Preview Slovan | Dostať sa pred utorkovým playoff do pohody...
Tak ako sme nadstavbu začali, tak ju aj dokončíme - súbojom proti bratislavskému Slovanu. V 10. nadstavbovom kole ani tak nepôjde o body, ktoré nezmenia postavenie v tabuľke ani pre jeden z tímov, ako skôr o psychickú pohodu z výsledku či predvedeného výkonu. Slovanisti si budú chcieť dopriať víťaznú oslavu titulu, Šošoni sa zas naladiť čo najlepšie na utorkový duel playoff o Európu.

Sobotný duel, ktorým uzavrieme nadstavbu, má v Bratislave výkop o 17:00 hod. pod taktovkou Dušana Sedláka.


novinky u súpera

Slovanisti nezažijú po roku Double. Horkokyslú príchuť bude mať pre nich táto sezóna, a to kvôli poslednému duelu na Tehelnom poli, ktorý bol zároveň finálovým v Slovenskom pohári. Zverenci trénera Vladimíra Weissa totiž podľahli Trnavčanom 1:2 po predĺžení, a tak Bratislavčania zdvihnú nad hlavu "iba" majstrovský pohár za Fortuna ligu. Stane sa tak práve po našom sobotnom vzájomnom dueli, ktorý bude pre väčšinu tímov posledným v prebiehajúcom ročníku. Šošoni pokračujú utorkovým playoff o Európsku konferenčnú ligu, belasí už majú dávnejšie istotu európskych predkôl. 

šetriť sa nebudeme, prioritou ale utorok

Tréner Ivan Belák už pred Trnavou avizoval, že zvyšné dva duely nadstavby budú najmä o pripravení sa na playoff, skúšaní taktických vecí i hráčov. Čo mu teda predostrel posledný duel proti Spartaku?

"Aspoň sčasti bolo na našom výkone viditeľné zlepšenie smerom do ofenzívy. Boli tam príležitosti, streľba, gól i tyčka. Predstavujeme si ale ďaleko častejšie v našej hre všetky tieto atribúty, potrebujeme byť oveľa nebezpečnejší pre súperovu obranu. Stále však musíme pracovať aj na kompaktnosti smerom do defenzívy. Vyskakujú nám tam isté veci, niektorí hráči si nesplnia svoje úlohy a celistvosť obrany potom nefunguje tak, ako by mala. Čo sa týka hráčov, debutanti priniesli energiu do mužstva, ukázali, že chcú. Limituje nás však stále zdravotný stav...," prezradil dočasný kormidelník MŠK.

A čo pred Slovanom, kde nám ani tak nepôjde o body ako o vzpruhu pred playoff. "Určite to bude ťažký zápas. Hráme u majstra, ktorý bude oslavovať titul. Predpokladám teda, že príde viac ľudí a určite sa bude chcieť Slovan rozlúčiť so sezónou víťazne. Z tohto pohľadu to bude náročné, no my chceme domácim oslavy určite sťažiť a pred playoff sa dostať do lepšej psychickej pohody."

Čo k hernému plánu pred sobotou? "Máme v pláne si niečo vyskúšať v ostrom zápase na Slovane. Možno aj podľa toho sa rozhodneme, čo by bolo optimálnejšie proti Trenčínu." A práve spomínaný súper na playoff sa nám na poslednú chvíľu zmenil. Ako zareagovala kabína? "Boli isté pravidlá pred súťažou... Že to takto dopadlo, musíme iba rešpektovať. Jediným pozitívom je, že hráme doma. Najskôr je však pred nami Slovan, i keď priorita je utorkový zápas. Šetriť hráčov na Trenčín si však nemôžeme dovoliť. Mali sme veľa zranených chalanov, ktorých potrebujeme vidieť."

Priblížme teda aj zdravotný stav: "Niektorí hráči sa dali dokopy, odtrénovali prakticky celý týždenný mikrocyklus. Zvážime to, či sa pre niektorých rozhodneme od začiatku stretnutia, alebo nastúpia v sobotu až počas jeho priebehu," dopĺňa dočasný kormidelník MŠK, ktorému bude v sobotu s istotou chýbať Jakub Paur, Mário Sauer, Ján Minárik a pochopiteľne aj dlhodobo zranený Dominik Javorček.


otvorený aj sektor hostí

Predaj vstupeniek do sektoru hostí bude prebiehať v sobotu priamo pred štadiónom v Bratislave u bezpečnostného manažéra MŠK Martina Ukropa (martin.ukrop@mskzilina.sk | 0911 421 492). Žiadame všetkých potenciálnych záujemcov, aby ho vopred kontaktovali.

Cena vstupenky je 10 €.


rozhodcovia

Sobotný duel 10. kola nadstavby, ktorý má v Bratislave výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Dušan Sedlák. Na čiarach mu asistujú Mária Sukeníková a Erik Weiss.


priamy prenos

Stretnutie proti Slovanu budete môcť sledovať naživo na Dajto a internetovej platforme VOYO.