Záver sezóny prinesie v Trenčíne zápas o všetko

Vyvrcholenie celého ligového ročníka 2023/2024 ako sa patrí. Hoci nie pod Dubňom, ale pod hradom Matúša Čáka si to rozdáme s Dunajskou Stredou o európske miestenky. Karty sú rozdané a nielen tréner Michal Ščasný chce byť po sobote šťastný. K tomu vlakový výjazd s maskotom Šošonom, s ktorým máš vstupenku zdarma. Sobotný program je jasný - fandiť v Trenčíne Šošonom.

Sobotný VOYO zápas týždňa, ktorý má výkop o 17:00 ako všetky ostatné stretnutia, povedie aj za asistencie VAR ako hlavný arbiter Ivan Kružliak.

novinky u súpera

Proti Dunajskej je to na ostrie noža vždy, v sobotu to však bude ešte o čosi pikantnejšie, keďže záverečný duel bude aj priamym súbojom o európske predkolá. My sme nedokázali pretaviť v Ružomberku definitívu do výhry, súper zo Žitného ostrova v priamom súboji vyzval Trnavu, ktorú zdolal. To premiešalo poradie v tabuľke, pričom obaja máme rovnaký bodový zisk. No a práve Spartak, ktorý cez víkend prehral na Žitnom ostrove, má o bod menej, a klesol tak na 4. miesto. Teraz sa vám určite zapína kalkulačka v hlave, všetky možné scenáre a minitabuľky. My vám to uľahčíme - ak v sobotu vyhráme alebo remizujeme, sme tam. Bodka. Proti nám však bude stáť naozaj kvalitný súper, ktorý oplýva naozaj slušnou formou.

Viac sa dozviete v predzápasovom Bulletine MŠK, ktorý bude aj na trenčianskom štadióne pri vstupoch zadarmo.

Historická bilancia: ŽILINA – DUNAJSKÁ STREDA  68  18 23 27  95:88

vo svojich rukách

Po Ružomberku, hoci sme to všetci chceli a hráči za tým jednoznačne išli, definitíva neprišla. Tá s určitosťou príde po sobote, pričom nový tréner Michal Ščasný si s kabínou uvedomuje dôležitosť stretnutia.

“Každý vie, o čo hráme. Všetci nad tým rozmýšľame, sme pod tlakom rovnako ako všetky ostatné družstvá. Je to prirodzené, cítiť správnu nervozitu a už čakáme na výkop.”

Čo bol počas týždňa najdôležitejší aspekt smerom k sobote, čo bolo potrebné vyladiť?

“Nabudiť správnu náladu pred zápasom, čo verím, že príde automaticky s blížiacim sa výkopom u každého hráča. A aby sme mali a pokračovali vo víťaznom nastavení ako v predošlých dueloch. Veríme aj v podporu fanúšikov, ktorí, snáď, prídu aj do Trenčína. To by nám pomohlo. Rovnako dúfam, že nám pomôže aj umelka, na ktorú sme určite zvyknutí viac než súper.

A čo všetky rôzne kalkulácie a počty, ako to musí dopadnúť? Zamýšľali ste sa nad tým?

„Nikdy sa nevyplatí špekulovať, kalkulovať. Budem sa opakovať, potrebujeme byť nachystaní tak, aby sme to zvládli my sami. Potom sa nemusíme pozerať na nikoho. Máme to stále vo svojich rukách.”

Poďme k protivníkovi. Ako vnímate aktuálnu Dunajskú Stredu?

