Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: VAR

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
05.02.2020, 08:10
Tych kamier tam treba viacej druhov - vid obrazok
odkaz
ale myslim, ze to stoji za to. Vsetci mame v pamati kontroverzne rozhodnutia v zapasoch artmedie, slovana, spartaka.. V momente ako sa okolo futbalu zacali tocit velke peniaze, tak je potrebna silna a nekompromisna kontrola.

este mi napadlo - aby dosledkom nebolo, ze stat kupi od Slovana stadion a kmotrovci nasledne daju ruky prec od smolkov - kedze pridu o velku vyhodu a ich najsilnejsiu zbran.


05.02.2020, 07:50
pre zaZILINU
Samozrejme nemyslím kameru, ktorou snímame naše zápasy cez TV MŠK. Myslím statické zabudované kamery, keď si všimneš napr. ich využívame pri opakovačkách na LED svetelnej tabuli. Viem, že sa hovorilo s vybudovaním kamier aj z dôvodu snímania tréningového procesu. Tieto kamery som myslel.


ygf
05.02.2020, 08:46
Ten kamerovy system je nevyhovujuci pre var.
V najnizsej moznej konfiguracii varu, ktora sa bude pouzivat v nasej lige, treba 7 kamier (2x hlavna pozicia, jedna z protilahlej tribuny, dve ofsajdove a za branami).


04.02.2020, 15:11
Výborný nápad, ani by to nemuselo byť také drahé. Možno by sa predišlo takým situáciám ako napríklad v našom augustovom zápase so Slovanom, keď doteraz nebolo nikým vysvetlené prečo nám nebol uznaný regulérny gól.
03.02.2020, 13:11
Od budúcej sezóny má byť VAR aj v našej lige. Myslím, že keď sa to dobre nastaví, mohol by to byť prínos pre náš futbal. Ak som to dobre pochopil, tak zatiaľ bude VAR v akcii len v zápasoch vysielaných v TV, to znamená, že 2 zápasy z kola. Dve technologické vozidlá by mali byť napojené na prenosové vozidlá TV. Chcem sa spýtať niekoho z nášho klubu, či neuvažujeme nad vybudovaní vlastného systému, ktorý by spĺňal podmienky stanovené riadiacim orgánom súťaže , či nepôjdeme cestou Sparty, Plzne a Slávie, pri ich domácich zápasoch sa vždy používa VAR, kedže systémom disponujú tieto kluby. Myslím, že už teraz máme výborné pokrytie plochy našimi kamerami a keby sme to trochu vylepšili.... Viem, že je to otázka financií, ale v technológiách a nových veciach bol náš klub vždy o dva- tri kroky pred ostatnými na Slovensku, tak by sme si tento trend mohli zachovať a nemuseli by sme sa spoliehať na vysielateľov. Čo Vy na to?


"teraz máme výborné pokrytie plochy našimi kamerami" ... Ja neviem ako ten VAR pracuje, co potrebuje, ale podla vysielania zapasov co poskytuje MSK, Zilina doma pouziva len jednu kameru. Ligove zapasy su obvykle vysielane TV spolocnostami, ktore, predpokladam, vlastnia the kamery a tiez zazemie vsetkoho co je potrebne k vysielaniu.


nebolo by to zle.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.