Sľuku alebo Diaza a odtiaľ odcentrovať na dvoj metrového Smajlík Boženíka.
Týmto spôsobom hry sme na najlepšej ceste zničiť v tom chlapcovi aj to čo je v ňom dobre.
Prečo? Pri centroch je v jeho popise práce ísť na prvú tyč a tam je blokovaný min. jedným a niekedy aj dvoma hráčmi a odkedy je reprezentant, tak ho bránia častokrát aj nedovolene . No a do kombinácie aj keby chcel aj tak sa nemôže zapojiť lebo ťažisko každej našej kombinácie smeruje do strany.
No a ako odmenu za okopávanie a za spôsob hry ktorý on nemôže ovplyvniť, tak ho tréner vystriedal.
Len pre porovnanie. Kozák striedal Šporara ale nedal dole Strelca, ktorá hral na hrote lebo ho chcel podržať a hral posledných cca 20 min. na dvoch hroťákov.
Záver: Na tabuľku je pekný pohľad, body pribúdajú, európa sa zdá byť reálnejšia i keď je ešte pred nami dosť zápasov a tak je na čase sa začať zaoberať otázkou, či nám táto hra bude stačiť...
Aj keby sme sa na jar posilnili ale systém za Kentoša ostane, tak hra bude buď rovnaká alebo veľmi podobná.


Tradične súhlasím s Botasovou analýzou, je to presne tak, ako to popísal. Záloha slabá ako čaj. V druhom polčase to Sereď s nami točila, ako chcela. Som šokovaný z jedenástky kola v Športe, kde sa ocitol Jánošík. Nič proti nemu, ale neviem, kde sedel ten redaktor, čo ho do tej zostavy dal. Podľa mňa podal taký Králik oveľa lepší výkon ako Jánošík, ktorého niekoľkokrát opakované prihrávky išli priamo na kopačky súpera a to, že sa (občas aj úspešne) pokúšal o hru jeden na jedného, je sakra málo.Viem, že sa opakujem, ale nedá mi: Botas za Kentoša!


Včera spokojnosť len s 3 bodmi.Hra jeden otras.Diaz nie je krídelník ani nahodou!! Načo nám je Paur alebo Vahan keď hrávajú za B Team.Bernat okrem gólu z úvodu úplne neviditeľný.Ked už Sereď u nás doma má viac z hry ako my tak je tu podľa mňa niečo na zamyslenie.Miesto v tabuľke a body sú super ale s takýmto herným prejavom to dlho trvať nebude.chcelo by to zmenu


Ďakujem za postrehy, dobré sa to čítalo (žiaľ). Futbal sa oklamať nedá, ten, kto ho má skutočne rád, nedá sa oklamať čiastočnými úspechmi.


Včera spokojnosť len s 3 bodmi.Hra jeden otras.Diaz nie je krídelník ani nahodou!! Načo nám je Paur alebo Vahan keď hrávajú za B Team.Bernat okrem gólu z úvodu úplne neviditeľný.Ked už Sereď u nás doma má viac z hry ako my tak je tu podľa mňa niečo na zamyslenie.Miesto v tabuľke a body sú super ale s takýmto herným prejavom to dlho trvať nebude.chcelo by to zmenu


Veru nedalo sa na to divat, herny prejav to hotova katastrofa ! Dufam ,ze nam prestavka pomoze a zvitazime v Trnava !
Jedine Msk Zilina !


05.10.2019, 21:49
Je až nepochopiteľné, že mužstvo s takýmto tragickým herným prejavom, ako má teraz MŠK, je momentálne na druhom mieste a donedávno na čele ligovej tabuľky. Neviem, či to je zásluha trénera, ktorému asi šťastena ,,sedí na chrbte", alebo takou slabou ligou. Veď na ten futbal sa nedá pozerať. Lebo verím tomu, že keby neboli výsledky, tak Kentoš už dávno nie je trénerom. Dnes gól v prvej minúte, my na tribúnach sme si mysleli, žeby to dnes mohla byť ,,podívaná", no ale, bohužiaľ, bola to zase tragédia. Neviem, ako to vedenie berie, že síce hra stojí za h...no, ale sme druhí, alebo chce popracovať aj s herným prejavom. Ale to by asi museli vymeniť trénera. Dnes som videl na tribúne aj Guľu. Bolo by dobré vedieť, čo si tejto hre myslí. Či Kentoš kontinuálne nadviazal na jeho prácu, ako to tvrdí vedenie. Ale /zatiaľ/ sú výsledky. Naposledy som mal takýto pocit, keď boli Gréci majstri Európy. Na hru sa nedalo pozerať, ale mali titul. Učel svätí prostriedky. Dnes som prehovoril jedného známeho, aby išiel na futbal. Išiel. Začiatok super, bol nadšený. Ale len päť minút. Už ho viac na futbal nedostanem, lebo tak sa nudil, že viac fajčil dole pod tribúnou, ako pozeral futbal. To je výsledok toho, ako chceme pritiahnúť ľudí na futbal.


Suhlas so vsetkym. Tiez si vravim 1 minuta, divaci sa ani neusadili a bum gol. Vyzera to dnes na pekny zapas, ale ono presny opak.Neviem ci to bolo ty dazdom, sance na goly boli (ale to mala aj Sered) a nakoniec to skoncilo uplne trapenim sa. Asi by trebalo novu krv na niektorich postoch z Becka a mozno by sa hra zmenila.. A Gula chodi pravidelne na Zilinu, sem tam aj so Sevelom som ho vidaval, dnes bol sam.


05.10.2019, 20:43
Predposledný zápas doma - slabý, výkon v DS nič moc, no a dnes to bola hrôza. Chvalabohu že ta naša liga je taká slabá. Okrem Slovanu, DS a občas TN a TT to je slabota. Od začiatku sezóny sú tie zápasy nejaké nijaké. Dobrý jeden polčas - druhý slabý.... Človek si povie : sme "prvi" tak OK. Aj teraz keď sme druhí tak akože OK, ale na ten futbal sa skutočne nedá pozerať. Brániť vedenia proti súperom ktorý okupujú úplný (alebo takmer) spodok tabuľky je trošku na zamyslenie.


Chvalabohu za Bernátov gól Smajlík
Nocujeme na prvom mieste Smajlík


A pre koho sa maju pretrhnut? Pre tych 1700 vymrznutuch fanusikov/divakov?


ale toto nie je nejaká ich zábavka, ktorú robia pre ľudí...v prvom rade je to ich práca na plný úväzok, tak trhať by sa mali pre klub a aby tomu tak bolo by si mal brať na triko tréner..Jednoznačne mi za Kentoša chýba u hráčov taka tá pobláznenosť futbalom, o čo sa snažil Guľa


05.10.2019, 20:37
presne tak, 100% súhlas. Ale vďaka Bohu máme ďalšie utrpené víťazstvo. Dnes neskutočne chýbala presnosť v zakončení aj v jednoduchých pozíciách - našťastie na oboch stranách. Opäť sme ale hrali rozvláčne do šírky a späť... Diaz na krídle raz a zas pomalý, každú akciu zabrzdil. Inak ten zákrok na Káčera (neviem presne, niečo okolo 70. min) - chlapec si očividne pomýlil športy. V americkom futbale by sa nestratil Smajlík


vykon kvoli ktoremu urcite viac ludi na buduce nepride,cele zle este ze ide pauza


hrame na prd, ale aj to staci. oni to vedia, tak sa nenahanaju.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.