Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Fanshop

Klub stále spí

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
bodaj by kazdy klub robil to, co MSK.


25.11.2019, 15:04
Aj posledný tím v Česku má väčší výber. odkaz


nemozes porovnavat, Opava postupila do ligy, tak su v osiali. a koniec-koncov vobec nemozes porovnavat CR a SR, v nicom, absolutne v nicom. zial.


Presne tak Romane...stačí porovnať třineckú Werk arenu a žilinskú Tipsport arenu...ten rozdiel je priepastný...


uslo mi .. teraz som si vlastne vsimol, ze so mnou suhlasis.
mea culpa, mea


kde ja hovorim o hokeji? Smajlík


27.11.2019, 10:50
Ibaže my sa nemôžeme porovnávať s nikým v okolí. Ani s Poliakmi, Ukrajincami, Maďarmi, Rakušanmi. Som rád,že máme akadémiu a odchovancov,ale treba to dopĺňať aj skúsenými hráčmi. A tak isto to platí vo všetkom. Máme fanshop s určitými vecami, ale nie sú správne doplnené.


25.11.2019, 09:43
Fanshop je stále na biednej úrovni. Stále tie isté veci. Pribudli kalendáre wau. Idú Vianoce a stále to isté. Ja a ani moje deti nepotrebujeme značkové oblečenie. Žilinská mikina 60€? Načo? Chýba rôznorodosť sortimentu. Napríklad české kluby majú svoje cukríky. Všetci poznajú Slávie, potom klokanky, Ostraváci majú Baníčky, dokonca aj opaváci majú. Náš klub nerobí v tomto smere nič. Len predať čo najdrahšie. Už by sa trebalo zobudiť.


27.11.2019, 11:15
V tomto klube ľudia budú nadávať asi už navždy a na všetko. Aj na veci, v ktorých aboslútne nie je žiadny problém.

Cukríky Slávie, Baníku Ostrava a ani Klokanky nanájdeš vo fanshope ich klubov. Nie je to ich produkt. Vyrába ich Nestlé všetky v jednej továrni a rovnako to bol aj nápad Nestlé. Opaváci očividne majú svoje cukríky, to ti uznávam.

Ďalej, keď si náš fanshop otvoríš a pozrieš si záložku bundy a mikiny, máš ich na výber 15. (Rátal som iba počet dizajnov, čiže v tom čísle nie je zarátané, že je väčšinou varianta pre dospelých aj deti.) Najlacnejšia je za 25€ (značková), je tam aj neznačková za 30€ (tú dokonca aj doma mám, môžem odporúčiť). A potom sú tam samozrejme aj značkové za 60€, ktoré si spomenul ako jediné. Pre zaujímavosť fanshop Opavy, ktorý si sem linkol s tým, že má väčší výber ponúka 3 mikiny a žiadnu bundu (za 22€, 47€ a 74€). Aby som to porovnal aj s iným klubom, ktorý si spomenul, tak slávia má dokopy na výber asi 13 mikín a búnd, z ktorých najlacnejšia je za 42€ a je neznačková. Bohemians ponúka len jednu značkovú bundu za 130(!!!)€ a dve mikiny po 40€. Takže ak chceš môžeme sa v kľude vybrať cestou týchto "lepších" fanshopov. Budeme tu mať toho menej a drahšie. Smajlík

Fakt ma veľmi mrzí keď napíšeš, že: "Náš klub nerobí v tomto smere nič. Len predať čo najdrahšie. Už by sa trebalo zobudiť." To už naozaj znie, že si tu chce niekto len do niečoho kopnúť, bez toho, aby si zistil veci naokolo.Správne, kritizovať vie každý a aj keď nieje čo. Super že sa našiel Rišo čo nám to analyzoval.


Cukriky Slavie , Klokanky aj Spartak Trnava su od cias socializmu urcie najmenej od roku 1977 ked som zacal chodit na futbal !


