Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Zilina vs Dac

Tak...

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
1 2 >
05.03.2020, 19:17
Nemyslel som na konkrétneho hráča a nedovolím si tipovať kto by mal byť o koľko percent lepší ako niekto iný


04.03.2020, 19:56
Chcem reagovať na mikea že niektorý zaberajú miesto chlapcom z akadémie je to pravda lebo hierarchia je taká že lektorý hlapci z akadémie idú rovno do A tímu plus zahraničný a ti čo niesú odchovanci hoci sú dobrí musia čakať


05.03.2020, 03:04
myslim, ze Demiri by ako "zoldnier" mal byt aspon o 50% lepsi ako nasi z akademie... ci nie varhan?


04.03.2020, 15:53
ok botas.... som len tak ze v prvom prispevku si pytal niekto tip tak som dal...aspon si sa na tom zasmial..


02.03.2020, 20:05
este ku Kurminowskemu. myslim si ze je velky talent ( mnohi somnou nebudu nesuhlasit) ale vacsi ako bozenik. ma len jeden problem. v sucasnosti hra na "3 az 4" rychlostnom stupni. az preradi na 5 az 6 rychlostnu stupen tak, ako sa hra vo vyspelej europe bude utocnik par exellence!


Ano presne tak Kurminowski bude ešte lepsi


02.03.2020, 19:57
botas v celku suhlas. fazlagic uz 2 hy zapas velka slabota, demiri zabera miesto nasim nie horsim chalanom z akademie.
a teraz k tomu problemu prveho gola. suhlasim aj nesuhlasim, ze to bola chyba stoperov. pri hre na troch stoperov musia byt beci rychlejsi ako ti nasi. pri prvom gole sa mal anang rychlejsie vraciat z hracom a pri krizovani stoperom kasom mal is nie za hracom ale do stredu hriska a tak zdvojene branit odcentrovaniu supera pred nasu branku.
moje druhe vysvetlenie: v akcii supera pri streleni golu mal anang problem koho pokryt. hraca supera ktory poslal prihravku na kridlo alebo utocnia na kridle. tu zlihala komunkacia medzi stoperom kasom a anangom. kasa mal usmernit ananga aby ostal pri obrancovi ktory centroval na utocnika ktoreho mal pokryt on sam.
tod moj nazor.


