Mládež v akcii (6.11. - 12.11.)

Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 45. kalendárnom týždni roku 2023.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


streda 6.11.

U19: AC Sparta Praha - MŠK Žilina 2:2 (1:1) Góly MŠK: Sauer, Kóša | prvý zápas 2. kola UEFA Youth League


U12: MFK Zvolen U13 - MŠK Žilina 2:1 (2:1) Gól MŠK: Dumitriu | 10. kolo I. LMŽ

Rastislav Fučela, asistent trénera U12: "V dnešnom zápase prevládala bojovnosť. Snaha o víťazstvo sa nám nedá uprieť, no keď chceme uspieť proti fyzickejšiemu súperovi, musíme rýchlejšie kombinovať a využívať celé ihrisko. Chcel by som pochváliť chalanov z U13, ktorí nám boli pomôcť."

U11: MFK Zvolen U12 - MŠK Žilina 3:12 (2:7) | 10. kolo I. LMŽ

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "V dnešnom zápase sme boli lepší ako super. Dobre sme kombinovali, avšak vo finálnej fáze riešime situácie príliš zdĺhavo a hľadáme zbytočne komplikované riešenia. Súper má tak čas zorganizovať sa pred svojou bránou. Chlapcov chcem však pochváliť za futbalovosť, ktorú dnes ukázali a gratulujem im k víťazstvu."


sobota 11.11.

Ženy: MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 3:7 (0:3) Góly MŠK: Valová 2, Kerešová | 12. kolo Demišport ligy Žien


U17: FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2 (0:1) Góly MŠK: M. Bortoli, Baleja | 13. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Výborný mládežnícky zápas, v ktorom sme boli lepším tímom prakticky počas celého stretnutia. Podali sme dobrý kompaktný výkon v obidvoch fázach hry podporený viacerými vynikajúcimi výkonmi. Okrem dvoch gólov sme si vypracovali ešte niekoľko šancí, z ktorých sme mohli streliť gól. Všetci chalani si zaslúžia pochvalu."

U16: FC DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 3:0 (1:0) | 13. kolo I. LMD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U16: "Dnes sme prehrali s lepším súperom, ktorý preukázal individuálnu kvalitu a problémy nám robil aj svojou agresivitou. Ťažko sme sa dostávali už do výstavby hry, chýbali nám rýchlejšie reakcie ako pri práci s loptou, tak aj bez nej. Aj naša hra musí byť dôraznejšia a v zápasoch s takýmto súperom musíme hrať s vyšším nasadením."


U15: MŠK Žilina - MŠK Námestovo 4:2 (3:1) Góly MŠK: Solovic 2, Kopecký, Vrábel | 12. kolo I. LSŽ

Daniel Mrázik, tréner MŠK Žilina U15: "V zápase sme herne boli lepší ako náš dnešný super. Držali sme loptu, boli nebezpeční smerom k súperovej bráne. V červenej zóne súpera musíme byť presnejší a efektívnejší. Súper hrozil po rýchlom protiútoku a cez štandardky, v týchto situáciách sme dvakrát zaváhali. Chlapcov chcem pochváliť a pogratulovať im k víťazstvu."

U14: MŠK Žilina - MŠK Námestovo 10:0 (2:0) Góly MŠK: Michalovič 4, Charmaza 2 (1 z PK), M. Zuziak, Neveďal, Hrobárik, Kapusta | 12. kolo I. LSŽ


U13: Inter Bratislava - MŠK Žilina 1:10 (0:1, 1:6) Góly MŠK: Blaščík 3, Zábojník 2, Herkeľ 2, Húževka, Hutira, Maník | prípravný zápas

Viktor Miko, tréner MŠK Žilina U13: "Celý zápas si hráči užívali, boli plní energie a hrali vo veľkom nasadení. Predviedli sme viacero technických prvkov pri práci s loptou. Je dôležité hrať od úvodu aktívne a mať správny výber miesta. Hráči sa presadzovali v hre 1 na 1 až 1 na 3, vytvárali množstvo prečíslení a snažili sa o rýchly prechod do útoku pomocou driblingu, prípadne kolmých prihrávok. V medzihre je potrebné dokázať meniť tempo hry a byť viac trpezliví. Viaceré herné situácie hráči riešili kreatívne. Po strate lopty sme dokázali rýchlo prepínať a získavať konštruktívne loptu v osobnom súboji. Je dôležité byť dôslednejší pri dostupovaní hráčov súpera a zbierať častejšie odrazené lopty. Hráči predviedli veľa jednoduchých a rýchlych herných kombinácií s množstvom zakončení. Je potrebné mať v zakončení väčší dôraz a niekedy pokoj/výber riešenia. Vyzdvihujem časté zakončenie či už spoza pokutového územia, z vnútra pokutového územia, prípadne po prihrávke z kraja. Hráčov chválim za prístup k zápasu, za predvedené individuálne herné výkony a hru tímu."


U12: MŠK Námestovo U13 - MŠK Žilina 3:2 (2:2) Góly MŠK: Boháč, Elmusrati | 12. kolo I. LMŽ

Stanislav Lagovský, tréner MŠK Žilina U12: "Do zápasu sme vstúpili výborne, 20 minút bolo na ihrisku jedno družstvo a dali sme pekné dva góly. Potom sme však darovali súperovi dva góly a dostali sme ho do stretnutia. My sme potom začali byť netrpezliví, čo súperovi vyhovovalo pri jeho hre. V druhom polčase sme síce zvýšili aktivitu, ale pred súperovou bránou sme boli málo nebezpeční, i keď sme loptu držali na kopačkách."

U11: MŠK Námestovo U12 - MŠK Žilina 7:31 (1:15) | 12. kolo I. LMŽ

Vladimír Stenchlák, tréner MŠK Žilina U11: "V dnešnom zápase sme hrali dobre. Vytvorili sme si veľké množstvo vyložených šancí a dali sme pekné góly. Do budúcnosti musíme popracovať na defenzíve, pretože súper sa dnes príliš ľahko dostával do šancí."


nedeľa 12.11.

"B": MŠK Žilina - MFK Dynamo Dolný Kubín 3:0 (2:0) Góly MŠK: M. Oravec, Addo, Bile | 16. kolo II. futbalovej ligy


WU19: FK Pohronie - MŠK Žilina 0:5 (0:4) Góly MŠK: Ďatková 2, Bazgerová, Staňová, Plchová | 10. kolo I. LD

Stanislav Ceniga, zastupujúci tréner WU19: "Zápas, ktorý sa odohrával len na polovici domácich, kde bránili v hlbokom bloku a my sme ho ťažko prekonávali. Po prihrávkach z krajov sme sa dostávali do šancí, z ktorých sme päť premenili, no mnohé ďalšie nie. Babám ďakujem za celú jesennú časť."

WU15: FK Pohronie - MŠK Žilina 0:15 (0:8) Góly MŠK: Hornišová 4, Maráková 3, Poliaková 2, Kerešová 2, Ringlerová, Dolníková, So. Kontšeková, Šusteková | 10. kolo I. LŽ

Vojtech Kuľha, tréner MŠK Žilina WU15: "Dnes veľa vypracovaných šancí, množstvo gólov a mohlo byť ich ešte viac, ak by niektoré dievčatá nepodľahli obrovskému chceniu streliť gól."


Facebook