Šošoni na Ostrovoch, cesta bez problémov
Streda v podaní žltozelených patrila presunu do dejiska zápasu 1. predkola Európskej ligy. Zo Žiliny cez Piešťany a Liverpool do Wrexhamu, cieľovej destinácie, trvala cesta približne sedem hodín. Šošoni bezpečne pristáli a presunuli sa do Wrexhamu, kde bude celá výprava ubytovaná.

Šošoni vyrážali zo Štadióna MŠK pred deviatou hodinou ráno nášho času. Najskôr absolvovali autobusový transfer na piešťanské letisko, odkiaľ ich čakal takmer trojhodinový let do Liverpoolu. Z mesta na rieke Mersey sa celý tím presunul do Wrexhamu, kam výprava dorazila o 15:30 SELČ. 

Vo Wrexhame, mieste ubytovania Žilinčanov, pôsobí najstarší waleský futbalový klub (AFC), hrajúci však v anglickom futbalovom systéme piatu najvyššiu súťaž zvanú National League.

Prvú takúto cestu na súťažný zápas mimo Slovenska absolvoval aj rýchlonohý pravák Matúš Rusnák, ktorý sa s nami podelil o svoje bezprostredné pocity.

"Dojmy sú zatiaľ skvelé, veď som sa dostal na súpisku zápasu Európskej ligy. Všetci sa na to tešíme aj z toho pohľadu, že sme mladý tím a pre každého z nás je to veľká skúsenosť." Transfer podľa "Ruskyho" prebebol celkom svižne. "Cesta ubehla rýchlo aj preto, že sme leteli z Piešťan, kde sme sa vybavili rýchlo. Let bol tiež fajn, všetko dopadlo tak, ako malo," hovorí žilinská 66-tka, ktorá pri pristávaní v Liverpoole tiež hľadala na obzore dva najznámejšie liverpoolske štadióny - Anfield a Goodison Park. "Chceli sme ho vidieť aspoň z lietadla, no nepodarilo sa. To ale nevadí, pretože sme sem prišli kvôli niečomu inému."

Žilinskú výpravu neprivítalo typické britské sychravé počasie, trochu nezvyčajne bolo slnečno. Podľa predpovedí by však malo v čase zápasu pršať.