UYL | Proti Kodani o historický postup do štvrťfinále

Je to tu! Po troch týždňoch ďalší európsky futbalový sviatok – osemfinále mládežníckej Ligy majstrov proti FC Kodaň. Opäť doma, opäť pred vypredanými tribúnami a veríme, že opäť aj s víťazným koncom. Ste pripravení? Lebo my áno!

Stretnutie má na Štadióne MŠK Žilina výkop v utorok o 16:30 hod. a povedú ho arbitri z Holandska. Priamy prenos môžete sledovať na Voyo.

ŽIADAME VŠETKÝCH FANÚŠIKOV, ABY PRIŠLI NA ŠTADIÓN DOSTATOČNE VOPRED A PREČÍTALI SI ORGANIZAČNÉ POKYNY.


o súperovi

FC Kodaň

Rok založenia: 1992

Klubové farby: biela a modrá

Štadión: Parken (kapacita 38 065 divákov) | KB. P.Bangsvej, Frederiksberg

Umiestnenie v lige U19:

 • aktuálna sezóna: 3. miesto (29 bodov po 13. kolách – 2 zápasy k dobru)
 • minulá sezóna: 2. miesto (za FC Midtjylland)

Tréner U19: Morten Bisgaard (Dánsko)

Najlepší strelec U19: Amin Chiakha – 7 gólov (liga) + 5 gólov (UYL)

Výsledky v UYL:

 • Skupina A – 1. miesto | 13 bodov | 18:7
  • vs. Manchester United – výhra (1:0) a remíza (2:2)
  • vs. Galatasaray Instanbul – výhra (5:1) a výhra (6:0)
  • vs. FC Bayern Mníchov – výhra (3:2) a prehra (1:2)
 • play-off – voľno (priamy postup do osemfinále)

v skupine boli najlepší

Pán tréner, Kodaň vyhrala svoju skupinu v UEFA Youth League pred Bayernom, Manchestrom United a Galatasarayom. Čo to hovorí o sile ich tímu?

"Myslím si, že skupinu zaslúžene vyhrali. Náš videoanalytik bol v kontakte s videoanalytikom Bayernu Mníchov a ten mu potvrdil, že zaslúžene skončili na čele skupiny. Videl som ich zápasy proti všetkým súperom v skupine, v každom z nich boli lepším tímom. Na každom poste majú komplexne kvalitných hráčov."

Súpera máte určite naštudovaného. Kde sú jeho silné stránky, na čo si musíme dať najviac pozor?

"Je to kvalitné družstvo po organizačnej, defenzívnej aj ofenzívnej stránke. Z toho, čo som mal možnosť vidieť, sa Kodaň prezentuje postupným útokom na veľa prihrávok, hrajú vysoký pressing na súpera. Najmä po organizačnej stránke majú veľmi dobre zvládnutý spôsob hry. Hrajú trochu odlišným spôsobom ako Dortmund. Nemecký klub sa orientoval na rýchle útoky a spoliehal sa na kvalitu vrchných hráčov. Dánsky klub sa skôr prezentuje postupným útokom, držaním lopty a organizáciou hry."

Zaujali vás nejaké individuality v tíme súpera?

"Vrchní hráči sú veľmi technicky zdatní aj driblingoví. Upútalo ma na nich, že súperovi nič nedajú zadarmo. V zápasoch, ktoré som videl, vyzerali veľmi dobre fyzicky pripravení. Celý zápas hrajú vo vysokom pressingu, ale takisto sa kompaktne vracajú aj do defenzívy."


chceme prekonať rekord

Aké by mohli byť naše zbrane, kde vidíte naše výhody?

"Chceme sa prezentovať poctivým futbalom, opierať sa o náš spôsob hry a princípy, ktoré máme zaužívané. Tým by sme chceli súpera prevýšiť a zdolať."

Aký zápas očakávate?

"Očakávam náročné stretnutie, v ktorom budú rozhodovať detaily. Verím, že budeme mať lepšiu športovú formu ako súper. Do zápasu pôjdeme s pokorou, rešpektom k súperovi a vierou vo vlastné sily. Verili sme, že môžeme byť úspešní proti Sparte, podobne to bolo aj proti Dortmundu. Rovnako to bude aj v tomto zápase."

V prípade postupu by sme prekonali rekord chalanov spred dvoch rokov. Je to ďalšia motivácia navyše?

"Áno. Keď sme sa už dostali do tejto fázy súťaže, ako tomu bolo aj pred dvomi rokmi, chceme prejsť aj cez tohto súpera. Chceme prekonať historický rekord slovenského futbalu v tejto súťaži."


priamy prenos

Zápas mládežníckej Ligy majstrov medzi Šošonmi a FC Kodaň bude vysielať internetová platforma Voyo.


rozhodcovia

Osemfinále mládežníckej Ligy majstrov povedú rozhodcovia z Holandska. Hlavným arbitrom bude Joey Kooij, ktorému budú na čiarach asistovať Patrick Inia a Dyon Fikkert. Štvrtým rozhodcom bude Slovák Michal Očenáš.


parkovanie

Parkovať bude možné za východnou aj západnou tribúnou:

 • Parkovisko P1 za západnou tribúnou - vstup popri Holiday Inn iba pre osobné vozidlá,
 • Parkovisko P3 za východnou tribúnou - umožnený vstup výhradne z Ľavobrežnej ulice aj pre "vlastné" autobusy organizovaných skupín - viď mapka (od Uhoľnej ulice bude vjazd zatvorený).
  • Parkoviská budú oficiálne otvorené od 12:00 hod.
 • Pri príchode aj odchode zo štadióna budú otvorené zjazdy a výjazdy z Ľavobrežnej ulice (výpadovka na smer Martin).
 • Odporúčame prísť na štadión pešo, resp. zaparkovať v meste na priľahlých parkovacích plochách alebo v OC Mirage a prísť na štadión pešo popod železničnú stanicu.

rodinný sektor otvorený

Zábava, hry, animátori či náš maskot Šošon? To je rodinný sektor Jánošíkov dvor (partner nášho rodinného sektora) pre najmenších Šošonov, ktorý bude otvorený aj v stredu.

Spolu sa budeme nielen hrať a zabávať, ale aj povzbudzovať našich futbalistov. Výhodou rodinného sektoru je veľký priestor vo vnútri tribúny, v ktorom sa aj pri nepriaznivom počasí môžu deti do sýtosti zabaviť s animátormi z Detského sveta z OC Mirage na každom domácom zápase. Vchod cez vstup 8.


fanshop otvorený

Fanshop MŠK (západná tribúna) bude v utorok otvorený od 14:30 - 18:00 hod. V predaji budú pri príležitosti tohto stretnutia aj špeciálne šály! Šály si budete môcť zakúpiť aj v stánku oproti fanshopu (iba hotovosť).


Facebook