02.03.2020, 16:04
Z 0:2 na 2:2 je dobré a tým končí moja pochvala. Prečo? Lebo:
- mali sme viac ako 30 min. nato, aby sme dali aj tretí a možno aj ďalší gól. Nereáne?
- ale reálne, pretože chalani vybehli zo šatne nabudení a za necelých 15 min. dali dva góly a dovtedy dominovali. Čo sa ale stalo?
Prišla stará choroba v podobe nepochopiteľného návratu do nepopulárneho kentošovského alibistického viac dotykového a viac článkového rozohrávania v centrálnej zóne prevažne medzi defenzívnymi hráčmi vrátane Fazlagiča.
- na túto nemodernú, pre našich hráčov ešte stále použiteľnú hru, t.j. pripraviť kombinácie tak, aby sa lopta dostala do strany, najčastejšie na Ananga, menej už na Demiriho a odtiaľ odcentrovať. Aký to malo účinok sme všetci videli a to sme tam mali Balaja, azda najvyšší útočník v lige. Poznámka, gól, ktorý dal hlavou nepadol po centri.
- k tomu, že sme nepokračovali v nátlakovej hre prispelo aj množstvo nepresných prihrávok a prepustenie stredu ihriska súperovi. Za nátlakovú hru nepovažujem stereotypnú snahu o centrované lopty zo strany, aj keď Balaj má potrebné predispozície, no ako sme videli, tak ani sa ku hlavičke nedostal.
A teraz celkove k výkonu.
Keď ide hore Anang, tak Kaša je zodpovedný za súperovho hráča, ktorý je na kraji a viac krát sa stalo, že tam Kaša buď prišiel neskoro alebo vôbec. Tak padol aj prvý gól, keď tuším, že Divkovič prihrával Ramirezovi. Tu ale Ramireza nepostrážil Králik. Teda obaja stopéri majú prsty v prvom góle.
Pri druhom góle lopta išla za Minárika a tu sa mal Králik rýchlejšie presunúť do ľava a mohol Minárika zakrižovať.
V tomto zápase to nebol ten starý Králik ako v predošlých zápasoch, pôsobil ťažkopádne a neisto a bez snahy dať nejakú kolmičku.
Kaša aj keď sa dopúšťal už spomínaných chýb pri obsadzovaní pravého priestoru pri výpadoch Ananga, predsa bol náš najlepší stopér.
Minárik neviditeľný najmä vzadu, čo sa stopérovi nedá tolerovať.
Anang dopredu lepší ako vzadu. Demiri je na rozdiel od Ananga lepší vzadu, no po futbalovej stránke je veľmi slabučký, hore nič nevymyslí a v hre 1 na 1 volí radšej alibistickú prihrávku do zadu.
Fazlagič sklamal na celej čiare, malátny pohyb prevažne v poklusovom režime, alibistické prihrávky do zadu, dopredu takmer nič a keby som ho mal porovnať s Kalmárom alebo s Baličom, či Vidom, tak NEPOROVNATEĽNÉ !
Káčer čo prihrávka to špatná, bojovníček to je ale keď zvážime, že Ďuriš je viac na behanie ako na tvorbu hry a Fazlagičovi nešlo, tak od Mira sa žiadalo, aby on bol tým, ktorý niečo vymyslí.
Ak nebude naša stredová trojka plus krajní Anang a Demiri schopní konkurovať rovnakým hráčom od súpera, tak celkový náš prejav bude rovnako kostrbatý ako bol proti DS, pretože v strede poľa oni dominovali.
Balaj dal dva góly, teda splnil to čo sa od útočníka očakáva, no prekvapilo ma, že ho tréner 10 min. pred koncom stiahol z ihriska.
To sme nechceli ten zápas vyhrať?
Práve tých posledných 10 min. sme ich mali ubiť a uskákať v 16-stke a mali sme ísť za gólom.
Nepochopiteľný ťah pán tréner !
V Kurminowskom niečo je, len ešte musí makať....!
Holec, Holec....výbehy jak na pasienku....

To sú moje názory, môžete ale, ani nemusíte súhlasiť.


Bola predložená analýza zápasu, zotrel si takmer všetkých hráčov, nuž neviem ...
Pozrel som si následne zápas v kľude pri kávičke, nakoľko mi vŕtalo v hlave prečo sme DAC neporazili niekoľko rokov, pre odpoveď použijem štatistiku.
Videli sme v zápase jeden kontrast _presnosť prihrávok, naši hráči mali za zápas 40 nepresných prihrávok, 40 krát sme súperovi odovzdali loptu, čo predstavuje viac ako 10 % z celkového počtu prihrávok - MŠK 395// DAC mal v zápase 426 prihrávok, k prihrávkam ešte jedna poznámka: DAC sa prihrávkami vedel zbaviť nášho pressingu (až na 2. gól). DAC mal držanie lopty 52 % ...... zhrnutie podľa mňa, ak si prihrávkami pripravíme pozíciu na strelenie gólu nezáleží na ich počte, tak to hrajú aj iné špičkové kluby ..... problém našich hráčov spočíva v nepresnosti prihrávok ... čo je asi dané technickou vyspelosťou hráča, v tomto DAC resp. kluby z prvej šestky nás preveria.
Väčšina gólov v zápasoch padá po chybách, súhlasím s Tebou, 3 góly v zápase padli po chybách, náš 1. gól po perfektnej akcii, aj keď dorážka bola náhodná. Je zaujímavé, že v našich obdržaných góloch majú prsty naše opory _Holec, Králik, aj keď pri prvom aj Kaša, pri druhom najmä Fazlagič (v strede ihriska mal zabrániť prihrávke namiesto odstúpenia od hráča). Je tiež zaujímavé, že hráči DAC boli viac iniciatívni v streľbe, aj keď strely na bránu boli v pomere 10:10.
Podľa mňa DAC má technicky vyspelé mužstvo, má osobnosti :Kalmár, Davis, Kružliak, Fábry, k tomu dva strelené góly po chybách našej obrany, chalani hrali v pohode ...... našťastie prišiel náš pekný 1. gól, druhý náhodný - alebo perfektne zachytená a prihraná lopta Demirim ....
Hodnotenie hráčov prenechávam trénerom (mám skúsenosti z praxe), poukazujem na chyby v obrane, na veľký počet nepresných prihrávok, viacerým hráčom sa zápas nevydaril, myslím si, že zápasy v prvej šestke nás preveria .... verím, že pohárovú Európu vybojujeme _fandím MŠK.


