”Zvládnuť to na víťazstvo bez drámy,” želá si Ján Bernát
Síce je v kádri MŠK Žilina viacero mládežníckych reprezentantov, ale pre viacero z nich pôjde v zápase prvého predkola Európskej ligy o novú skúsenosť. Jedným z takýchto hráčov je aj náš stredopoliar Ján Bernát, ktorý si nepripúšťa nič iné len postup.


nebyť premotivovaní a hrať svoju hru

Spokojný bol po oficiálnom predzápasovom tréningu stredopoliar Ján Bernát, ktorý sa podelil o svoje pocity.

"Myslím si, že tréning bol fajn, aj keď ihrisko je úplne inakšie ako v Žiline, hoci ide tiež o umelú trávu. Cesta prebehla fajn, osobne sa cítim dobre a pripravený na zajtra. Verím, že to zvládneme," odhodlane hovorí náš záložník, ktorý zažije premiéru v pohárovej Európe. "Teším sa veľmi na zápas. Je to pre mňa niečo nové. Som rád, že si môžeme zahrať predkolo Európskej ligy. Všetci ho chceme zvládnuť a postúpiť."

Bude to niečím iné než vystúpenia vo Fortuna lige? "Je to trochu iný adrenalín. Pohárový zápas nie je každý víkend. Musíme sa ale pripraviť zodpovedne ako na každý ligový duel, nebyť premotivovaní a mať náš žilinský prístup ako vždy - ísť na maximum."

Náš súper sa po predčasnom ukončení sezóny nepredstavil v ostrých dueloch waleskej Premier league. Šošoni ho tak napozerali z predošlých sezón. "Vieme, že hrá veľmi súbojovým štýlom futbalu. Takisto sú zvyknutí na domáce ihrisko. Nebude to nič ľahké, ale sme na to pripravení."

Cvičili šošoni na tréningoch aj penalty? "Kopli sme si ešte doma pár penált na tréningu. Všetci to chceme zvládnuť na víťazstvo, najlepšie bez drámy."


Rozhodcovia

Štvrtkový súboj v Park Hall Stadium, ktorý sa začína o 19:30 hod. nášho času, bude rozhodovať litovská trojica arbitrov na čele s Manfredasom Lukjančukasom, na čiarach asistujú Vytis Snarskis a Vladimir Gerasimov.