Šošoni v Bayerne Mníchov
MŠK Žilina

Začiatok týždňa strávili šošoni, menovite asistent trénera Ladislav Kubalík a náš talent Patrik Jakubík s otcom, v nemeckom veľkoklube z Mníchova. Od pondelka do stredy tak mali možnosť nahliadnuť do kuchyne Bayernu.

"Ešte v lete na turnaji v Hradci Králové si nášho hráča Patrika Jakubíka všimol skaut Bayernu Mníchov, ktorý vyhľadáva talenty na Slovensku, Česku i Maďarsku. Na základe tohto interesu klub pozval hráča na krátky pobyt, kde mal možnosť spoznať chod klubu, zoznámiť sa so systémom práce a v neposlednom rade si overiť aj individuálnu kvalitu v jednom z najväčších klubov v Európe," prezradil príčinu pracovnej návštevy Bavorska asistent trénera MŠK Žilina Ladislav Kubalík. "Mojou úlohou bolo ako zástupca klubu sprevádzať Paťa počas tohto pobytu, ale zároveň sme chceli nazrieť hlbšie do fungovania mládežníckej akadémie a nadviazať priamy kontakt s týmto veľkoklubom."

Čo všetko videli a absolvovali?

"Patrik v pondelok absolvoval tréningovú jednotku s kategóriou U14, poobede sme mali možnosť vzhliadnuť štadión a útroby Allianz arény. V utorok trénoval dvojfázovo, doobeda len so skupinou hráčov a pred druhým tréningom sme stihli navštíviť Fanshop a tréningovú jednotku "A"-tímu s viacerými hviezdami ako Ribéry, Lahm, Alonso, Rafinha, čo bol veľký zážitok," prezradil asistent, ktorý sa dozvedel aj ďalšie zaujímavé novinky z diania u aktuálneho nemeckého šampióna. "Mal som možnosť komunikovať s manažérom mládeže, ktorým je Timon Pauls, prebrali sme detaily práce s akadémiou v Bayerne. Potvrdil, že tak ako vo všetkých Európskych krajinách, tak aj oni majú svoje problémy, či už je to výchova mládeže, alebo tréningové priestory. Tie sa snažia vyriešiť výstavbou nového tréningového centra, ktoré bude hotové v júli 2017 a bude jedným z najlepších a najmodernejších v Európe."

Aké zážitky si odnáša podľa trénera náš mladý talent?

"Myslím si, že Paťove zážitky a skúsenosti sú len pozitívne a odovzdá ich ďalej svojim spoluhráčom. Každý hráč, ktorý také niečo zažije, by to mal využiť vo svoj prospech a zobrať si čo najviac do budúcna. Myslím si, že organizácia aj starostlivosť bola na vysokej úrovni a hráča to môže iba posunúť vpred."