Šošoni v repre: Pätica z ”A”- tímu vo výbere Sokolíkov
Po nevydarených výsledkoch vo Fortuna lige, ktoré sa Šošonmi ťahali už od posledného reprezentačného zrazu, prichádza šanca na ďalší reštart - októbrový asociačný termín. V tomto prípade odíde na zrazy reprezentácií päť hráčov "A"-mužstva, ktorí spoločne zabojujú o postup 21-tky na Euro.

Výbornou správou je aj fakt, že trojica Šošonov sa opäť dostala aj medzi náhradníkov slovenských Sokolov - Samuel Petráš, Matúš Rusnák a Adrián Kaprálik.

Prinášame vám súhrnné informácie o všetkých kvalifikačných a prípravných zápasoch, ktoré čakajú reprezentantov spod Dubňa v najbližších dňoch.

sokolíci proti favoritovi a outsiderovi

V októbrovom 23-člennom výbere trénera Jaroslava Kentoša sa rovnako ako v septembri nachádza pätica hráčov z klubu MŠK Žilina - Ľubomír Belko, Tomáš Nemčík, Samuel Suľa, Adam Goljan a Adrián Kaprálik. Pre zranenie, naopak, z nominácie vypadol Miroslav Gono. Vo výbere, samozrejme, figuruje aj náš kmeňový hráč Ján Bernát.

Po polovične úspešnom úvode kvalifikácie nás v skupine C tentokrát preveria favorit skupiny - Španielsko a outsider z Malty.

Program SR "21"

8.10. (20:45 SEČ) Španielsko "21" - Slovensko "21" 3:2 (0:1) Góly SVK: Bernát, Lichý

Šošoni v akcii: Tomáš Nemčík odohral celé stretnutie, Adam Goljan bol na trávniku do 62. minúty a pripísal si asistenciu pri góle Jána Bernáta. Adrián Kaprálik hral do 69. minúty. Ľubomír Belko a aj Samuel Suľa sledovali napokon neúspešné stretnutie iba z lavičky náhradníkov.

12.10. (16:30 SEČ) Slovensko "21" - Malta "21" 4:0 (2:0) Góly SVK: Trusa 3, Kadák

Šošoni v akcii: Tomáš Nemčík odohral celé stretnutie, Adrián Kaprálik hral do 68. minúty (na konte mal jednu asistenciu), kedy ho vystriedal práve Adam Goljan. Samuel Suľa sledoval stretnutie iba z lavičky náhradníkov, Ľubo Belko nebol ani na lavičke.

výborne obsadený turnaj do 19 rokov

Z pôvodného dvojnásobného zastúpenia žltozelených v nominácii slovenskej reprezentácie do 19 rokov na domáci Turnaj UEFA napokon ostal jeden hráč spod Dubňa. Je ním pravý obranca a kapitán našej 19-tky Samuel Kopásek. Timotej Jambor na výborne obsadený turnaj neodcestuje zo zdravotných príčin. Stredný záložník Dominik Šnajder tentokrát bude čakať na povolanie medzi náhradníkmi.

Sokolíci pod vedením trénera Alberta Rusnáka narazia v priebehu pár dní na európsku špičku, keď si zmerajú sily s krajinami ako Nemecko, Holandsko a Portugalsko.

Program SR "19"

6.10. (18:00 SEČ) Slovensko "19" - Nemecko "19" 1:6 (0:2) Góly SVK: Mišovič

Šošon v akcii: Samuel Kopásek odohral na pravej strane päťčlennej obrany celý duel.

9.10. (19:00 SEČ) Slovensko "19" - Holandsko "19" 2:1 (0:1) Góly SVK: Gajdoš, Urgela

Šošon v akcii: Pravý obranca Samuel Kopásek opäť odohral celých 90 minút a výraznou mierou prispel k výbornému výsledku slovenskej 19-tky.

12.10. (18:00 SEČ) Slovensko "19" - Portugalsko "19" 1:0 (0:0) Gól SVK: Gajdoš

Šošon v akcii: Pravý obranca Samuel Kopásek nastúpil v 81. minúte a prispel k cennej výhre.

18-tku preverí sused z východu

Rovnako aj vo výbere do 18 rokov budeme mať početné zastúpenie, aj tu však zasiahli zdravotné problémy. Z nominovanej pätice Šošonov bude nakoniec trénerovi Stanislavovi Macekovi k dispozícii iba štvorica - Dominik Kúdelčík (brankár), Samuel Javorček (stredopoliar), Mário Sauer (stredopoliar) a Leonardo Bortoli (krídelník). Kapitán tejto vekovej kategórie a stopér Tomáš Jaššo o tento zraz príde. Aj medzi náhradníkmi opäť nájdeme nášho hráča, konkrétne ide o Sebastiána Mlynára (krídelník).

V Dunajskej Strede si slovenskí reprezentanti zmerajú sily v dvojzápase s Ukrajinou.

Program SR "18"

8.10. (16:00 SEČ) Slovensko "18" - Ukrajina "18" - ZRUŠENÉ

10.10. (11:00 SEČ) Slovensko "18" - Ukrajina "18"ZRUŠENÉ

úvod kvalifikácie na ME U17

O niekoľko dní neskôr (11.10. - 23.10. 2021) čaká reprezentačný zraz a 1. kolo kvalifikácie na Majstrovstvá Európy do 17 rokov aj túto vekovú kategóriu. Medzi klubmi vo výbere trénera Fodreka dominuje znova MŠK Žilina, keďže by do Bieloruska mala pocestovať pätica žltozelených - Jakub Badžgoň (brankár), Adam Oravec (obranca), Matej Šimun (stredopoliar), Leo Sauer (krídeník) a Vladimír Vaľko (útočník). Dvojica Jakub Zemko a Filip Magát si počká medzi náhradníkmi.