Naše DNA je jasné aj pred Trnavou - nič nevypustiť a ísť za výhrou
Po krásnom európskom lete sa už plne môžeme a aj musíme orientovať na ligu, v ktorej nás počas tohto víkendu v rámci 6. kola čaká Zápas mesiaca - súboj proti rivalovi zo Spartaka Trnava na jeho pôde.

O jeho hre i našom rozpoložení po štvrtku sme sa porozprávali v preview s hlavným trénerom Pavlom Staňom.

Nedeľný šláger kola s výkopom o 20:00 hod. pred televíznymi kamerami TV Dajto povedie ako hlavný arbiter Michal Smolák.


novinky u súpera

V úvode sezóny podávajú zverenci trénera Michala Gašparíka aj napriek príchodu niektorých zvučných mien zatiaľ vcelku kolísavé výkony. Svoju púť ročníkom 2021/2022 začali "Bílí Andelé", rovnako ako Šošoni, v prvom kvalifikačnom kole novej Európskej konferenčnej ligy. V nej sa postupne cez maltský Mosta FC a rumunský Sepsi dostali až do 3. kola, no tam už nestačili na izraelský klub Maccabi Tel Aviv.

Možno aj európske leto na Štadióne Antona Malatinského bolo dôvodom nie úplne vydareného štartu do nového ročníka Fortuna ligy, no napriek tomu figuruje aktuálne Spartak s desiatimi bodmi na treťom mieste tabuľky za našimi chalanmi a Slovanom. Po výhre 2:0 proti Pohroniu totiž hneď v druhom kole prišla nečakaná prehra so Senicou 1:2, kedy podobne ako Šošoni pod Tatrami prekvapivo stratili vedenie v posledných minútach. Ďalšie dva domáce zápasy však Trnava zvládla na výbornú, najprv zdolala Liptovský Mikuláš 4:0 a následne si poradila aj so Zlatými Moravcami v pomere 2:0. V poslednom kole ale prišlo ďalšie vonkajšie zaváhanie, tentokrát sa v Ružomberku zrodila iba bezgólová remíza.

Veľkou správou posledných dní je, nielen pre Spartak, ale aj pre celú Fortuna ligu príchod bývalého slovenského reprezentanta a skvelého obrancu Martina Škrteľa, ktorého nikomu nemusíme bližšie predstavovať. Po zranení už Martin začal s klubom aj trénovať, no zatiaľ nie je jasný dátum jeho premiéry v slovenskej najvyššej súťaži. Uvidíme, či to bude už v nedeľu v Zápase mesiaca práve proti Šošonom. 


zápasy plné emócií, zápasy pre oko diváka

Prvá otázka na trénera Pavla Staňa smerovala pochopiteľne na zdravotný stav tímu po štvrtku i celkovo na klímu v kabíne.

"Chlapci sú unavení - fyzicky aj psychicky, čo je pochopiteľné, ale verím, že do výkopu budeme znova všetci v poriadku a zdravo naštartovaní. Celkovo však európske leto hodnotíme pozitívne, nemení to ani fakt, že dvojzápas s Jabloncom sme nezvládli. Za celé leto si zaslúži tím absolutórium."

Liga sa opäť dostáva do popredia, štart sme zachytili a chceme v tom pokračovať. "Každý jeden zápas chceme ísť na sto percent. Vyhodnocovalo sa to možno tak, že šancu dostali ostatní chalani a chopili sa jej. Aj predtým v tíme boli rotácie, preto si nemyslím, že liga by bola u nás nejako v úzadí. Bolo to rozdelené tak, aby každý dostal svoj priestor. Vyšlo to, s úvodom ligovej sezóny sme spokojní a chceme v tom pokračovať aj v nedeľu." Enis Fazlagić sa po štvrtkovom treste vracia do zostavy, naopak, Vahan má naďalej trest od Disciplinárnej komisie.

Trnava patrí medzi ašpirantov na titul, hoci o tom nahlas nehovorí. Oproti minulej sezóne sa ešte posilnila, a spartakovci tak pravidelne ukazujú kvalitu. "Asi to tak bude aj vyzerať. Trnava chce v domácom prostredí ukazovať dominanciu a agresívny štýl futbalu. Zápasy so Spartakom sú vždy plné emócií, dajú sa pozerať. Aktuálne má jeden z najlepších kádrov v lige. Na zápas sa teda tešíme."

Súboje s Trnavou sú vždy vypäté, tentoraz k tomu prispeje určite aj dobrá kulisa. "Je to pre nás veľká výzva v Trnave uspieť, zahrať dobrý zápas. Naša filozofia, naše DNA je jasné - nevypustiť žiaden zápas a ísť za výhrou. Videli sme to aj vo štvrtok, kedy sme išli naplno, hoci sme si mohli pošetriť hráčov na Trnavu. Nie, chceli sme s nepriaznivým stavom niečo spraviť a išli sme na sto percent. Takto to budeme robiť vždy a nedeľa v Trnave nebude výnimkou," dodáva šéf žltozelených, ktorý má na lavičke MŠK v piatich dueloch proti "andelom" bilanciu tri výhry, jedna remíza a jedna prehra.


rozhodcovia

Nedeľnú dohrávku 6. kola, ktorá má na ŠAM - City Aréna výkop o 20:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Michal Smolák. Na čiarach mu asistujú Branislav Hancko a Ján Pozor.


priamy prenos

Stretnutie v Trnave budete môcť sledovať naživo na TV DAJTO.


sektor hostí otvorený

Nové nariadenia kompetentných orgánov už povoľujú aj otvorený sektor pre hosťujúcich fanúšikov.

Všetci záujemcovia môžu písať na mail Jan.Ukrop@mskzilina.sk .

Cena vstupenky je 10€.


Rovnako ale fanúšik bude musieť v dobe začiatku hromadného podujatia (podľa najnovších opatrení, ktoré platia od pondelka 16. augusta):

 • disponovať negatívnym výsledkom testu na ochorenie Covid-19:
  • nie starším ako 72 hodín v prípade RT-PCR alebo LAMP testu,
  • nie starším ako 48 hodín v prípade ATG testu,
 • alebo potvrdením o očkovaní proti ochoreniu Covid-19:
  • najmenej 21 dní po aplikácii prvej dávky očkovania s jednodávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky očkovania s dvojdávkovou schémou,
  • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky očkovania, ak bola prvá dávka očkovania podaná do 180 dní od prekonania COVID-19,
 • Akceptované je aj oficiálne potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 nie staršie ako 180 dní.
 • Výnimka platí pre deti do 12 rokov.