V Trnave ukázať charakter a konečne sa nakopnúť
Nadstavbové boje vo Fortuna lige pokračujú pre futbalistov MŠK Žilina súbojom proti Trnave, ktorá bude naším posledným súperom pred odvetami. Po dvoch vzájomnýh dueloch pod Dubňom - ligovom v jesennom závere a pohárovom v jarnom štvrťfinále - cestujeme tentoraz do Slovenského Ríma.

Pred sobotným duelom sme rozobrali všetky aktuálne témy i nálady s trénerom Petrom Černákom.

Duel s výkopom o 18:00 hod. rozhoduje ako hlavný arbiter Dušan Sedlák.


novinky u súpera

Proti Spartakovcom nás čaká už štvrtý vzájomný zápas počas aktuálnej sezóny. K dvom ligovým meraniam v základnej časti (remíza 1:1 u súpera, doma prehra 0:1) sa pridalo aj pohárové štvrťfinále, ktoré prinieslo pred necelým mesiacom pod Dubňom taktické šachy s neúspešným jedenástkovým rozstrelom pre Šošonov. Trnava, ktorá počas tohto týždňa rozohrala už aj semifinále pohára (v prvom semifinálovom stretnutí zvíťazila doma nad Senicou 3:0), na jar stále čaká na ligový triumf, kvôli čomu sa prepadla na aktuálne 3. miesto. Víťazstvá prišli iba v spomínaných dueloch Slovnaft Cupu.

Stretnú sa tak dva tímy, ktoré neoplývajú najlepšou formou. Oba pritom potrebujú bodovať, Šošonom sa naposledy podarilo doniesť tri body zo Štadióna Antona Malatinského na jeseň 2019. Pred necelým mesiacom sme sa tam predstavili v rámci 2. kola nadstavby, keďže v City Aréne hráva svoje domáce zápasy aj Sereď.

My veríme, že aktuálne nepriaznivé výsledky konečne zlomíme a do kabíny žltozelených sa vráti víťazná emócia. Viac už prezrádza v riadkoch nižšie kormidelník MŠK.


chcieť sa ukázať proti rivalovi

Celý realizačný tím na čele s trénerom Petrom Černákom si uvedomuje aktuálnu situáciu, ktorá sa premietla do výkonov, ktoré nám nedovoľujú pomýšľať na lepšie ako 6. miesto. Ako je na tom kabína?

"Nálada v kabíne je priamo úmerná dobe čakania na výhru. Potrebovali by sme víťazstvo ako soľ. Víťaznú emóciu potrebuje každý futbalista, každý športovec. Robilo by sa ľahšie každému v kabíne. Teraz sa s tým ale treba vysporiadať, ukázať charakter. Každý z nás si musí vstúpiť do svedomia, čo pre to urobil a čo ešte vie spraviť navyše. Na "konci dňa" sa to všetko ukáže na trávniku, kto je čo ochotný spraviť pre seba, pre tím a najdôležitejšie je, čo spraví pre klub."

Potrebujeme sa chytiť, proti Trnave to bolo vo všetkých troch stretnutiach viac ako vyrovnané - remíza 1:1, prehra 0:1 a pohárová prehra po penaltách. Ako sa postaviť Trnave?

"Sú to skúsení borci, organizovaný tím s individualitami, veľký rival. Pre chalanov by to mala byť výzva - hrať na krásnom štadióne, výborný terén, dobrý súper, futbalová kulisa - motivácia sama o sebe. Potrebujeme sa dobre nastaviť a určite sa vyrovnať súperovi v dôraze a ukázať tam svoju hru."

Pred mesiacom sme sa stretli v pohári, tam to boli taktické šachy o postup. Teraz to môže byť rozdielne, keďže oba tímy potrebujú tri body.

"Počas týždňa sa Trnava chytila v pohári, hrá doma a čakáme od nej tlak. Jednoznačne máme na to, aj napriek zdravotným problémom, aby sme mohli pomýšľať na úspech. Spartak je motivácia, verím teda tomu, že sa chalani ukážu a porovnajú sa s tímom zo špicu tabuľky."

Spomínate zdravotné problémy, prispôsobí sa tomu herný štýl, resp. rozostavenie?

"Máme krátkodobé výpadky, choroby i dlhodobé zranenia. Nie je to ideálne obdobie, preto budeme čakať na zdravotný stav hráčov až do výkopu. Na niečo sme sa pripravovali, no chalani nám vypadli v priebehu týždňa, niektorí zas po pauze naskočia. Máme varianty, zvážime to a verím, že vyberieme tú najlepšiu, v tom prípade víťaznú."


otvorený aj sektor hostí

Aktuálne nariadenia nielenže povoľujú otvorený sektor hostí, ale predčasne sa menia aj podmienky vstupu na štadión. V zmysle najnovších opatrení môžu diváci navštíviť futbalové štadióny bez obmedzení - rušia sa režimy OTP, OP či OP+.

Predaj vstupeniek bude prebiehať v sobotu priamo pred štadiónom v Trnave u bezpečnostného manažéra MŠK Martina Ukropa (martin.ukrop@mskzilina.sk | 0911 421 492). Prosíme všetkých potenciálnych záujemcov, aby ho vopred kontaktovali.

Cena vstupenky je 10 €.


rozhodcovia

Sobotný zápas 5. kola nadstavby, ktorý má v Trnave výkop o 18:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Dušan Sedlák, Na čiarach mu asistujú Erik Weiss a Tomáš Straka.


priamy prenos

Stretnutie proti Seredi budete môcť sledovať naživo na internetovej platforme VOYO.