Mládežnícky hráč mesiaca - Vladimír Vaľko: ”Splnil sa mi sen.”
Aj v tejto sezóne pokračuje blízke prepojenie Akadémie MŠK s prvým tímom cez hráča mesiaca.

Toto ocenenie si aktuálne vyslúžil Vladimír Vaľko, ktorý si vyskúšal za svoj vzorný prístup na trávniku i v škole utorkový tréning s "A"-tímom v Budatíne.


Je rodákom zo Sniny, preto Vlado Vaľko pochopiteľne býva na akadémii v Strážove. Napriek väčšej vzdialenosti od rodiny, si plní futbalové sny.

Keď sa mládežnícky hráč mesiaca dozvedel, že absolvuje tréning s áčkom, veľmi sa potešil. “Vôbec som nečakal, že ma vyberú ako víťaza. V Žiline som len necelé dva roky a už sa mi splnil sen. Na to, že som ďaleko od domova, som si už zvykol. Domov do Sniny to mám 6 hodín vlakom s prestupmi v prípade, že nemešká. Je to dlhá a niekedy bolestná cesta (úsmev).” Tešila sa aj rodina a kamaráti doma v Snine. “Žilinu poznali aj predtým bezo mňa, keď som tu ešte nehral. Každý mi prial, aby sa mi darilo.”

Počas jeho vysneného dňa - tréningu s "Áčkom" - vyšlo snáď všetko - dobrá nálada, krásne počasie a, samozrejme, parádny zážitok pre hráča U15, ktorý už nastupuje aj v kategórii U16. “Bolo to výborné, páčilo sa mi úplne všetko. Rozcvička už bola v inom tempe, rovnako aj celý tréningový proces.” Na otázku, aké rozdiely Vladko videl v tréningovom procese áčka a mládeže, odpovedal stručne: “Prudkosť, komunikácia, presnosť. Je to naozaj veľký zážitok."

Vlado priznal, že zo začiatku pociťoval mierny stres. Ten však opadol veľmi rýchlo. Kedy? “Hneď pri prvom dotyku s loptou. Všímal som si Roba Boženíka, Jána Bernáta. Chalani mi hovorili, že keď náhodou pokazím prihrávku, nemám si z toho robiť ťažkú hlavu. Vahan Bichakhchyan s Bensonom Anangom boli zas zábavní,” opisoval dojmy z kabíny mládežník mesiaca. 

Čo dal mládežníckemu hráčovi mesiaca pobyt pri “A”-tíme? “Zobral som si z toho veľa. Tréner hovoril, že je podstatné, aby si hráči počas zápasu udržali výkonnosť celých 90 minút. Keď budem pracovať tak ako doteraz, tak sa, dúfam, do áčka raz dostanem aj ja.” Na záver pridáva mladý útočník odkaz tým, ktorí tiež zažijú deň s prvým tímom MŠK. “Chalani sa musia sa na to v prvom rade tešiť, chcieť a keď budú makať, tak sa dostaví aj výsledok.”