Mládež v akcii (6.9. - 12.9.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 36. kalendárnom týždni.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


streda 8.9.

U17: MŠK Žilina - FC Petržalka 5:0 (4:0) Góly MŠK: Jančiga 2, L. Sauer, Vaľko, A. Oravec | 2. kolo LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Počas celého zápasu sme boli jednoznačne lepším tímom a zaslúžene sme zvíťazili vysokým rozdielom. Naša hra mala v priebehu stretnutia výborné parametre. Hráčov chcem pochváliť za výkon a snahu hrať naplno až do konca."


U16: MŠK Žilina - FC Petržalka 6:0 (3:0) Góly MŠK: Kóša, Pekelský, Dovičák, Dikoš, Filo, Dolník | 2. kolo LMD

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16: "Dnes sme nadviazali na predošlý vydarený zápas v Poprade a súpera sme výsledkovo aj herne zlomili už v prvom polčase. Chalani hrali aktívne a dobre kombinovali. Som rád, že sme si vytvárali dostatok šancí, z ktorých sme aj viacero dokázali premeniť. Určite teší aj to, že sme si opäť udržali čisté konto, čo je výsledkom dobrej defenzívnej činnosti celého družstva."


sobota 11.9.

U19: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:1 (0:0) Gól MŠK: M. Sauer | 7. kolo LSD

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U19: "Dnes sme očakávali náročný zápas, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Domáci vychádzali z dobre organizovanej obrany a dobre vypĺňali priestory na vlastnej polovici. Až na úvod stretnutia, kedy sme im ponúkli príležitosť po našej chybe, sme ich do ničoho vážnejšieho nepustili. Zakladanie útoku nám komplikoval terén, na ktorom sa ťažko kontrolovala lopta. Boli sme však dostatočne trpezliví a od 70. minúty sme si začali vytvárať vyložené šance, keďže súperovi už dochádzali sily. Našťastie sa nám to podarilo prelomiť obranu súpera tesne pred koncom. Chalanom patrí pochvala a poďakovanie za dnešný výkon, lebo toto víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko."


U17: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0) Góly MŠK: L. Sauer 2, Hranica, Šimun | 7. kolo LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Počas celého zápasu sme boli dominantní, dobre sme kombinovali a vypracovali si veľa gólových šancí. Boli sme však neúspešní v ich premieňaní, a preto sme duel výsledkovo uzavreli až pred koncom. Za prístup a predvedenú hru chcem chalanov pochváliť, musíme však popracovať na efektivite v koncovke."


U16: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) Góly MŠK: Šinko, Chlepko | 7. kolo LMD

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16: "Dnešné víťazstvo sa nerodilo ľahko, super dobre bránil a zatváral nebezpečné priestory. Prvý gól nádherne trafil z ťažkej pozície Šinko a poistku na 2:0 pridal opäť parádnou strelou z dvadsaťdva metrov Chlepko. Dnes sme na môj vkus často a pomerne ľahko strácali loptu, čo nás stalo veľa síl. Vypracovali sme si aj pomerne dosť príležitosti na výraznejšie víťazstvo, avšak neboli sme tak efektívni ako v posledných dvoch zápasoch. Chlapcov však musím pochváliť za odvedenú tvrdú robotu, siahli si na svoje dno."


U15: MŠK Žilina - FK Pohronie 6:1 (3:0) Góly MŠK: Murček 2, Baleja, Minárik, Blaško, Kubala | 4. kolo I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Súper bránil s veľkým počtom hráčov, a my sme sa tak snažili nájsť si priestor na finálnu prihrávku alebo zakončenie, čo sa nám aj darilo. Dobrým výkonom sme nakoniec húževnatého súpera zdolali."

U14: MŠK Žilina - FK Pohronie 5:1 (4:0) Góly MŠK: Rýs 2, Mikunda, Lábo, Skaličan | 4. kolo I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Dnešný zápas nám ukázal, že máme priestor na zlepšenie predovšetkým vo finalizácii herných činností."


U12: FK Pohronie U13 - MŠK Žilina 0:5 (0:2) Góly MŠK: Králik 2, Neveďal, Ryšavý, Kapusta | 4. kolo I. LMŽ

U11: FK Pohronie U12 - MŠK Žilina 6:29 Góly MŠK: Stenchlák 5, Blaščík 4, Pšenica 4, Pinčík 4, Boháč 3, Šimun 2, Caltík 2, Čurgai 2, Smida, Prostinák, Labant | 4. kolo I. LMŽ


U13: MŠK Žilina - FK Tatran Turzovka U15 12:0 (12:0) Góly MŠK: Urbánek 3, Hudec 2, Vrábel 2, Lábaj 2, Pobijak, Adamík, Hrobárik | 7. kolo II. ligy SŽ U15 skupina SEVER

U10: MŠK Žilina - FK Tatran Turzovka U13 6:0 (4:0) Góly MŠK: Macho 4, J. Zajac, Fiflík | 7. kolo II. ligy MŽ U13 skupina SEVER


nedeľa 12.9.

"B": MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava "B" (Štadión MŠK Žilina, 10:30) | 8. kolo II. slovenskej ligy

Ženy: MŠK Žilina - Spartak Myjava 2:1 (1:0) Góly MŠK: Sýkorová, Obertová | 7. kolo I. ligy Žien

Marián Dlobík, tréner MŠK Žilina Ženy: "Úvod zápasu bol v znamení našej aktivity, z ktorej sme vyťažili aj úvodný gól. Myjava prevzala iniciatívu, ale tlak súpera sme prerušili tým najlepším spôsobom, druhým gólom. Súper pred koncom znížil z pokutového kopu a ešte viac nás zatlačil. Dievčatá nadviazali na výkon proti Slovanu a záver zápasu zvládli na jednotku, za čo by som im chcel poďakovať."


WU19: MŠK Žilina - GFC Topoľčany 3:3 (2:2) Góly MŠK: Berešíková 2, Šupolíková | 4. kolo LD

WU15: MŠK Žilina - GFC Topoľčany 3:2 (1:0) Góly MŠK: S. Bieliková 2, Ďatková | 4. kolo LŽ