UYL | Novú európsku cestu začíname v stredu na Cypre

Je to tu! Po dvoch rokoch sa vraciame do najlepšej európskej mládežníckej súťaže. UEFA Youth League nám v sezóne 2021/2022 priniesla mnoho radosti, a preto si chceme túto cestu opäť zopakovať. Proti nám ale bude stáť nevyspytateľný cyperský majster Pafos FC. Podarí sa nám opäť na úvod zdolať súpera z južnej Európy? Ako na to, prezrádza tréner Ivan Belák.

Stretnutie má v Pafose výkop o 15:00 hod. nášho času a povedú ho arbitri z Česka. Priamy prenos na Slovensku, žiaľ, nebude dostupný.

o súperovi

Pafos FC

Rok založenia: 2014

Klubové farby: biela a modrá

Štadión: Stelios Kyriakides Stadium (kapacita 8 500 divákov)

Umiestnenie v lige:

• aktuálna sezóna: 3. miesto (po 3. kolách 7 bodov - 2 výhry a 1 remíza)
  • minulá sezóna: 1. miesto (historicky prvý titul)

zohratosť proti multinárodnému tímu

Pán tréner, dnešným dňom začala ostrá príprava na stredajší duel UEFA Youth League. Súpera ste si ale spolu s realizačným tímom študovali už dopredu. Čo ste zistili?

„Mali sme možnosť vidieť súpera v prvých troch ligových zápasoch na Cypre, keďže sa im súťaž rozbehla neskôr ako u nás. Bolo vidieť, že výkonnosť Pafosu v nich stúpala a každým zápasom sa zlepšovali. Čo sa týka tímu, tak majú multinárodný káder s futbalistami z viacerých krajín sveta. Majú viac legionárov ako domácich hráčov, takže určite budú kvalitným súperom. Zodpovedne sa na nich pripravujeme. “

Aký preferujú herný štýl? Na čo si musíme dať pozor a kde majú, naopak, medzierky?

„Pripravujeme sa na to, že hrajú stále rovnakým systémom a v zápasoch ho nemenia. V prvom rade sa ale sústreďujeme na svoj výkon a našu hru, aby sme dodržali naše princípy v obrannej aj útočnej fáze.“

Do PAOKu sme pred dvomi rokmi cestovali s cieľom prekvapiť favorita. Aký bude ten cieľ teraz, keď sme miernym papierovým favoritom my?

„To ukáže až samotný zápas. Ako som spomínal, v kádri majú mnoho legionárov zo Španielska, Portugalska či Južnej Ameriky, vďaka čomu môžu byť veľmi nevyspytateľní. V úvodnom stretnutí vidím šance 50 na 50 a uvidíme, akú pozíciu si vytvoríme do odvety.“

nominácia na cyprus

Brankári: Jakub Badžgoň, Jakub Jokl, Samuel Hostačný

Obrancovia: Tomáš Jaššo, Michal Mynář, Adam Oravec, Marek Rehák, Timotej Hranica, Dávid Fiflík, Basirou Badjie, Teodor Staník

Stredopoliari: Vincent Chyla, Samuel Šamaj, Samuel Šarudi

Útočníci: Vuk Atanasijević, Martin Klaučo, Marek Beňadik, Michal Pekelský, Matej Šimun, František Kóša

Budú pre nás vyššie spomenuté posily z “A” či “B”- tímu tak výrazné, ako tomu bolo pred dvomi rokmi?

„Určite budú prínosom, i keď nám niektorí vypadli skrz menšie zdravotné problémy. Cestujeme tam však s tímom, ktorý si mládežnícku Ligu majstrov vybojoval, tým pádom si myslím, že môžeme nadviazať na zohratosť z jarnej časti uplynulého ročníka.“

Treba spomenúť našu nie úplne ideálnu formu v ligovej súťaži. Čo je podľa vás za tým? Môže nás to nejako ovplyvniť?

„Nepovedal by som, že máme zlú formu, nakoľko sme v každom stretnutí vo väčšine ukazovateľov lepší. Chýba nám najmä šťastie v rozhodujúcich situáciách v oboch pokutových územiach. Buď dostaneme lacné góly, alebo nepremeníme veľa našich šancí. Tak tomu bolo aj v poslednom kole v Podbrezovej, kde výsledok mohol byť úplne iný. Verím, že keď naďalej budeme tvrdo pracovať, tak to pretavíme do lepších výsledkov aj v lige.“

Aká je nálada pred odchodom? Doznieva ešte nevydarený víkend alebo už sa chalani tešia na Cyprus?

„Toto je úplne iná súťaž, je to Liga majstrov. Určite sa na to tešia, ako všetci v klube. Chceme tam čo najlepšie reprezentovať značku MŠK Žilina.“

rozhodcovia

Duel prvého kola play-off majstrovskej vetvy mládežníckej Ligy majstrov povedú rozhodcovia z Česka. Hlavným arbitrom bude Jan Petrík, ktorému na čiarach budú asistovať Jakub Hrabovský a Jan Hurych. Štvrtým rozhodcom bude Cyperčan Andreas Tehrani.

Na Stelios Kyriakides Stadium v Pafose sa stretnutie začne o 15:00 hod. nášho času, na Cypre bude o hodinu viac.

priamy prenos

Zápas mládežníckej Ligy majstrov medzi Pafosom a MŠK Žilina bude vysielať držiteľ práv na Ligu majstrov (aj mládežnícku) na Cypre. Tento televízny kanál je dostupný iba tamojším obyvateľom a iný prenos, žiaľ, nebude k dispozícii.