So Sigmou v príprave znovu po dvoch rokoch

V poradí štvrtý prípravný zápas Šošonov bude mať opäť podtón československej rivality. Po Baníku spred týždňa a pol narazíme aj na Sigmu Olomouc, a to opäť v Slatinicích, kde sme dva roky dozadu triumfovali 3:1. Víťazstvo proti Košiciam nám zachutilo a ďalšie budú chcieť žltozelení určite pridať aj za riekou Moravou. 

Zo zápasu bude dostupný aj priamy prenos.


novinky u súpera

Po niečo viac ako dvoch rokoch sa v príprave stretávame znova so Sigmou a opäť to bude na ihrisku v Slatinicích. Vtedajšie víťazstvo 3:1, o ktoré sa pričinil Kaprálik, Jibril a Owusu, by sme určite brali aj tentokrát. Práve prvý menovaný si tak bude môcť znovu pripomenúť svoj presný zásah priamo na mieste činu. Olomouc, ktorý má za sebou neúspešnú baráž o Konferenčnú ligu, už absolvoval v príprave, rovnako ako my, tri prípravné stretnutia. V nich zatiaľ nespoznal premožiteľa, keď po dvoch remízach 1:1 s poľským súpermi Pogoň Štetín a Jagielonia Bialystok zvíťazil v stredu rozdielom triedy (3:0) nad AS Trenčín. Dvomi presnými zásahmi v príprave sa už prezentoval mladý odchovanec a útočník Matej Hadaš.


nadviazať na košice proti kvalitnejšiemu súperovi

Slová asistenta trénera Martina Kuciaka pred duelom s Košicami sa naplnili v tom, že už by sme chceli v príprave vyhrať, aby to hráčom dodalo viac psychických síl pred ďalšou fázou prípravy.

"V príprave nám nejde o výsledky, ale vždy je pozitívne, keď sa o ne môžete oprieť. Pred výsledkami však hľadíme na výkony. Myslím si, že sme v stredu na ihrisku videli aj celkom slušný výkon z našej strany. Najmä úvodná 60-minútovka bola dobrá, čo sa týka organizácie hry aj vecí z tréningu, ktoré sme preniesli do zápasu. Samozrejme, videli sme tam aj rezervy, nebudeme si klamať. Celkový dojem zo zápasu je však fajn, hrali sme doma, kde nás mohli vidieť aj naši fanúšikovia. Ukázali sa pred nimi aj mladší chalani z akadémie."

Navyše, dvaja z nich sa presadili premiérovo aj strelecky...

"Je to super, tešíme sa z toho. Obaja si otvorili strelecký účet v Áčku, takže to môže byť pre nich povzbudenie do ďalšej práce."

Spomínali sme, že výsledok z hľadiska prípravy až taký dôležitý nie je. Aký dôležitý je však progres v našej hre?

"S tým sme spokojní, bolo ho tam vidieť. Navyše, aj kondičné údaje zo zápasu ukazujú veľmi dobré čísla, nakoľko je počas tohto týždňa najvyššia kumulácia záťaže. V tomto smere ukázali chalani vysokú morálku. Zároveň dokázali v únave dodržiavať taktické pokyny, čo je vždy veľmi ťažké. Progres v kolmosti a priamočiarosti sme videli, ešte by sme však chceli byť nebezpečnejší a rýchlejší smerom k súperovej bráne. Verím, že časom sa k tomu prepracujeme."

Pred nami je Olomouc, na čom si bude zakladať tentokrát?

"Je to najmä kvalitnejší súper, bude to iný zápas, je to predsa len iná liga. Konfrontácia so zahraničným súperom je pre nás vždy výborná a prínosná. Nebudeme však uhýbať z našej hry, prispôsobovať sa a pozerať na súpera. Bez ohľadu na meno, radšej by sme chceli zase predviesť to, čo nám je vlastné a posúvať sa."

Ako sme na tom zdravotne? Bude už niekto zo zranených hráčov k dispozícii?

"James Ndjeungoue sa postupne vracia do tréningu, záťaž sa mu zvyšuje. Tomáš Hubočan takisto začal trénovať, i keď iba individuálne. Aj mladí Fero Kóša už nabieha pomaly späť. Postupne sa chalani vracajú a veríme, že sa to už v takomto počte nebude opakovať, aby nedochádzalo k veľkým rozdielom v tréningovom vyťažení. Je obrovský rozdiel, ak hráč absolvuje alebo neabsolvuje dva týždne prípravy. Dúfame, že už nás to bude obchádzať a budeme budovať káder smerom do kvality."


priamy prenos


Facebook