03.03.2020, 20:20
Optimista, začal si týmto: "Bola predložená analýza zápasu, zotrel si takmer všetkých hráčov, nuž neviem ..."
Ja odpovedám:
* sú klady
- nedostatky
Samozrejme sú to kusé hodnotenia ale snažil som sa nimi vystihnúť podstatu.

- Holec, Holec....výbehy jak na pasienku....
* Anang dopredu lepší ako vzadu.
* Kaša aj keď sa dopúšťal už spomínaných chýb pri obsadzovaní pravého priestoru pri výpadoch Ananga, predsa bol náš najlepší stopér.
- V tomto zápase to nebol ten starý Králik ako v predošlých zápasoch, pôsobil ťažkopádne a neisto a bez snahy dať nejakú kolmičku.
- Minárik neviditeľný najmä vzadu, čo sa stopérovi nedá tolerovať.
*  Demiri je na rozdiel od Ananga lepší vzadu, no po futbalovej stránke je veľmi slabučký, hore nič nevymyslí a v hre 1 na 1 volí radšej alibistickú prihrávku do zadu.
* Káčer čo prihrávka to špatná, bojovníček to je ale keď zvážime, že Ďuriš je viac na behanie ako na tvorbu hry a Fazlagičovi nešlo, tak od Mira sa žiadalo, aby on bol tým, ktorý niečo vymyslí.
- Fazlagič sklamal na celej čiare, malátny pohyb prevažne v poklusovom režime, alibistické prihrávky do zadu, dopredu takmer nič a keby som ho mal porovnať s Kalmárom alebo s Baličom, či Vidom, tak NEPOROVNATEĽNÉ !
* -  Ďuriš je viac na behanie ako na tvorbu hry
* Balaj dal dva góly, teda splnil to čo sa od útočníka očakáva, no prekvapilo ma, že ho tréner 10 min. pred koncom stiahol z ihriska.
* V Kurminowskom niečo je, len ešte musí makať....!

Nejako si si nevšimol aj pozitíva.
Myslíš, že poukazovaním na nedostatky hráčov sa tomu hovorí, že som ich zotrel?
Nemá byť účelom diskusie popri inom aj hodnotenie hráčov alebo hry samotnej, resp. spôsobu akým sa prezentujeme? Všetko samozrejme očami divákov, teda v žiadnom prípade nesuplujeme trénerov.
Nevydýchli sme si, keď Kentoš odišiel?
Je vari zle, keď chceme, aby sme od hráčov požadovali viditeľný nárast kvality?
Je vari zle, keď požadujeme od opôr stabilné kvalitné výkony? Je zlé, keď namiesto obhajoby, že máme mladé mužstvo, chceme, aby Holec, Kaša, Králik, Káčer, Fazlagič, Demiri a už by sem mal patriť aj Balaj, ťahali mužstvo?