27.11.2019, 14:56
Áno a rovnako aj Sparty. Medzičasom sa ale vyrábať prestali, a nápad dať ich znovu do výroby mal obchodný team Nestlé. Link na článok o Spartách: odkaz


27.11.2019, 12:18
Ahoj Rišo. Je to tvoj názor. Presne ako hovoríš. Bundy,mikiny a dresy a nič iné. Chýba rôznorodosť sortimentu. V iných fanshopoch majú napr.sady pre prvý stupeň v škole (peračník a pod.). My máme čo? Jedného maskota a ponožky a to je všetko. Opava, Ostrava, Liberec a iní majú napr. ešte obliečky na posteľ. A to je len príklad. My sme zostali len pri základe, ako sú dresy, mikiny, atď...


Majo, veľmi nerád sa zastávam vedenia, ktoré len dookola opakuje, že predaje a peniaze sú prvoradé a divák je druhoradý. Ale tu proste chýbajú lidi. Tých 2000 čo nás tam pravidelne chodí to nespasí. V Čechách je v porovnaní s nami futbalový ošiaľ. Tam sa oplatí robiť peračníky a obliečky. Tu nás bolo v Nitre v hosťujúcom sektore 9. Peračníky by sa predali 2. Načo to robiť ? Akože vedenie má maslo na hlave, lebo ich nezaujíma futbal ani diváci iba čísla. Ale tu majú maslo na hlave aj Žilinčania, že nechodia v hojnejšom počte a že tu proste neni to nadšenie. Chápem - od Sparty Praha sme nemali za posledných 10 rokov žiadny úspech v európskych súťažiach. Ale to ani Opava prípadne niektoré poľské kluby a chodia. My nechodíme.


27.11.2019, 13:35
Ahoj Majo. Presné čísla a údaje z fanshopov nie sú môj názor, ale objektívne fakty.

Chápem čo chceš povedať so šírkou sortimentu. Lenže sa na to musíš dívať trochu objektívne. To, že ty už doma osušku máš neznamená, že v tom fanshope nie je. Rovnako to, že sa ti nepáči alebo práve nepotrebuješ kalendár neznamená, že ho nerátame do našej ponuky. Nemám zas toľko času, aby som išiel pozerať fanshopy všetkých českých klubov, tak som porovnával iba s Opavou.

Nerátal som teda oblečenie (dresy, tričká, mikiny a pod.) ale všetky ostatné maličkosti a doplnky. Žilina ich má 10, a to nejakú tu osušku, ponožky, kľúčenku, náramok, tašky... čiže absolútne nie je pravda, keď si napísal, že "(My máme) jedného maskota a ponožky a to je všetko". Opava má takýchto vecí 14 ak som správne rátal. Má oproti nám naviac hodiny s logom, obliečky, odznak a tú spomínanú detskú sadu. Beriem, že hodiny by sa nejakému malému Šošonovi do izby (rovnako ako obliečky) alebo veľkému do garáže hodili - bod pre Opavu. Ďalej síce majú odznak ale nemajú napr. náramok ako my, čo sú v podstate substitúty - malé doplnky k odevu. A posledná vec je tá detská sada. Spomínal si, že je v nej peračník, no to nie je pravda, peračník sa v tej sade nenachádza. A skúsil si sa pozrieť na tú sadu bližšie? Sú to iba obyčajné voskovky Koh-I-Noor z papierníctva, rovnako s pastelkami a lepidlom na ktorých obale je IBA NALEPENÁ malá samolepka s ich logomm, ktorá sa ti pravdepodobne časom (a nie za dlho) odlepí. Jediný Opana produkt v nej je zošit A5 a vodovky, na ktorých vyzerá byť ich logo naozaj aj vytlačené - chválim.

