Mládežnícky hráč mesiaca Samuel Dikoš: ”Sčasti sa mi už splnil môj sen.”
Aj počas jari pokračuje blízke prepojenie Akadémie MŠK s prvým tímom cez anketu Mládežnícky hráča mesiaca.

Toto ocenenie si momentálne vyslúžil krídelník U14 Samuel Dikoš, ktorý si vyskúšal za svoj vzorný prístup na trávniku i v škole štvrtkový tréning s "A"-tímom na hlavnej ploche Štadióna MŠK Žilina.


Prvým dotykom s loptou stres opadol

Prvým mládežníckym hráčom, ktorý si zatrénoval pod vedením trénera Pavla Staňa, bola vo štvrtok jedna z opôr našej U14 - krídelník Samuel Dikoš, ktorý je so 40 gólmi najlepším strelcom súťaže. Svoj ofenzívny talent rozvíja u šošonov už od šiestich rokov a rok čo rok napreduje. Asi neexistuje lepšia motivácia ako samotný tréning so svojimi vzormi.

Správa, že práve Samo si zatrénuje spolu s áčkom, bola pre talentovaného hráča Akadémie MŠK vynikajúca. Ako reagoval? "Bol to úžasný pocit. V klube som odmalička a vždy bolo mojím snom dostať sa do prvého tímu. Teraz sa mi ten sen sčasti splnil," rozhovoril sa mladý rodák z neďalekého Podhoria. V čom bola tréningová jednotka šošonov rozdielna oproti tým, ktoré mládežník mesiaca pravidelne zažíva v U14 pod vedením Patrika Mojžiša? "Rozdiely som videl najmä v prudkosti prihrávok, možno v kombinačnej hre."

Po prehliadke šatne od jeho obľúbeného hráča Jána Bernáta a spoločnom mítingu nasledoval pre Sama toľko očakávaný tréning. "Zo začiatku som pociťoval mierny stres, ale napätie zo mňa opadlo v momente prvého dotyku s loptou. Počas tréningu som sa postupne oklepal a užíval som si to," povedala mladá nádej, ktorá si už vyskúšala aj ligu U15 a podľa slov samotných hráčov prvého tímu sa nestratila ani na ich tréningu. Apropo, ako sa Samovi pozdávali hráči? "Chalani boli super, všetci boli milí. Viacerí sa mi prihovorili, vďaka čomu som potom nemal stres," hovorí hráč Akadémie MŠK Žilina, kde už osem rokov rozvíja svoj talent.