Vari si diváci nezaslúžili, aby išlo mužstvo do posledného hvizdu za víťazstvom?
Vari "severania" povolili v povzbudzovaní keď bolo 2:2, ako povolilo mužstvo? Nie nepovolili, naopak hučali až do konca...v Anglicku hučia fanúškovia do posledného hvizdu ale spolu s nimi "hučí", maká a trhá trávnik aj mužstvo... a tam niekde mieril môj príspevok.
Ak mužstvo za 15 min. zrovná výsledok, tak psychicky ide hore a súpera to naopak ubíja a toto sme nedokázali využiť!
Ahojte!


03.03.2020, 18:50
zaujimavy pohlad.... tie goly si si pomylil ze?


Botas, súhlas so všetkým, veľmi presné. Nechápem niektorých diskutujúcich, čo tu div že nevyskočia z kože od radosti, že sme remizovali, pritom nevidia otrasnú hru v prvom, a veľmi slabú v posledných 30 minútach druhého polčasu V druhom polčase sme ich mali skrátka mlátiť ako žito - takí boli slabučkí, žiaľ, vrátili sme sa k starej-zlej kentošovskej hre na zadné bago. Celé zle.


02.03.2020, 18:56
botas máš vcelku pravdu,čo sa týka vyrovnania,striedania Balaja ale bolo tam aj veĺa nepresností,chýbal rýchlejší prechod ,chýba nám viac zdravej agresivity ,Holeca by som až tak nevinil,áno neodhadol ,ale keby bol Kurminowský zakončil akokoĺvek nebol by druhý gól ,ale aj tak vďaka chlapci .


02.03.2020, 10:20
tie goly boli 50% Kurminowskeho.


02.03.2020, 13:43
6:0 Smajlík


Ďakujeme Filip aspoň za bodík Smajlík


Po prvom polcase to uz vyzeralo naozaj zle. Priznam sa lomcovali mnou emocie, ale druhy polcas uz bol fakt o 100 % lepsi, ukazalo sa, ze ak ideme hrat dopredu, rychle prihravky, hraci supera maju problem. Ano bolo z nasej strany vela nepresnosti, to sa musi povedat, ale ked na tom chalani popracuju, moze byt futbal daleko lepsi. A predsa behat cely 90 minut, utocit a naspat by bolo na kazdeho moc. Ja som vdacny aj za tu remizu, troska co by som vytkol nasim chalanom a robil som to aj pri Gulovi, ci Kentosovi, strielat, strielat na branku, nesnazit sa najst za kazdu cenu spoluhraca, lebo potom to moc kombinujeme... Videli sme aj dnes, ako dalo Dac oba goly, uplne jednoduchymi prihravkami. Dnes mali hlavne v prvom polcase nasi den otvorenych dveri. V druhom polcase sme ich uz ubehali a kludne sme mohli aj s kuskom stastia aj vyhrat. Kazdopadne, nech si chalani pozru dnesny zapas a poucia sa z chyb a kde este co zlepsit. Remiza u nas uz akosi byva zvykom.


01.03.2020, 18:55
Myslím si že klobúk dole aj pred Kurminowskim ktorý aj keď neskoroval ale pomohol


01.03.2020, 18:48
po 1. polčase ma milo prekvapilo, že to chalani dokázali aspoň vyrovnať. Ale to je asi tak všetko. V čase, keď sme ich mali doraziť, sa akosi uspokojili s výsledkom (to ale platí pre oba tímy)....Celkovo sa mi asi po 70. minúte zdalo, akoby podaktorí hráči už nevládali. Káčer dnes takmer každá kolmá prihrávka dopredu nepresná, ale treba to skúšať. Demiri a Ďuriš dnes zobrali miesto niekomu inému. Hlavne v 1. polčase to bolo z našej strany celkovo dosť nepresné, mali veľmi ľahké straty lopty, po jednoduchých prihrávkach.... Neviem naisto, no Balaj dnes v zakončení asi 100%ný, či?? - palec hore


01.03.2020, 17:36
Som rád že aspoň remíza ale dnes Benson ani Valo nič moc trochu rýchlejší súper a sú vybavený


1 2 >
Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.