Takže načo sme prišli? Prišli sme na to, že nejaký klub má vo fanshope oproti nám naviac hodiny, obliečky a zároveň funguje ako papierníctvo, a preto môžme povedať o našom klube, že "klub stále spí", "fanshop je stále na biednej úrovni (a) náš klub nerobí v tomto smere nič", "len predať čo najdrahšie" (objektívne čo sa týka dresov, mikín a búnd máme najväčší výber aj s dobrými cenami oproti ostatným (viď môj predošlí príspevok) a "už by sa trebalo zobudiť". Iba kvôli týmto komentárom som si s tým dal takú prácu. Akože napísať toto o klube iba preto, že ti chýbajú vo fanshope obliečky je trochu veľa. Podľa mňa netreba aby sa klub zobudil (aspoň nie v oblasti fanshopu), ale aby sme prestali kritizovať veci, na ktorých nie je čo kritizovať.


28.11.2019, 06:43
Rišo v niečom máš pravdu a v niečom nie. Som rád, že sa nájdu ľudia čo sa nášho klubu zastanú. Ty máš svoj pohľad, ja mám svoj. Každý mesiac chodím na stránku fanshopu a nič sa nemení. Kalendáre na rok 2020 už mám. Dal som ich kúpiť manželke, keďže ja som osobne nemohol. Vo fanshopu pred ňou stála nejaká babička čo chcela kúpiť niečo vnukovi. Tiež nemohla nič vybrať, lebo vnuk už všetko mal (teda asi nie tie drahšie veci). Ale ide o podstatu veci. Nie každý si môže dovoliť všetko. Chyba sortiment okolo 10€. Ale sýty hladnému neverí.


28.11.2019, 12:28
Ja ťa úplne chápem a presne si vystihol, že ten vnuk už asi všetko mal. Samozrejme nie tie drahé veci (lebo aj tak načo by mu bolo 10 mikín) ale tie kľúčenky, náramky a "hovadinky" do 10 €. Rovnako ako ty už máš osušku, kalendáre a podobne. Ja mám tiež svoju zbierku takýchto vecí z fanshopu. Čo chcem teda povedať: tieto veci takí fanúšikovia ako napr. ty, ten vnuk, alebo ja vždy nakúpime a potom nám už neostane nič nové - lebo máme všetko. Lenže to by musel klub prichádzať aspoň každých pár mesiacov s novou kľúčenkou, novým náramkom, novou osuškou a podobne. Ale to sa klubu bohužiaľ asi vôbec neoplatí, lebo takých spotrebiteľov ako ty alebo ja nie je veľa. Môžeš si to odvodiť napr. od toho, koľko ľudí tu na futbal chodí. A rovnako od toho, že ako si sám povedal, vo výpredaji vo fanshope je ešte dres Mabouku alebo Letića, ktorý u nás hrali tak 3 roky dozadu. Chápeš, načo budú robiť nové kľúčenky, perá, hrnčeky, zošity, peňaženky, ak sa im ostanú váľať niekde v sklade? Preto som rád, keď sa raz sa sezónu objaví niečo nové, ale podľa mňa v terajšom stave nemôžeme od klubu chcieť, aby sa venoval tomu fanshopu nejak extra viacej. Keby nás chodilo na futbal 3 - 4 tisíc bolo by to trochu o inom. Ďakujem za diskusiu vidíme sa na Slovane! Smajlík


aku inu ako neznackovu by si chcel? klub ma podpisanu zmluvu so znackou, ktora je jeho dodavatelom. jedina moznost je ta, ze by si si dal spravit nazehlovacku alebo logo na tricko, pohar, salku atd. ja som si tak dal spravit tricko Felixa Potvina z TML, ale nebola to valna kvalita.
neviem, ze by klokanky boli ofiko produkt Bohemiansu, ale mozem sa mylit. ak ano, tak potom MSK moze mat tresku Smajlík


25.11.2019, 13:25
Ahoj Roman. To bol len príklad. Teraz pribudla vo fanshope osuška. Už mám dve z predchádzajúcich rokov. Ja sa len pýtam,že prečo fanshop neoživia. Stále je tam to isté. Ešte je tam Ernest v drese a to už je dosť dávno. Fanatici občas spravia pekné veci, tak prečo to nedokáže aj náš klub?


zilina nema velku fanusikovsku zakladnu preto sa im neoplati robit nejake nove veci vo velkom.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.