Opäť proti Slovanu, tentoraz ho vyzveme v osemfinále pohára
Po bezgólovej ligovej remíze čaká šošonov v rýchlom slede ďalší zápas so Slovanom Bratislava. Stredajším duelom 5. kola uzatvoria oba tímy jesenný itinerár Slovnaft Cupu, v ktorom sa na Tehelnom poli pobijú o poslednú miestenku do jarného štvrťfinále pohárovej súťaže.

Stredajší zápas s úvodným výkopom o 18:30 bude viesť ako hlavný arbiter Boris Marhefka.


Kvôli povinnostiam v pohárovej Európe musel Slovan "obetovať" až dve reprezentačné prestávky, aby absolvoval jednotlivé kolá Slovnaft Cupu.  Aj preto sme si na súpera v osemfinále museli počkať najdlhšie. V októbrovom asociačnom termíne najskôr prešli slovanisti cez účastníka III. ligy Stred Liptovskú Štiavnicu po výsledku 4:0 a hneď na to aj cez piatoligistu z Oravskej Poruby, ktorú belasí pokorili ešte dominantnejšie - vysokou výhrou 7:0. V novembri si zverenci trénera Jána Kozáka ml. poradili aj s Bardejovom na jeho pôde, keď už po polhodine viedli 4:0. Zápas sa napokon skončil výsledkom 5:2, čo znamená, že v súboji o jarné štvrťfinále si úradujúci majster zmeria sily s naším tímom.

Po troch rokoch sa tak s belasými stretneme opäť v pohárovej súťaži. Naposledy sme v sezóne 2015/2016 vypadli po dvoch remízach (o postupujúcom rozhodol vyšší počet strelených gólov na ihrisku súpera) v semifinálovom dvojzápase.


ďalšia náročná previerka

Kabína trénera Jaroslava Kentoša bude v krátkom časovom úseku čeliť Slovanu po druhýkrát. "Belasí polčas" máme za sebou, pred stredou bola najdôležitejšia regenrácia. „Je veľmi dôležité, aby sme dobre zregenerovali a pripravili sa na pohárový zápas," hovorí o potrebnej regenerácii pred ďalším náročným duelom kormidelník MŠK. Obmení sa zostava? "To si nechám pre seba. Uvidíme, aký bude zdravotný stav. Podľa toho sa rozhodneme."

Čo nám ukázal ligový súboj 17. kola? „Zápas ukázal veľkú kvalitu. My sme mali viac príležitostí v prvom polčase, v druhom ich bolo už menej. V rýchlom prechode dopredu sme mali veľa ľahkých strát, bolo cítiť rešpekt z toho zápasu, najmä na mladých hráčoch. To sme sa snažili v kabíne rozobrať a zlepšiť to pred stredou." Anglický týždeň vo finiši jesennej časti, ako je na tom mužstvo kondične? „Mám z chalanov dobrý pocit. Myslím si, že to, ako sme na tom kondične, ukáže samotný týždeň, ale podľa mňa to po fyzickej stránke zvládneme."

Čo budú špecifiká stredajšieho Slovnaft Cupu, ktorým sa skompletizuje jarná osmička štvrťfinalistov? „Každý zápas je iný. Samozrejme, náročnosť bude vysoká ako v prvom zápase. Chlapci budú musieť siahnuť na dno svojich síl a verím tomu, že podáme čo najlepší výkon a pobijeme sa o postup. Máme svoju stratégiu, svoj plán, takisto aj Slovan. Rozhodne sa na samotnom ihrisku.“

Ako minuloročný finalista pomýšľame minimálne na jarnú účasť v pohárovej edícii. „Stále hráme na víťazstvo a aj v tomto zápase budeme chcieť postúpiť.“


veľká výzva, v ktorej sa chceme pobiť sa o postup

V pohárových súbojoch si zatiaľ svoje miesto zastáva skúsený Miloš Volešák. Dobrými zákrokmi sa prezentoval vo všetkých doterajších pohárových súbojoch. Slovan bude predsa len o niekoľko stupienkov vyššie než doterajší slovnaftcupoví súperi.


rozhodnúť môže jeden gól

Na svoju šancu trpezlivo čaká poľský zakončovateľ Dawid Kurminowski, ktorý sa predstavil naposledy v ligovom súboji proti Ružomberku takmer mesiac dozadu. Nedeľný duel proti Slovanu sledoval iba z lavičky. 

„Išlo o veľmi dobrý zápas, tak z našej strany ako aj zo strany súpera. Zajtra očakávam podobne kvalitné stretnutie. Rozhodnúť môže jeden gól," myslí si Poliak, ktorý vidí dôležitosť v prvom góle. "Myslím si, že to nebude nejako pretaktizované. Oba tímy budú chcieť vyhrať a dať veľa gólov. Lepšie sa bude hrať určite tomu, kto dá prvý gól. Od toho sa to môže odvíjať." Slovan bol motiváciou v nedeľu v lige, stredajší pohárový súboj nebude výnimkou. „Musíme myslieť na seba, na naše silné stránky a prednosti, ktorými môžeme Slovan prekonať. Chceme ísť za postupom a zahrať si pohár aj na jar."


Stredajší zápas na Tehelnom poli s úvodným výkopom o 18:30 hod. bude viesť ako hlavný arbiter Boris Marhefka, na čiarach asistujú Gabriel Ádám a Rastislav Žákech.

Instagram feed #mskzilina