Roland Gerebenits bude po rozviazaní zmluvy so Šošonmi pokračovať na Cypre
Odchovanec MŠK Žilina Roland Gerebenits sa dohodol so Šošonmi na rozviazaní zmluvy. V kariére si prvýkrát vyskúša pôsobenie mimo Slovenska. Do konca aktuálnej sezóny sa upísal druholigovému cyperskému tímu Enosis Neon Paralimni. Po jej skončení môžu obe strany využiť možnosť opcie na ďalšiu sezónu.

Hrotový útočník, ktorý bol v predchádzajúcom ročníku členom rezervy MŠK, si na svoje konto v žltozelených farbách pripísal celkovo 10 gólov a 6 asistencií v 43 zápasoch.


rozchod len v dobrom

V žltozelenom drese pôsobil od kategórie U6, do kabíny "A"- tímu nakukol už v šestnástich rokoch a vo vitríne má aj majstrovský titul ako člen širšieho kádra z roku 2017. Po viacerých zraneniach nenabrala kariéra Rolanda Gerebenitsa ideálny smer. Po hosťovaniach v Podbrezovej či Pohroní mu klub umožnil hľadať si nový klub a po vzájomnej dohode predčasne rozviazal zmluvu pod Dubňom.

"V prvom rade by som sa chcel poďakovať klubu MŠK Žilina za krásnych pätnásť rokov, ktoré som tu prežil. Vždy je ťažké odísť z materského klubu niekde inde. Rovnako ďakujem vedeniu za rýchle jednanie a rozviazanie zmluvy, aby som mohlo odísť čo najskôr. Som rád, že mi klub umožnil odchod a môžeme sa rozísť v dobrom. Rovnako len v dobrom budem spomínať na pôsobenie v rodných žltozelených farbách," vyhlásil lúčiaci sa "Gere", ako znela jeho prezývka v šatni.

V minulej sezóne si pripísal za rezervu Šošonov štyri góly, no ďalšie už bude pridávať na juhu Európy. Rolandovmu novému klubu Enosis Neon Paralimni FC patrí v druhej najvyššej cyperskej lige druhá priečka a netají sa túžbou vrátiť sa medzi tamojšiu elitu.

"Prestup sa upiekol veľmi rýchlo. Sám sa to dozvedel dva dni predtým, ako som už odletel na Cyprus. Hneď po príchode som absolvoval lekársku prehliadku a v utorok už absolvujem aj prvý tréning s mužstvom. Teším sa na príležitosť, ktorá sa mi naskytla. Budem si môcť vyskúšať aj zahraničný angažmán, čo je pre mňa nová výzva," zhodnotil prestup bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska vo všetkých vekových kategóriách.

Gere, ďakujeme za všetko a želáme veľa úspechov v ďalšej kariére!