„Veľmi dobrý súper, ktorý disponuje obrovskou kvalitou v obrane, strede poľa i útoku. Sú nebezpeční, teraz je vo forme strelecky disponovaný Trusa. Majú organizovanú defenzívu. Toto sú silné stránky, ktoré ma každý tím. Každý má však aj slabiny, ktoré chceme využiť. Sústredíme sa a pozeráme na seba. Všetci veríme v to, že zakončíme sezónu úspešne a budeme po sobote šťastní.

organizačné pokyny (parking + bufety)

Odporúčame všetkým fanúšikom prísť v dostatočnom predstihu, aby sa vyhli komplikáciám, prípadne radom pri parkovaní či vstupe. Zároveň sa riaďte pokynmi usporiadateľov. Pre Žilinčanov bude vyhradené parkovisko za východnou a južnou tribúnou. Bufety budú zabezpečené na každej tribúne.

postup pre držiteľov permanentiek

Držitelia permanentiek na sezónu 2023/2024 majú garantovaný vstup zdarma. Pre vstup je však potrebná vstupenka za 0 €, ktorú získate nasledovne:

• ONLINE PREDAJI si vyberiete ľubovoľné miesto na hlavnej tribúne | východná tribúna - sektory A, okrem VIP (viď mapka nižšie), ktoré vložíte do košíka.
  • Pre tzv. nulový lístok je potrebné vložiť zľavový kupón (naspodku stránky, viď obrázok) = jedinečný 8-miestny kód na zadnej strane vašej permanentky (posledných 8 znakov z dlhého kódu). Pokiaľ by ste mali problém s prečítaním kódu, resp. sa vám zmazal, napíšte nám na vstupenky@mskzilina.sk.
  • Následne vám systém vygeneruje vstupenku za 0 €, ktorú si buď uložíte do mobilu (mailu) alebo vytlačíte.
  • Ak by ste si to chceli vymeniť osobne na pokladni, môžete tak spraviť priamo v Trenčíne na pokladni na južnej tribúne od 15:30 hod. (viď mapka).

predaj vstupeniek

Pre fanúšikov MŠK bude vyhradená východná tribúna a južná tribúna. Vstupenky je možné zakúpiť:

• v pokladni MŠK (južná tribúna) | štvrtok 16.5. (14-18 hod.) a sobota 18.5. (9-12 hod.)
  • v pokladni na štadióne v Trenčíne - pri Fanshope AS na južnej tribúne (viď mapka nižšie) - od 15:30 hod. do 17:45 hod. (tam si môžete vymeniť svoju permanentku za 0 € lístok).

v sobotu vlakom so ŠOŠONOM

Ideálny popoludňajší čas a netradičný výlet vlakom? Tento výlet spojený s futbalom vám spríjemní náš maskot Šošon. A nielen to! Pokiaľ sa vyberiete so Šošonom vlakom s odchodom zo Žiliny o 14:44 hod. okrem fotky s naším maskotom získate aj vstupenky zdarma na podvečerný duel v Trenčíne. Zo stanice to pritom máte na Štadión Sihoť pešo za menej ako 15 minút.

Idete s nami vlakom? Vidíme sa v sobotu 18. mája o 14:30 na železničnej stanici v Žiline.

Zabezpečený je aj odvoz nazad do Žiliny. Vlak z trenčianskej stanice odchádza po zápase v ideálnom čase o 19:53 hod.

bulletin pred zápasom

Aj v Trenčíne sme si pre vás pripravili Bulletin MŠK v tlačenej verzii, ktorý si môžete zobrať pri vchode zdarma a prelistovať priamo na tribúne.

Dočítate sa v ňom:

• o tlaku očami Miša Ščasného
  • o detailnom rozbore súpera,
  • o H2H, resp. podrobných štatistikách a porovnaniach
  • o poďakovaní našim sponzorom
  • ale aj o iných produktoch či zľavových kupónoch našich partnerov.

rozhodcovia

Sobotný duel 10. nadstavbového kola, ktorý má na Štadióne MŠK výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Ivan Kružliak. Na čiarach mu asistujú Branislav Hancko a Ján Pozor.

priamy prenos

Televízny duel budete môcť sledovať aj za asistencie systému VAR naživo na internetovom portáli VOYO.