Mládež v akcii (25.4. - 1.5.)
Program zápasov Akadémie MŠK Žilina v 17. kalendárnom týždni roku 2022.

Kompletný rozpis počas sezóny nájdete aj v sekcii zápasy.


sobota 30.4.

"B": MFK Skalica - MŠK Žilina 4:0 (0:0) | 27. kolo II. slovenskej ligy


U19: FC Nitra - MŠK Žilina 1:2 (0:0) Góly MŠK: Dikoš, Vaľko | 23. kolo I. LSD

Daniel Valach, tréner MŠK Žilina U19: "Dnešný ťažký zápas sme zvládli hlavne z pohľadu výsledku, za čo si chalani zaslúžia pochvalu. Čo sa týka herného prejavu, problémy nám robil terén a najmä agresivita domácich. Keď sme zlepšili súboje a získavali "druhé" lopty, prichádzali aj nebezpečné situácie, z ktorých sme dve dokázali aj využiť. Potešil ma opäť charakter tímu v závere stretnutia."


U17: MŠK Žilina - FC Nitra 2:4 (1:1) Góly MŠK: Šlosár, Beňadik | 23. kolo I. LMD

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Dnes sme nepodali dobrý výkon. Boli sme nepresní, chýbala nám ľahkosť v riešeniach, jednoduchosť a zodpovednosť v defenzíve. A keďže sme ešte vyprodukovali aj množstvo individuálnych chýb, za ktoré nás súper potrestal, tak sme zaslúžene prehrali."


U16: MŠK Žilina - FC Nitra 2:4 (2:1) Góly MŠK: Adamica, Pavlík | 23. kolo I. LMD

Vladimír Labant, tréner MŠK Žilina U16: "Síce sme dnes prehrali o dva góly, ale výsledok nezodpovedá priebehu diania na ihrisku v dnešnom zápase. Už po úvodných 20 minútach sme mali rozhodnúť, lebo sme si po pekných akciách dokázali vypracovať štyri čisté vyložené príležitosti na skórovanie. Žiaľ, len sme potvrdili, ako v poslednom období zápasíme s premieňaním takýchto šancí na gól. Tento duel sme mali vyhrať, ale rozhodla efektivita v koncovke, kde nás super dokázal vytrestať z rýchlych protiútokov. Herne sme síce boli lepší a celkovo sme mali lepší prvý polčas, no v druhom sa to potrhalo, hralo sa hore-dole a v defenzíve sme už neboli takí kompaktní. Ťažko sa mi to hodnotí, keď si vypracujete v ťažkom zápase so súperom s dobrou organizáciou hry desať čistých šancí, ale využijete z nich minimum."


U15: 1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:1 (1:0) Gól MŠK: Baleja | 9. kolo nadstavby I. LSŽ

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "V zápase sme si vytvorili veľkú územnú prevahu a súpera sme donútili hrať iba na rýchle protiútoky. Škoda, že v útočnej fáze sme nedokázali dotiahnuť viaceré akcie do zakončenia, aj keď sme sa veľmi snažili."

U14: 1. FC Tatran Prešov - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Góly MŠK: Targoš, Michalík | 9. kolo nadstavby I. LSŽ

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "V stretnutí sme dominovali, no súper vyrovnal z ojedinelej štandardnej situácie. Chlapci išli za víťazstvom a odmenou im bol gól v poslednej minúte zápasu."


U13: MŠK Žilina - MŠK Kysucké Nové Mesto U15 0:6 (0:1) | 19. kolo II. LSŽ

U10: MŠK Žilina - MŠK Kysucké Nové Mesto U13 0:11 (0:5) | 19. kolo II. LMŽ


U12: MFK Ružomberok U13 - MŠK Žilina 2:0 (1:0) | 16. kolo I. LMŽ

U11: MFK Ružomberok U12 - MŠK Žilina 6:19 (3:8) Góly MŠK: Blaščík 6, Pinčík 2, Dumitriu 2, Čurgai 2, Macho 2, Labant, Šimun, Caltík, Kališ, vlastný | 16. kolo I. LMŽ


nedeľa 1.5.

Ženy: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1) | finále Slovenského pohára žien


U10: Memoriál Antona Mühelyiho (Štadión MŠK Žilina)

Skupina A (MŠK Žilina U9, ŠK LR Crystal Lednické Rovne, TJ Tatran Bytčica, OFK Teplička nad Váhom, Družstevník Rašov)