Prvá spätná väzba pre trénerov príde v sobotnom dueli proti Podbrezovej
Prvý týždeň letnej prípravy a zároveň prvý týždeň trénera Jaroslava Hynka na lavičke MŠK Žilina vyvrcholí premiérovým prípravným stretnutím. V sobotu podvečer vyzveme už tradičného "sparingpartnera" a po najnovšom aj staronového konkurenta vo Fortuna lige - Podbrezovú. Nielen o súboji na Horehroní so šéfom žltozelenej lavičky.

Sobotný prípravný duel s výkopom o 18:00 hod. budete môcť sledovať naživo na MŠKŽilinaTV.


sobota ukáže, na čo nadviazať, kam smerovať ďalej

Pán tréner, ako prebehla aklimatizácia na stoličku, káder, žilinské pomery?

"Všetci hráči, keď sa spolu bavíme o tréningu, i celý klub prijal nový realizačný tím veľmi dobre. Podmienky i servis máme maximálny a môžeme sa sústrediť iba na futbal. Aklimatizácia je teda v pohode, popri tom som stihol spoznať aj trénerov z mládeže. Zatiaľ to ide podľa plánov."

Čo ste zistili počas prvých tréningoch o kádri?

"Je vidieť, že mladí hráči veľmi chcú. Je potreba, aby sa niekedy chalani na tréningu upokojili a aby tam bolo viac presnosti a mohli sme tak viac plniť princípy. Inak nám viac-menej prvý týždeň bez reprezentantov ukazuje to, čo sme určitým spôsobom očakávali. Prvá spätná väzba, na ktorú čakáme, príde práve v sobotnom stretnutí. Ako sa hráči etablujú, kto potrebuje oporu v skúsenejších hráčoch a kto dokáže plniť princípy aj sám a myslieť na to v zápase. Doteraz to bolo iba o trénovaní. Niečo už hráči vedia, no dôležité je, aby sme si porozumeli aj v stretnutí. Až duel nám ale ukáže, ako ďalej pokračovať v tréningovom procese. Čo sa darí, čo nie. Na čo nadviazať a kam smerovať ďalej. Každopádne doterajšie zaťaženie spĺňa náročnosť i naše predpoklady."

Bez reprezentantov, no s viacerými nováčikmi. Ako vyzerajú?

"To je otázka na sobotné stretnutie s Podbrezovou a domáci duel s Karvinou. Tieto dva zápasy by mali ukázať, ktorí hráči sú na hranici "A" a "B"-tímu a ktorí dokážu zabrať a držať sa v náročnosti. To veľmi napovie, ako budeme pracovať a ďalej skladať káder."

S Podbrezovou nás spájajú nielen hráčske prestupy, najnovšie ste spolupracovali obaja tréneri v Dukle Praha.

"Sadli sme si s trénerom Skuhravým ešte v Dukle a dosť vecí sme dotvárali v pražskom klube. Ďalšie roky sme boli v kontakte, máme otvorený vzťah. Naposledy prešiel do rozostavenia 3-4-3, čo nám môže dať dobrý vstup hlavne v práci v defenzíve. Tím Podbrezovej má zažitý tento systém, určite v tom budú silní, čo bude pre nás fajn previerka."

Železiari majú za sebou už 10 dní prípravy, v sobotu ich čaká okrem nás aj duel proti Mikulášu, čo vychádza pravdepodobne na kompletnú minutáž u hráčov súpera. Aký zámer má žltozelený realizačný tím?

"Podbrezová skončila sezónu skôr, preto už má za sebou o niečo viac dní letnej prípravy. My plánujeme hráčov vyťažiť na jeden polčas, čo najviac rozložiť výkony na väčší počet hráčov.

Šošoni sa v prvom týždni držali hesla kompaktnosť. Čo budete sledovať v sobotnom prípraváku?

"Toto heslo nebolo myslené iba na trávniku, ale aj mimo neho. Tím mal v jarnej časti problémy s kompaktnosťou. Preto sme to chceli hneď v prvom týždni vštepiť do chalanov. A naďalej na to nabaľovať. Nie, že by už ďalší týždeň nebola kompaktnosť dôležitá... To bude hlavná náplň zápasu z našej strany. Čakám popri tom, ako budú chalani vnímať defenzívne a ofenzívne úlohy. Nerobili sme príliš veľa vecí v úvodných dňoch, tím ešte nie je stopercentne zladený, hráči chýbajú, no kompaktnosť a pracovitosť v našom výkone musí byť. To je základ."


priamy prenos

Premiérový prípravný zápas novej sezóny si v sobotu podvečer od 18:00 hod. budete môcť pozrieť naživo prostredníctvom MŠKŽilinaTV.